apoel ydra asfalistiki enad
apoel ydra asfalistiki enad

Με συναρπαστικές αναμετρήσεις ολοκληρώθηκε η 2η αγωνιστική στο Πρωτάθλημα ΟΠΑΠ Γυναικών. Το δύο στα δύο έκαναν τρεις ομάδες. Ο ΑΠΟΕΛ επικράτησε της Ύδρα Ασφαλιστική ΕΝΑΔ στο Λευκόθεο με 112-42, ο Κεραυνός νίκησε στον Στρόβολο την Αναγέννηση Γερμασόγειας με 71-33 και η Πετρολίνα ΑΕΚ επικράτησε στο «Κίτιον» του ΑΠΟΠ. Τέλος, η ΑΕΛ νίκησε επίσης εντός έδρας τον Άρη με 66-32.

Πετρολίνα ΑΕΚ – ΑΠΟΠ Πάφου 86-38

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-13, 44-19, 64-31, 86-38

Πετρολίνα ΑΕΚ (Μιχάλης Μιχαήλ)

Βελίνοβα 13 (1), Σισκ 26, Ιγνατίου 9 (1), Χατζημπέη 4, Γεννίτσαρη, Παπαδοπούλου 4, Σούμπρα, Κυριάκου 4, Μερκούρη 23, Μιχαήλ 3 (1).

ΑΠΟΠ Πάφου (Ευστάθιος Βαρδαξής)

Παπαλουκά 4, Καντάρα 18 (3), Κκέλη, Οικονόμου, Νικοδήμου 10, Χριστοφίδου 6.

ΑΠΟΕΛ – Ύδρα Ασφαλιστική ΕΝΑΔ 112-42

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 34-7, 65-25, 93-28, 112-42

ΑΠΟΕΛ (Νεμάνια Μπίεντοβ)

Β. Ακαθιώτου 42 (4), Μπράουν 16 (1), Τσάρλτον 12, Γεωργίου 4, Παπαγιάννη, Γουάφα 6, Ι. Ακαθιώτου, Παπαλλά, Ιωάννου 6 (2), Νικηφόρου 3, Χριστοδούλου 15 (2), Κόνιαλη 8.

Ύδρα Ασφαλιστική ΕΝΑΔ (Τάκης Μιραλλάης)

Κουζάλη 8, Πασχαλίδου, Κ. Καραμπατάκη 6, Χ. Καλλιάνου 7 (1), Μεμτσούδη 1, Μ. Καλλιάνου 7, Τσολιά 3, Φραγκέσκου 8 (1), Κονομή 2, Ζίττη.

 

 

Κεραυνός – Αναγέννηση Γερμασόγειας 71-33

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-12, 38-21, 50-25, 71-33

Κεραυνός (Χρίστος Στυλιανίδης)

Αθανασίου 7, Νικόλα 4, Νικολάου 3, Κυριάκου 5 (1), Κωνσταντίνου 5, Έιβερι 21 (3), Ρουσσάκη 10 (2), Θεολόγου 14, Ζάριτς 2.

Αναγέννηση Γερμασόγειας (Ηρακλής Πιττάκας)

Τσιαππάρη, Μ. Σοφοκλέους, Πιττάκα 4, Ελευθεριάδου, Αγαπίου 2, Παυλίδου 4, Τζόνσον 21 (2), Α. Σοφοκλέους, Τριανταφυλλίδη, Ξενοφώντος 2.

 

ΑΕΛ – Άρης 66-32

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 13-11, 35-22, 52-26, 66-32

ΑΕΛ (Γιώργος Παλάλας )

Άλβες 28 (1), Παπαδούρη 5 (1), Στυλιανίδη 8 (2), Μαυρουδή 11 (3), Αντωίου 6, Σάββα 6, Σωκράτους 2.

Άρης (Παντελής Κωνσταντίνου)

Ευδοκίμοβα 6, Θεότη 2, Θεοδοσίου, Θεοδώρου, Καραγιάννη 7, Χατζηανδρέου 1, Θεορή, Οδυσσέως 5, Σωκράτους 2, Γιαν 2, Αντωνίου 7 (1).

 

Η επόμενη αγωνιστική (3η) – 11/11/2018

ΑΠΟΠ – Κεραυνός

Αναγέννηση – ΑΕΛ

Άρης – ΑΠΟΕΛ

Ύδρα Ασφαλιστική ΕΝΑΔ – Πετρολίνα ΑΕΚ

 

Θ.ΟμάδαΑ.Ν.Η.M.Υ.Κ.Π.Β.
1ΑΠΟΕΛ22002106804
2Πετρολίνα ΑΕΚ220015610004
3Κεραυνός Στροβόλου22001318304
4Α.Ε.Λ.21101169203
5ΑΡΗΣ Λεμεσού21108011103
6Αναγέννηση Γερμασόγειας20209514102
7Ύδρα Ασφαλιστική ΕΝΑΔ20208716002
8ΑΠΟΠ Πάφου20206418402