Pafiakos omada U15 Agorion me proponiti Xari Savvidi 1
Pafiakos omada U15 Agorion me proponiti Xari Savvidi 1

Αναπτυξιακά πρωταθλήματα ΚΟΠΕ
Διεξήχθη προχθες Σάββατο 25.10.2014 η πρεμιέρα των αναπτυξιακών πρωταθλημάτων της ΚΟΠΕ με ιδιαίτερο ενδιαφέρον. Συγκεκριμένα άρχισε το 28ο πρωτάθλημα ΟΠΑΠ κατηγορίας U15 αγοριών και κοριτσιών και το 24ο πρωτάθλημα ΟΠΑΠ κατηγορίας U17 αγοριών και κοριτσιών και το πρόγραμμα περιλάμβανε συνολικά 22 αγώνες όλων των κατηγοριών.

Τελικά αποτελέσματα 1ης αγωνιστικής πρωταθλήματος ΟΠΑΠ U15 αγοριών
Ανόρθωσις – ΑΕ Καραβά 2-0 (25-07, 25-06)
Παφιακός – Αρης Πολεμίου 2-0 (25-14, 25-15)
Ε.Ν.Παραλιμνίου – Ολυμπιάς Φρ. 0-2 (00-25, 00-25)

Οι βαθμολογίες των τριών ομίλων:

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ
ααΟμάδαΑγ.Ν.Η.ΣετΒ.
1.Ανόρθωσις1102-02
2.Παφιακός1102-02
3.Αρης Πολεμίου1010-21
4.ΑΕ Καραβά1010-21
5.Νέα Σαλαμίνα0000-00
5.ΑΟ Διόνυσος0000-00

 

Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ
ααΟμάδαΑγ.Ν.Η.ΣετΒ.
1.Ολυμπιάς Φρενάρους1102-02
2.Αναγέννηση Δ.0000-00
3.ΑΕΚ Λάρνακας0000-00
4.Ε.Ν.Παραλιμνίου1010-20

Η Ε.Ν.Παραλιμνίου έχει ένα μηδενισμό.


Τελικά αποτελέσματα 1ης αγωνιστικής πρωταθλήματος ΟΠΑΠ
U17 αγοριών
Ανόρθωσις – ΑΕ Καραβά 2-0 (25-10, 25-20)
Ε.Ν.Παραλιμνίου – Ολυμπιάς Φρ. 1-2 (19-25, 25-22, 10-15)

Οι βαθμολογίες των τριών ομίλων:

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ
ααΟμάδαΑγ.Ν.Η.ΣετΒ.
1.Ανόρθωσις1102-02
2.ΑΕ Καραβά1010-21
3.Παφιακός0000-00
4.Αρης Πολεμίου0000-00
5.Νέα Σαλαμίνα0000-00
6.ΑΟ Διόνυσος0000-00

 

 

Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ
ααΟμάδαΑγ.Ν.Η.ΣετΒ.
1.Ολυμπιάς Φρενάρους1102-12
2.Ε.Ν.Παραλιμνίου1011-21
3.Αναγέννηση Δ.0000-00
4.ΑΕΚ Λάρνακας0000-00


Τελικά αποτελέσματα 1ης αγωνιστικής πρωταθλήματος ΟΠΑΠ
U15 κοριτσιών
Απόλλων – Παφιακός 2-0 (25-09, 25-13)
ΑΕΛ – Ανόρθωσις πετ. 1-2 (25-20, 20-25, 15-17)
Ε.Ν.Αγ.Αθανασίου – Νέα Σαλαμίνα 0-2 (28-30, 21-25)
ΑΕΚ Λάρνακας – Ε.Ν.Παραλιμνίου 2-0 (25-00, 25-00)
ΘΟΙ Αυγόρου – Αναγέννηση Δ. 2-1 (21-25, 25-19, 15-08)
Ν.Ο.Λακατάμιας – Δικέφαλος 2-0 (25-15, 25-17)
Ροτσίδης – Ολυμπιάδα Ν. 0-2 (19-25, 17-25)
Ανόρθωσις – Εθνικός Λ. 2-0 (25-19, 25-14)

Η βαθμολογίες των τριών ομίλων:

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ
ααΟμάδαΑγ.Ν.Η.ΣετΒ.
1.Απόλλων1102-02
2.Νέα Σαλαμίνα1102-02
3.Ανόρθωσις πετ1102-12
4.ΑΕΛ1011-21
5.Παφιακός1010-21
6.Ε.Ν.Αγ.Αθανασίου1010-21
7.Αρης Πολεμίου0000-00

 

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ
ααΟμάδαΑγ.Ν.Η.ΣετΒ.
1.ΑΕΚ1102-02
2.ΘΟΙ Αυγόρου1102-12
3.Αναγέννηση1011-21
4.Μαραθώνας0000-00
5.Φοίνικας Πύλας0000-00
6.Ε.Ν.Παραλιμνίου1010-20

Η Ε.Ν.Παραλιμνίου έχει ένα μηδενισμό.

Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ
ααΟμάδαΑγ.Ν.Η.ΣετΒ.
1.Ανόρθωσις1102-02
2.Ολυμπιάδα Ν.1102-02
3.Ν.Ο.Λακατάμιας1102-02
4.Ροτσίδης1010-21
5.Εθνικός Λατσιών1010-21
6.Δικέφαλος1010-21
7.Πανιδαλιακός0000-00
8.Αχιλλέας0000-00


Τελικά αποτελέσματα 1ης αγωνιστικής πρωταθλήματος ΟΠΑΠ
U17 κοριτσιών
Απόλλων – Παφιακός 2-1 (25-22, 23-25, 15-05)
ΑΕΛ – Ανόρθωσις πετ. 0-2 (17-25, 21-25)
Ε.Ν.Αγ.Αθανασίου – Νέα Σαλαμίνα 2-1 (22-25, 25-07, 15-05)
ΑΕΚ Λάρνακας – Ε.Ν.Παραλιμνίου 2-0 (25-00, 25-00)
ΘΟΙ Αυγόρου – Αναγέννηση Δ. 0-2 (22-25, 15-25)
Ν.Ο.Λακατάμιας – Δικέφαλος 2-0 (25-10, 25-13)
Ροτσίδης – Ολυμπιάδα Ν. 2-0 (25-06, 25-13)
Ανόρθωσις – Εθνικός Λ. 2-0 (25-12, 25-16)

Η βαθμολογίες των τριών ομίλων:

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ
ααΟμάδαΑγ.Ν.Η.ΣετΒ.
1.Ανόρθωσις πετ.1102-02
2.Ε.Ν.Αγ.Αθανασίου1102-02
3.Απόλλων1102-12
4.Παφιακός1011-21
5.Νέα Σαλαμίνα1010-21
6.ΑΕΛ1010-21
7.Αρης Πολεμίου0000-00

 

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ
ααΟμάδαΑγ.Ν.Η.ΣετΒ.
1.ΑΕΚ Λάρνακας1102-02
2.Αναγέννηση Δ.1102-02
3.ΘΟΙ Αυγόρου1010-21
4.Φοίνικας Πύλας0000-00
5.Μαραθώνας0000-00
6.Ε.Ν.Παραλιμνίου1000-20

Η Ε.Ν.Παραλιμνίου έχει ένα μηδενισμό.

Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ
ααΟμάδαΑγ.Ν.Η.ΣετΒ.
1.Ροτσίδης1102-02
2.Ν.Ο.Λακατάμιας1102-02
3.Ανόρθωσις1102-02
4.Εθνικός Λατσιών1010-21
5.Δικέφαλος1010-21
6.Ολυμπιάδα Ν.1010-21
7.Πανιδαλιακός0000-00
8.Αχιλλέας0000-00

Στη φωτογραφία η ομάδα U15 του Παφιακού με προπονητη τον Χάρη Σαββίδη.