Το Σάββατο 20 Νοεμβρίου αρχίζει η τελική Φάση Κ18 εφήβων και δεύτερη φάση Κ18 νεανίδων
Το Σάββατο 20 Νοεμβρίου αρχίζει η τελική Φάση Κ18 εφήβων και δεύτερη φάση Κ18 νεανίδων

Πραγματοποιήθηκε σήμερα το πρωί στα γραφεία της ΚΟΠΕ η κλήρωση της τοποθέτησης των ομάδων στους ομίλους για τις θέσεις 1-6 και 7-11 των ομίλων της τελικής φάσης κατηγορίας Κ18 εφήβων ως ακολούθως:

Όμιλος για τις θέσεις 1-6
1. Αναγέννηση Δερύνειας
2.Παφιακός
3.Λέοντας Λειβαδιών
4.Ανόρθωσις
5.Νέα Σαλαμίνα
6.ΑΠΟΚ

Ομιλος για τις θέσεις 7-11
1.Ομόνοια
2.Ολυμπιάς Φρενάρους
3.Εθνικός Λατσιών
4.ΑΟ Διόνυσος
5.ΑΕ Καραβά

Η πρώτη αγωνιστική θα διεξαχθεί το Σάββατο 20 Νοεμβρίου 2021 και περιλαμβάνει τις ακόλουθες συναντήσεις:
Για τις θέσεις 1-6
Αναγέννηση – ΑΠΟΚ
Παφιακός – Νέα Σαλαμίνα
Λέοντας – Ανόρθωσις
Για τις θέσεις 7-11
Ολυμπιάς Φρ. – ΑΕ Καραβά
Εθνικός – ΑΟ Διόνυσος
Η Ομόνοια έχει ρεπό.

Οι  4 όμιλοι για τις θέσεις 1-12 κατηγορίας Κ18 νεανίδων έχουν ως ακολούθως:
Ζ΄Όμιλος:  1. (Α1) Lemesos Volleyball, 2. (B2) Εθνικός Λατσιών, 3. (Γ2) Αναγέννηση Δερύνειας
Η΄Όμιλος:  1. (Β1) Απόλλων, 2. (Α2) Ανόρθωσις, 3. (Δ2) Ε.Ν.Αγίου Αθανασίου
Θ΄Όμιλος:  1. (Γ1) Ανόρθωση Πετ., 2. (Στ1) Νέα Σαλαμίνα, 3. (Ε2) ΑΕΛ
Ι΄Όμιλος:  1. (Δ1) Παφιακός, 2. (Ε1) Ολυμπιάδα Ν., 3. (Στ2) ΑΕΚ Λάρνακας

Οι 3 όμιλοι για τις θέσεις 13-24 κατηγορίας Κ18 νεανίδων έχουν ως ακολούθως:
Κ΄Όμιλος:  1. (Α3) Λέοντας Λειβαδιών, 2. (Δ3) Αχιλλέας Κ., 3. (Στ4) ΑΠΟΚ, 4. (Γ4) Ροτσίδης Μ.
Λ΄Όμιλος:  1. (Β3) Δικέφαλος Γ., 2. (Ε3) Δίας Έμπας, 3. (Δ4) Πανιδαλιακός, 4. (Α4) Ομόνοια
Μ΄Όμιλος:  1. (Γ3) Μαραθώνας, 2. (Στ3) ΘΟΙ Αυγόρου, 3. (Ε4) Φοίνικας Πύλας, 4. (Β4) Ολυμπιάς Φρ.

Για την πρώτη αγωνιστική Κ18 νεανίδων θα διεξαχθούν το Σάββατο 20 Νοεμβρίου 2021 οι ακόλουθες συναντήσεις:
θέσεις 1-12
Ζ όμιλος: Εθνικός – Αναγέννηση, ρεπό η Λεμεσός
Η Ομιλος: Ανόρθωσις – Ε.Ν.Αγ.Αθανασίου, ρεπό ο Απόλλων
Θ Ομιλος: Νέα Σαλαμίνα – ΑΕΛ, ρεπό η Ανόρθωση Πετόσφαιρα
Ι Ομιλος: Ολυμπιάδα Ν. – ΑΕΚ Λάρνακας, ρεπό ο Παφιακός

θέσεις 13-24
Κ Όμιλος: Λέοντας – Ροτσίδης Μ. και Αχιλλέας – ΑΠΟΚ
Λ όμιλος: Δικέφαλος – Ομόνοια και Δίας – Πανιδαλιακός
Μ Όμιλος: Μαραθώνας – Ολυμπιάς Φρ. και ΘΟΙ Αυγόρου – Φοίνικας Πύλας


Όλες οι Αθλητικές Ειδήσεις από την Κύπρο, την  Ελλάδα και τον Κόσμο,  στο actioninsports.com

  • Διάβασε όλες τις ειδήσεις μας στο Google
  • Κάνε like στη σελίδα μας στο Facebook
  • Ακολούθησε μας στο Twitter - Instagram - Linkedin
  • Κάνε εγγραφή στο κανάλι μας στο Youtube