INTERNATIONAL JUMPING MEETING KALITHEA 2021
INTERNATIONAL JUMPING MEETING KALITHEA 2021

Στο Δημοτικό Στάδιο Καλλιθέας θα διεξαχθεί την προσεχή Τετάρτη 26 Μαΐου το 11ο «Διεθνές Μίτινγκ Αλμάτων» που διοργανώνει ο Φιλαθλητικός Σύλλογος Καλλιθέας-Μοσχάτου-Ταύρου με συνδιοργανωτή την Περιφέρεια Αττικής ενώ τελεί υπό την Αιγίδα του Δήμου Καλλιθέας και του ΣΕΓΑΣ.

Από κυπριακής πλευράς στη διοργάνωση θα λάβουν μέρος η Μαρία Αριστοτέλους στο επί κοντώ, η Νεκταρία Παναγή-Λουκά στο μήκος και οι Βασίλης Κωνσταντίνου, Στυλιάνα Ιωαννίδου και Δέσποινα Χαραλάμπους στο ύψος.

Το παρών θα δώσουν Πολλά αστέρια του στίβου από την Ελλάδα και το εξωτερικό. Μεταξύ των άλλων συμμετοχών, ξεχωρίζουν αυτή της Ολυμπιονίκη και παγκόσμιας πρωταθλήτριας Ιβάνα Σπάνοβιτς από τη Σερβία που θα πάρει μέρος στο άλμα σε μήκος. Η συμμετοχή αυτή της Σέρβας αθλήτριας είναι η δεύτερη στον αγώνα αφού είχε συμμετάσχει πάλι το 2018 και είχε πετύχει 6.98μ που ήταν η κορυφαία επίδοση στον κόσμο.

Στο ίδιο αγώνισμα, στους άνδρες ξεχωρίζει η συμμετοχή του Πρωταθλητή Ευρώπης Μίλτου Τεντόγλου, στο τριπλούν θα πάρει μέρος o «χάλκινος» πρωταθλητής Ευρώπης το 2018 Δημήτρης Τσιάμης, η περσινή νικήτρια στο τριπλούν που είχε σημειώσει ρεκόρ νεανίδων με 14.12μ Σπυριδούλα Καρύδη, στο επί κοντώ η Ελένη Πόλακ και ο Εμμανουήλ Καραλής ενώ στο ύψος οι Κώστας Μπανιώτης, Αντώνης Μέρλος και στις γυναίκες Ιωάννα Ζάκκα και Τατιάνα Γκούσιν.

Μεταξύ των ξένων αθλητών που θα συμμετάσχουν είναι και ο Σουηδός Φαμπιάν Ντέρλιντ στο ύψος, στο μήκος οι Ζαν Πιερ Μπερτράν (Γαλλία), Γιάν Ραντριανασολο (Γαλλία), η Τουγκμπά Ντανισμάζ (Τουρκία) και Αριάνα Κουζμάνοβα (Βουλγαρία) στο τριπλούν και πολλοί ακόμη Έλληνες πρωταθλητές και πρωταθλήτριες.

Ο αγώνας συμπεριλαμβάνεται στο καλεντάρι της Ευρωπαϊκής Ομοσπονδίας Κλασσικού Αθλητισμού, European Athletics και της Παγκόσμιας Ομοσπονδίας Κλασσικού Αθλητισμού, World Athletics.

Οι αγώνες θα αρχίσουν στις 15.30 και θα ολοκληρωθούν γύρω στις 20.00.

Οι φίλοι του στίβου μπορούν να παρακολουθήσουν το Διεθνές Μίτινγκ Αλμάτων σε live streaming μέσα από το επίσημο Site του Φιλαθλητικού Συλλόγου Καλλιθέας (www.filkal.gr).

Οι συμμετοχές

Α/ΑGENDERΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
(κεφαλαία)
Ε. Γ.Σύλλογος
(κεφαλαία)
ΚατηγορίαΑγώνισμα
1FΑΝΑΓΝΩΣΤΙΔΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ2000ΑΜΕΙΝΙΑΣ Ο ΠΑΛΛΗΝΕΥΣΓΥΝΑΙΚΩΝΕΠΙ ΚΟΝΤΩ 
2FΑΡΙΣΤΟΤΕΛΟΥΣ ΜΑΡΙΑ1991CYPΓΥΝΑΙΚΩΝΕΠΙ ΚΟΝΤΩ 
3FΒΑΓΕΝΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ1995Γ.Σ. ΑΚΡΙΤΑΣ 2016ΓΥΝΑΙΚΩΝΕΠΙ ΚΟΝΤΩ 
4FΔΑΣΚΑΛΑΚΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ2004ΑΜΕΙΝΙΑΣ Ο ΠΑΛΛΗΝΕΥΣΓΥΝΑΙΚΩΝΕΠΙ ΚΟΝΤΩ 
5FΚΑΣΣΩΤΑΚΗ ΜΥΡΤΩ1999ΓΣ ΕΛ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣΓΥΝΑΙΚΩΝΕΠΙ ΚΟΝΤΩ 
6FΚΟΝΤΟΔΗΜΑ ΝΙΚΗ 2000ΑΓΣ ΙΩΝΝΙΝΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝΕΠΙ ΚΟΝΤΩ 
7FΜΠΑΡΔΗ ΕΛΕΝΗ-ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ2000ΓΣ ΚΕΡΚΥΡΑΪΚΟΣΓΥΝΑΙΚΩΝΕΠΙ ΚΟΝΤΩ 
8FΠΟΛΑΚ ΕΛΕΝΗ-ΚΛΑΟΥΝΤΙΑ1996ΑΟ ΜΕΓΑΡΩΝΓΥΝΑΙΚΩΝΕΠΙ ΚΟΝΤΩ 
9FΡΕΤΣΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ2003ΑΜΕΙΝΙΑΣ Ο ΠΑΛΛΗΝΕΥΣΓΥΝΑΙΚΩΝΕΠΙ ΚΟΝΤΩ 
10FΦΛΩΡΟΥ  ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΟΥ  ΑΛΙΝΑ ΑΜΑΛΙΑ 2004Γ.Σ. ΚΗΦΙΣΙΑΣΓΥΝΑΙΚΩΝΕΠΙ ΚΟΝΤΩ 
       
Α/ΑGENDERΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
(κεφαλαία)
Ε. Γ.Σύλλογος
(κεφαλαία)
ΚατηγορίαΑγώνισμα
1MΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ2004ΑΜΕΙΝΙΑΣ Ο ΠΑΛΛΗΝΕΥΣΑΝΔΡΩΝΕΠΙ ΚΟΝΤΩ 
2MΚΑΡΑΛΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ1999Γ.Σ.ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΥΡΓΟΥΑΝΔΡΩΝΕΠΙ ΚΟΝΤΩ 
3MΠΕΡΙΣΤΕΡΗΣ  ΑΡΗΣ-ΝΙΚΟΛΑΟΣ1998ΓΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣΑΝΔΡΩΝΕΠΙ ΚΟΝΤΩ 
4MΡΙΖΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 2000Α.Σ. ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ ΑΝΔΡΩΝΕΠΙ ΚΟΝΤΩ 
5MΣΑΝΤΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ2001ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣΑΝΔΡΩΝΕΠΙ ΚΟΝΤΩ 
6MΧΑΤΖΙΟΥ ΠΕΤΡΟΣ1996ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣΑΝΔΡΩΝΕΠΙ ΚΟΝΤΩ 
7MΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ2004ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣΑΝΔΡΩΝΕΠΙ ΚΟΝΤΩ 
8MΧΡΥΣΑΝΘΟΠΟΥΛΟΣ ΘΟΔΩΡΗΣ 1993ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Γ.Σ.ΣΑΝΔΡΩΝΕΠΙ ΚΟΝΤΩ 
9MΧΥΤΑΣ ΣΩΤΗΡΗΣ2002ΑΜΕΙΝΙΑΣ Ο ΠΑΛΛΗΝΕΥΣΑΝΔΡΩΝΕΠΙ ΚΟΝΤΩ 
       
Α/ΑGENDERΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
(κεφαλαία)
Ε. Γ.Σύλλογος
(κεφαλαία)
ΚατηγορίαΑγώνισμα
1MBERTRAND JEAN-PIERRE1992FRAΑΝΔΡΩΝΜΗΚΟΣ
2MPOMMERY JULES2001FRAΑΝΔΡΩΝΜΗΚΟΣ
3MPRAVDICA FILIP1995CROΑΝΔΡΩΝΜΗΚΟΣ
4MRANDRIANASOLO YANN1994FRAΑΝΔΡΩΝΜΗΚΟΣ
5MΑΝΤΩΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ2003ΟΦΚΑ ΟΔΥΣΣΕΑΣΑΝΔΡΩΝΜΗΚΟΣ
6MΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΙΟΣ2000ΑΠΣ ΠΥΓΜΗ ΕΥΟΣΜΟΥΑΝΔΡΩΝΜΗΚΟΣ
7MΚΑΨΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ1991ΑΕΚΑΝΔΡΩΝΜΗΚΟΣ
8MΞΕΝΙΚΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ1994ΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΑΝΔΡΩΝΜΗΚΟΣ
9MΠΕΡΙΣΤΕΡΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ-ΒΙΚΤΟΡ1996ΓΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣΑΝΔΡΩΝΜΗΚΟΣ
10MΣΤΥΛΙΑΝΙΔΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ1997ΜΕΑΣ ΤΡΙΤΩΝΑΝΔΡΩΝΜΗΚΟΣ
11MΤΕΝΤΟΓΛΟΥ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ1998ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣΑΝΔΡΩΝΜΗΚΟΣ
       
Α/ΑGENDERΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
(κεφαλαία)
Ε. Γ.Σύλλογος
(κεφαλαία)
ΚατηγορίαΑγώνισμα
1FMAELLY DALMAT2001FRAΓΥΝΑΙΚΩΝΜΗΚΟΣ
2FROUGUI SOW1995FRAΓΥΝΑΙΚΩΝΜΗΚΟΣ
3FSPANOVIC IVANA1990SRBΓΥΝΑΙΚΩΝΜΗΚΟΣ
4FΓΑΛΕΝΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ 1988Α.Σ. ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝΜΗΚΟΣ
5FΚΑΒΑΛΙΕΡΟΥ ΜΑΡΙΑ2002ΑΕΚΓΥΝΑΙΚΩΝΜΗΚΟΣ
6FΚΟΛΟΚΥΘΑ ΕΥΘΥΜΙΑ1987ΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΓΥΝΑΙΚΩΝΜΗΚΟΣ
7FΚΟΥΤΣΑΛΙΑΡΗ ΕΛΕΝΗ1998ΑΠΣ ΠΥΓΜΗ ΕΥΟΣΜΟΥΓΥΝΑΙΚΩΝΜΗΚΟΣ
8FΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ1995ΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΤΡΩΝΓΥΝΑΙΚΩΝΜΗΚΟΣ
9FΜΠΕΣΗ ΝΑΤΑΛΙΑ1997ΓΣ ΠΡΩΤΕΑΣ ΗΓΟΥΜΕΝΙΤΣΑΣΓΥΝΑΙΚΩΝΜΗΚΟΣ
10FΠΑΝΑΓΗ- ΛΟΥΚΑ  ΝΕΚΤΑΡΙΑ1990CYPΓΥΝΑΙΚΩΝΜΗΚΟΣ
11FΠΙΣΚΟΠΑΝΗ-ΚΑΡΑΙΣΚΟΥ ΣΤΕΦΑΝΙΑ1996ΦΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣΓΥΝΑΙΚΩΝΜΗΚΟΣ
12FΣΤΕΦΑΝΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ1999Α.Σ ΣΙΣΥΦΟΣΓΥΝΑΙΚΩΝΜΗΚΟΣ
13FΧΑΙΤΙΔΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ2000ΑΣ ΠΑΟΚΓΥΝΑΙΚΩΝΜΗΚΟΣ
       
Α/ΑGENDERΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
(κεφαλαία)
Ε. Γ.Σύλλογος
(κεφαλαία)
ΚατηγορίαΑγώνισμα
1FDANISMAZ TUGBA1999TURΓΥΝΑΙΚΩΝΤΡΙΠΛΟΥΝ
2FKUZMANOVA ARIANA2000BULΓΥΝΑΙΚΩΝΤΡΙΠΛΟΥΝ
3FΑΛΒΕΡΤΣΙΑΝ ΧΡΙΣΤΙΝΑ1990ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΒΕΝΙΖΕΛΟΣΓΥΝΑΙΚΩΝΤΡΙΠΛΟΥΝ
4FΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ1995ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣΓΥΝΑΙΚΩΝΤΡΙΠΛΟΥΝ
5FΚΑΡΥΔΗ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ2001ΓΣ ΚΕΡΚΥΡΑΪΚΟΣΓΥΝΑΙΚΩΝΤΡΙΠΛΟΥΝ
6FΛΥΜΠΕΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ1992ΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΓΥΝΑΙΚΩΝΤΡΙΠΛΟΥΝ
7FΜΙΝΕΝΚΟ ΗΑΝΝΑ1989ISRΓΥΝΑΙΚΩΝΤΡΙΠΛΟΥΝ
8FΝΑΖΙΡΗ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ 1996Α.Σ. ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝΤΡΙΠΛΟΥΝ
9FΝΤΟΥΣΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ1996ΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΓΥΝΑΙΚΩΝΤΡΙΠΛΟΥΝ
10FΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΥ  ΝΕΦΕΛΗ1998Γ.Σ. ΚΗΦΙΣΙΑΣΓΥΝΑΙΚΩΝΤΡΙΠΛΟΥΝ
11FΣΤΑΜΑΤΕΛΟΥ ΕΛΕΝΑ ΜΑΡΙΑ1987ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣΓΥΝΑΙΚΩΝΤΡΙΠΛΟΥΝ
12 FΛΕΟΝΤΙΔΟΥ ΞΕΝΗ2001ΜΕΑΣ ΤΡΙΤΩΝΓΥΝΑΙΚΩΝΤΡΙΠΛΟΥΝ
       
Α/ΑGENDERΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
(κεφαλαία)
Ε. Γ.Σύλλογος
(κεφαλαία)
ΚατηγορίαΑγώνισμα
1MΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ1998ΓΣ ΣΕΡΡΕΣ 93ΑΝΔΡΩΝΤΡΙΠΛΟΥΝ
2MΑΝΔΡΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ1997ΑΜΕΙΝΙΑΣ Ο ΠΑΛΛΗΝΕΥΣΑΝΔΡΩΝΤΡΙΠΛΟΥΝ
3MΑΥΘΙΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ2000Γ.Σ. ΚΗΦΙΣΙΑΣΑΝΔΡΩΝΤΡΙΠΛΟΥΝ
4MΖΑΦΑΡΑΣ ΜΙΧΑΛΗΣ2003ΦΙΛΑΘΛΗΤΚΙΚΟΣ ΚΑΛΛΙΘΑΝΔΡΩΝΤΡΙΠΛΟΥΝ
5MΖΙΝΤΖΟΒΑΣ  ΘΟΔΩΡΗΣ1994Γ.Σ. ΚΗΦΙΣΙΑΣΑΝΔΡΩΝΤΡΙΠΛΟΥΝ
6MΚΑΡΑΛΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ-ΑΝΔΡΕΑΣ2003ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠΑΝΔΡΩΝΤΡΙΠΛΟΥΝ
7MΚΟΙΛΙΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ2004ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣΑΝΔΡΩΝΤΡΙΠΛΟΥΝ
8MΜΠΟΓΙΑΤΖΗΣ ΣΩΤΗΡΗΣ2004ΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΑΝΔΡΩΝΤΡΙΠΛΟΥΝ
9MΣΚΟΥΡΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ2002ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΟΜ.ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥΑΝΔΡΩΝΤΡΙΠΛΟΥΝ
10ΜΤΣΙΑΜΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ1982ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠΑΝΔΡΩΝΤΡΙΠΛΟΥΝ
11MΜΟΝΟΠΩΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ1998ΓΣ ΚΕΡΚΥΡΑΪΚΟΣ  
       
Α/ΑGENDERΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
(κεφαλαία)
Ε. Γ.Σύλλογος
(κεφαλαία)
ΚατηγορίαΑγώνισμα
1MDELRYD FABIAN1996SWEDENΑΝΔΡΩΝΥΨΟΣ
2MΑΣΠΡΑΔΑΚΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ2005Γ.Σ. ΑΣΤΕΡΑΣ 90 ΑΙΓΑΛΕΩΑΝΔΡΩΝΥΨΟΣ
3MΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ1992CYPΑΝΔΡΩΝΥΨΟΣ
4MΔΟΓΑΝΗΣ   ΑΛΕΞΙΟΣ2001ΓΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣΑΝΔΡΩΝΥΨΟΣ
5MΚΟΥΤΣΙΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ2000ΑΕΚΑΝΔΡΩΝΥΨΟΣ
6MΜΕΡΛΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ1999ΑΣ ΠΑΟΚΑΝΔΡΩΝΥΨΟΣ
7MΜΠΑΝΙΩΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ1986ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣΑΝΔΡΩΝΥΨΟΣ
8MΠΑΠΑΣΤΑΥΡΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ2005ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΟΜ.ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥΑΝΔΡΩΝΥΨΟΣ
9MΡΟΥΣΣΟΣ ΙΑΣΟΝΑΣ2004ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣΑΝΔΡΩΝΥΨΟΣ
       
Α/ΑGENDERΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
(κεφαλαία)
Ε. Γ.Σύλλογος
(κεφαλαία)
ΚατηγορίαΑγώνισμα
1FSAVASKAN BUSE1999TURΓΥΝΑΙΚΩΝΥΨΟΣ
2FVUKOVIC MARIJA1992MNEΓΥΝΑΙΚΩΝΥΨΟΣ
3FΒΑΓΓΕΛΗ ΑΛΚΙΣΤΗ1997ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΟΜ.ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥΓΥΝΑΙΚΩΝΥΨΟΣ
4FΓΚΟΥΣΙΝ ΤΑΤΙΑΝΑ1994ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣΓΥΝΑΙΚΩΝΥΨΟΣ
5FΖΑΚΚΑ ΙΩΑΝΝΑ1996ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣΓΥΝΑΙΚΩΝΥΨΟΣ
6FΙΩΑΚΕΙΜΙΔΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ ΙΩΑΝΝΑ2001Γ.Σ.ΛΕΥΚΑΔΑΣΓΥΝΑΙΚΩΝΥΨΟΣ
7FΙΩΑΝΝΙΔΟΥ ΣΤΥΛΙΑΝΑ2003CYPΓΥΝΑΙΚΩΝΥΨΟΣ
8FΚΟΥΛΟΥΜΕΝΤΑ ΒΙΡΓΙΝΙΑ2004ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣΓΥΝΑΙΚΩΝΥΨΟΣ
9FΜΑΛΤΑΜΠΕ ΔΕΣΠΟΙΝΑ1999ΑΜΕΙΝΙΑΣ Ο ΠΑΛΛΗΝΕΥΣΓΥΝΑΙΚΩΝΥΨΟΣ
10FΡΕΤΖΙΟΥ ΑΘΗΝΑ1998ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣΓΥΝΑΙΚΩΝΥΨΟΣ
11FΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ ΔΕΣΠΟΙΝΑ2000CYPΓΥΝΑΙΚΩΝΥΨΟΣ