24232963 10212490960402750 6421989485308415480 n
24232963 10212490960402750 6421989485308415480 n

Πραγματοποιήθηκαν το Κυριακή 3 Νοεμβρίου στο Λύκειο Ακροπόλεως οι τελευταίοι αγώνες της χρονιάς  του πρωταθλήματος Αναρρίχησης 2017.

Τα αποτελέσματα ήταν:

 

 

MEN – Athlete’s Name

Rank

Bouldering    Rank Speed     Rank Lead

 

Final Points

Overall

Rank

Harry Yiemenitzis1211.411
Alexandros Leontiades3143.462
Markos Efstathiou2424.003
Alex Zahariades4336.004
Nicolas Stratis55511.185

 

 

WOMEN – Athlete’s Name

Rank

Bouldering    Rank Speed     Rank Lead

 

Final Points

Overall

Rank

Semeli Arkatites1211.411
Christodoula Evagorou2142.832
Andry Miltiadou3424.903
Athena Chrysanthou5336.714
Maria Michael45510.005
Roxana Diaconou65613.426

 

 

Kids-under age12 – GirlsA – Athlete’s Name

Rank                                          Rank

Bouldering    Rank Speed      Top Rope

 

Final Points

Overall

Rank

Ioanna Hadjilazarouna111.001
      

 

 

Kids-under age12 – GirlsB – Athlete’s Name

Rank                                          Rank

Bouldering    Rank Speed      Top Rope

 

Final Points

Overall

Rank

Emmelia Leventina111.001
Iris Tsaggarana222.002

 

 

  1. Bouldering

 

 

MEN Athlete’s Name

Overall PerformanceOVERALL RANKFINAL
Top               Total                     Bonus

Total Tops   Attempts        Bonus                                               Attempts

Total             Top               Total                      Bonus

Tops         Attempts         Bonus                 Attempts

 

RANK

Nicolas Stratis000041515
Alex Zahariades001241424
Alexandros Leontiades113333233
Markos Efstathiou233324232
Harry Yiemenitzis334414151

 

 

WOMEN Athlete’s Name

Overall PerformanceOVERALL RANKFINAL
Top               Total                     Bonus

Total Tops   Attempts        Bonus                                               Attempts

Total             Top               Total                      Bonus

Tops         Attempts         Bonus                 Attempts

 

RANK

Andry Miltiadou242225323
Roxana Diaconou001161616
Christodoula Evagorou223324132
Semeli Arkatites473316131
Athena Chrysanthou112442365
Maria Michael112342334

 

 

  1. Speed

 

MEN – Athlete’s NameAttempt 1         Attempt 2         Attempt 3                           Attempt 4Min timeRank
Nicolas StratisFall                      Fall                       Fall                            FallFall5
Alex Zahariades18.71                 18.4718.473
Alexandros Leontiades10.39                   Fall10.391
Markos Efstathiou26.55                   Fail                     21.7521.754
Harry Yiemenitzis10.87                 18.9110.872

 

WOMEN – Athlete’s NameAttempt 1         Attempt 2         Attempt 3                           Attempt 4Min timeRank
Andry Miltiadou42.64                  Void42.644
Roxana DiaconouFall                      FallFall5
Christodoula Evagorou15.05                   Fall15.051
Semeli Arkatites18.57                   Fall                     15.93                             19.1615.932
Athena Chrysanthou22.26                 22.80                  20.40                           17.0517.053
Maria MichaelFall                      Fall                       FallFall5

 

Kids-under age12 – GirlsA – Athlete’s NameAttempt 1         Attempt 2         Attempt 3                           Attempt 4Min timeRank
Ioanna Hadjilazarou37.32                 32.15                  23.78                           28.3323.781

 

Kids-under age12 – GirlsB – Athlete’s NameAttempt 1         Attempt 2         Attempt 3                           Attempt 4Min timeRank
Emmelia Leventi18.30                 19.23                  17.4717.471
Iris Tsaggara49.63                 44.9744.972

 

Kids-under age12 – BoysB – Athlete’s NameAttempt 1         Attempt 2         Attempt 3                           Attempt 4Min timeRank
Aiantas Vogazianos115.18115.182
Tommys Athanasiou60.41                 47.89                  44.06                           42.6142.611

 

 

  1. Lead Climbing / Top Rope
MEN – LEAD – Athlete’s NameRoute 1                        Route 2Rank
Nicolas Stratis2-                                  9+5
Alex Zahariades13+                               25+3
Alexandros Leontiades9+                                 25-4
Markos Efstathiou12+                               31+2
Harry YiemenitzisTOP                               TOP1

 

WOMEN – LEAD – Athlete’s NameRoute 1                        Route 2Rank
Roxana Diaconou10                                  9+6
Athena Chrysanthou14-                                13-3
Maria Michael11-                                10+5
Andry MiltiadouTOP                               15+2
Christodoula Evagorou10+                               12+4
Semeli ArkatitesTOP                               24+1

 

Kids-under age12 – GirlsA – TOP Rope – Athlete’s NameRoute 1                        Route 2Rank
Ioanna HadjilazarouTOP1

 

Kids-under age12 – GirlsB – TOP Rope – Athlete’s NameRoute 1                        Route 2Rank
Emmelia LeventiTOP                               TOP1
Iris TsaggaraTOP                                282

 

Kids-under age12 – BoysB – TOP Rope – Athlete’s NameRoute 1                        Route 2Rank
Aiantas VogazianosTOP                                261
Tommys Athanasiou42                                  252