Ολοκληρώθηκε το Παγκύπριο Πρωτάθλημα Τζούντο ΟΠΑΠ Ανδρών-Γυναικών, το Σάββατο 12 Μαΐου 2018 της Κυπριακής Ομοσπονδίας Τζούντο.

Έλαβαν μέρος από όλους τους συλλόγους της Κύπρου  οι κορυφαίοι τους αθλητές του αθλήματος και όσοι ήταν παρών παρακολούθησαν υψηλού επιπέδου Τζούντο.  

Τα τελικά αποτελέσματα διαμορφώθηκαν ως εξής:

 

Women-48

1.VASILIKI KOURRI, KITION

2.CHARIS IORDANOU, KERYNIA JUDO UNION

3.MARINA KIPRIANOU, LARNACA JUDO UNION

3.ANNA-MARIA IACOVOU, LARNACA JUDO UNION

5.SOPHIA GEORGIOU, KAITTANI JUDO ACADEMY

5.ANTHI GEORGIOU, MONOMACHOS

Women-52

  1. STELIA GLIKI (52,00) KAITTANI JUDO ACADEMY
  2. NIKI POUROU (52,00) LAKEDEMON
  3. ELENA DEMETRIOU (52,00) LARNACA JUDO UNION

Women-57

  1. SOFIA ASVESTA, PIERO JUDO ACADEMY
  2. SOFIA DEMOSTHENOUS, ONISILOS
  3. KATERINA STAVROU, ZEN JUDO
  4. MARIA LIVADIOTOU, NICOSIA JUDO CENTER
  5. ANNA ACHILLEOS, ONISILOS
  6. ERATO CHARALAMBOUS, CHRISTODOULIDES JUDO

Women-63

  1. CONSTANTINA ANTONIOU, CHRISTODOULIDES JUDO ACADEMY
  2. NICOLA EVRIPIDOU, CHRISTODOULIDES JUDO ACADEMY
  3. NASIA VASILIOU, PIERO JUDO ACADEMY
  4. MAGDALINI NICOLAOU, KITION
  5. NAYIA PELEKANOU, KAITTANI JUDO ACADEMY
  6. CHLOE GEORGIOU, CHRISTODOULIDES JUDO ACADEMY

Men-60

  1. GIORGOS MBALARTSISVILI, CHRISTODOULIDES JUDO ACADEMY
  2. LOUCAS LOUCA, KERYNIA JUDO UNION
  3. IOANNIS XENOFONTOS, LARNACA JUDO UNION
  4. KYPRIANOS ANDREOU, MONOMACHOS
  5. FANIS CHARALAMBOUS, LIMASSOL JUDO UNION
  6. CHRISTOFOROS LIVADIOTIS, KITION
  7. CHRISTOS DORMBARIS, KODOKAN JUDO

Men-66

  1. CHRISTOS TRICOMITIS, KITION
  2. CHRISTOS SKOUROUMOUNIS, LARNACA JUDO UNION
  3. STEFANOS EFTHYVOULOU, LAKEDEMON
  4. RAFAELLOS SARMALIS, LIMASSOL JUDO UNION
  5. EVAGORAS PEPIS, CHRISTODOULIDES JUDO ACDEMY
  6. STYLIANOS GIASOUMI, KITION
  7. PARIS SOLONOS, LIMASSOL JUDO UNION
  8. ELIAS GERASIMOU, KITION

Men-73

  1. RUDOLF KOURTIDIS, PAPHIAN JUDO UNION
  2. FILIOS AVGOUSTI, PIERO JUDO ACADEMY
  3. ANDREAS PAPAPETROU, KERYNIA JUDO UNION
  4. CHARILAOS HADJIADAMOU, AMMOCHOSTOU JUDO UNION
  5. GIORGOS HADJITHOMA, LAKEDEMON
  6. NTATO MATSOUKATOV, AETOS PAPHOU
  7. THEOCHARIS APOSTOLOU, KITION
  8. GIORGOS PANTELI, KODOKAN JUDO

Men-81

  1. FEIDIAS KONNARIS, LAKEDEMON
  2. ARISTOS MICHAEL, KERYNIA JUDO UNION
  3. STEFANOS PANAYI, KERYNIA JUDO UNION
  4. ANASTASIS CHARALAMBOUS, LIMASSOL JUDO UNION
  5. ANTONIOS PATSIANTOS, ONISILOS
  6. ALEXANDROS KYRIAKIDES, MONOMACHOS
  7. ACHILLEAS XENOPOULOS, MONOMACHOS
  8. ODISSEAS GIORGAKIS, CHRISTODOULIDES JUDO ACADEMY

Men-90

  1. ANDREAS MAKROMALLIS (90,00) KITION
  2. KYRIACOS NICOLAOU (90,00) KITION
  3. DEMETRIS ANTOUNA (90,00) LARNACA JUDO UNION
  4. GIORGOS KROUSANIOTAKIS (90,00) KERYNIA JUDO UNION

Men-100

  1. MICHALIS KLEITOU, KITION
  2. BILAL GEMALEDIN, KERYNIA JUDO UNION
  3. MINAS GEORGIOU, LARNACA JUDO UNION
  4. FILIPPOS MICHAEL, LIMASSOL JUDO UNION
  5. GIANNIS AGGELI, PIERO JUDO ACADEMY
  6. ORESTIS ARESTI, LIMASSOL JUDO UNION

Men+100

  1. PANAYIOTIS KYRIACOU, KITION
  2. VALANTIS EFSTRATIOU, KITION
  3. STEFANOS COSTA, KITION
  4. IOANNIS KAROLIDIS, KERYNIA JUDO UNION
  5. DEMETRIS GREGORIOU, ONISILOS