Pancyprian Federation of Amateur Boxing 1
Pancyprian Federation of Amateur Boxing 1

Πραγματοποιήθηκε το Σαββάτο 11 Μάρτιου η Τελετή Βράβευσης της Κυπριακής Πυγμαχίας στο Ολυμπιακό Μέγαρο.

Στην τελετή βραβεύτηκαν η ακόλουθοι αθλητές στις πιο κάτω κατηγορίες

Καλύτεροι Πυγμάχοι 2016 και Πρωταθλητές Α’ κατηγορίας σε όλες τις ηλικιακές κατηγορίες

  • Καλύτερος Άνδρας Πυγμάχος 81 κιλά ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΟΚΚΙΝΟΣ (Σ.Ε.ΠΥ ΛΑΤΣΙΑ)
  • Καλύτερη Γυναίκα Πυγμάχος 60 κιλά ΔΗΜΗΤΡΑ ΓΙΑΓΚΟΥ (Σ.Ε.ΠΥ ΔΙΕΘΝΕΣ)
  • Καλύτερος Νέως Πυγμάχος 60 κιλά ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΧΡΙΣΤΟΦΗ (Σ.Ε.ΠΥ ΛΑΤΣΙΑ)
  • Καλύτερος Παίδας Πυγμάχος 70 κιλά ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΧΡΙΣΤΟΥ (Σ.Ε.ΠΥ ΛΑΤΣΙΑ)
  • Καλύτερος Παμπαίδας Πυγμάχος 46 κιλά ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ ΣΠΑΝΟΣ (Σ.Ε.ΠΥ ΛΑΤΣΙΑ)

 

Πρωταθλητές Α’ κατηγορία Ανδρών/Γυναικών

  • 1η Θέση Α’ κατηγορίας 60 κιλά Ανδρών ΜΙΧΑΛΗΣ ΙΩΑΝΝΟΥ (Σ.Ε.ΠΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ)
  • 1η Θέση Α’ κατηγορίας 69 κιλά Ανδρών ΠΑΡΗΣ ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ (Σ.Ε.ΠΥ ΛΑΤΣΙΑ)
  • 1η Θέση Α’ κατηγορίας 75 κιλά Ανδρών ΟΝΟΥΦΡΙΟΣ ΠΑΝΑΓΗ (Σ.Ε.ΠΥ ΛΕΜΕΣΟΥ)

 

Πρωταθλητές Β’ κατηγορία Ανδρών/Γυναικών

  • 1η Θέση Β’ κατηγορίας 56 κιλά Ανδρών ΜΙΧΑΛΗΣ ΝΕΟΦΥΤΟΥ (Σ.Ε.ΠΥ ΔΙΕΘΝΕΣ)
  • 1η Θέση Β’ κατηγορίας 57 κιλά Γυναικών ΗΛΕΚΤΡΑ ΧΡΥΣΑΝΘΟΥ (Σ.Ε.ΠΥ ΛΕΥΚΩΣΙΑ)

 

Πρωταθλητές Γ’ κατηγορία Ανδρών/Γυναικών

  • 1η Θέση Γ’ κατηγορίας 60 κιλά Ανδρών ΗΛΙΟΦΩΤΟΣ ΟΡΦΑΝΟΥ (Σ.Ε.ΠΥ ΔΙΕΘΝΕΣ)
  • 1η Θέση Γ’ κατηγορίας 64 κιλά Ανδρών ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΓΡΕΚΑΣ (Σ.Ε.ΠΥ ΔΙΕΘΝΕΣ)
  • 1η Θέση Γ’ κατηγορίας 69 κιλά Ανδρών ΝΙΚΟΛΑΣ ΠΑΦΙΟΣ (Σ.Ε.ΠΥ ELITE)
  • 1η Θέση Γ’ κατηγορίας 75 κιλά Ανδρών ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΛΑΜΠΡΟΥ (Σ.Ε.ΠΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ )
  • 1η Θέση Γ’ κατηγορίας 81 κιλά Ανδρών ΒΑΓΙΑΝΟΣ ΒΑΓΙΑΝΟΥ (Σ.Ε.ΠΥ ΛΕΜΕΣΟΣ)
  • 1η Θέση Γ’ κατηγορίας 91 κιλά Ανδρών ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΠΑΥΛΟΥ (Σ.Ε.ΠΥ COSMOPOLIS)

 

Πρωταθλητές Α’ κατηγορία Νέων/Νεανίδων

  • 1η Θέση Α’ κατηγορίας 57 κιλά Νέων ΗΛΙΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ (Σ.Ε.ΠΥ ΛΑΤΣΙΑ)
  • 1η Θέση Α’ κατηγορίας 69 κιλά Νέων ΑΡΤΕΜΗΣ ΑΡΤΕΜΙΟΥ (Σ.Ε.ΠΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ)
  • 1η Θέση Α’ κατηγορίας 75 κιλά Νέων ΝΤΑΝ ΜΑΡΙΟΥΣ (Σ.Ε.ΠΥ TARGET)

 

Πρωταθλητές Β’ κατηγορία Νέων/Νεανίδων

  • 1η Θέση Β’ κατηγορίας 64 κιλά Νέων ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΕΥΘΥΜΟΥΔΗΣ (Σ.Ε.ΠΥ ΛΑΤΣΙΑ)

 

Πρωταθλητές Γ’ κατηγορία Νέων/Νεανίδων

  • 1η Θέση Γ’ κατηγορίας 64 κιλά Νέων ΑΝΔΡΕΑΣ ΚΟΝΝΑΡΗΣ (Σ.Ε.ΠΥ ΔΙΕΘΝΕΣ)
  • 1η Θέση Γ’ κατηγορίας 75 κιλά Νέων ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ (Σ.Ε.ΠΥ ΛΥΘΡΟΔΟΝΤΑΣ)
  • 1η Θέση Γ’ κατηγορίας 91 κιλά Νέων ΝΙΚΟΛΑΣ ΛΕΙΒΑΔΙΩΤΗΣ (Σ.Ε.ΠΥ ELITE)

 

Πρωταθλητές Α’ κατηγορία Παίδων/Κορασίδων 

  • 1η Θέση Α’ κατηγορίας 52 κιλά Παίδων ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΤΑΥΡΟΥ (Σ.Ε.ΠΥ FORTIUS)
  • 1η Θέση Α’ κατηγορίας 57 κιλά Παίδων ΛΟΥΚΑΣ ΛΟΥΚΑ (Σ.Ε.ΠΥ ΛΕΥΚΩΣΙΑ)
  • 1η Θέση Α’ κατηγορίας 63 κιλά Παίδων ΡΑΦΑΗΛ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ (Σ.Ε.ΠΥ ΔΙΕΘΝΕΣ)
  • 1η Θέση Α’ κατηγορίας 66 κιλά Παίδων ΓΙΩΡΓΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ (Σ.Ε.ΠΥ ΔΙΕΘΝΕΣ)

 

 

Πρωταθλητές Γ’ κατηγορία Παίδων/Κορασίδων  

  • 1η Θέση Γ’ κατηγορίας 60 κιλά Παίδων ΧΡΙΣΤΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ (Σ.Ε.ΠΥ ΔΙΕΘΝΕΣ)
  • 1η Θέση Γ’ κατηγορίας 63 κιλά Παίδων ΑΝΔΡΕΑΣ ΠΑΝΑΓΗ (Σ.Ε.ΠΥ ELITE)
  • 1η Θέση Γ’ κατηγορίας 81 κιλά Παίδων ΑΝΔΡΕΑΣ ΙΓΝΑΤΙΟΥ (Σ.Ε.ΠΥ ΛΕΜΕΣΟΣ)
  • 1η Θέση Γ’ κατηγορίας 91 κιλά Παίδων ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΥ (Σ.Ε.ΠΥ ΛΑΤΣΙΑ)
  • 1η Θέση Γ’ κατηγορίας 54 κιλά Κορασίδων ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Σ.Ε.ΠΥ ΛΑΚΑΤΑΜΙΑ)
  • 1η Θέση Γ’ κατηγορίας 54 κιλά Κορασίδων ΑΓΝΗ ΠΕΤΤΕΜΕΡΙΔΟΥ (Σ.Ε.ΠΥ ΛΑΚΑΤΑΜΙΑ)

 

Πρωταθλητές Α’ κατηγορία Παμπαίδων/Παγκορασίδων 

  • 1η Θέση Α’ κατηγορίας 50 κιλά Παμπαίδων ΝΙΚΟΣ ΧΑΤΖΗΘΕΟΦΑΝΟΥΣ (Σ.Ε.ΠΥ ΔΙΕΘΝΕΣ)
  • 1η Θέση Α’ κατηγορίας 56 κιλά Παμπαίδων ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ (Σ.Ε.ΠΥ ΛΑΤΣΙΑ)

 

Πρωταθλητές Β’ κατηγορία Παμπαίδων/Παγκορασίδων 

  • 1η Θέση Β’ κατηγορίας 56 κιλά Παμπαίδων ΑΝΔΡΕΑΣ ΘΩΜΑ (Σ.Ε.ΠΥ TARGET)

 

Πρωταθλητές Γ’ κατηγορία Παμπαίδων/Παγκορασίδων 

  • 1η Θέση Γ’ κατηγορίας 52 κιλά Παμπαίδων ΝΙΚΟΛΑΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ (Σ.Ε.ΠΥ ΛΥΘΡΟΔΟΝΤΑΣ)
  • 1η Θέση Γ’ κατηγορίας 56 κιλά Παμπαίδων ΝΙΚΟΛΑΣ ΑΣΝΑΟΥΡΙΔΗΣ (Σ.Ε.ΠΥ ΔΙΕΘΝΕΣ)
  • 1η Θέση Γ’ κατηγορίας 66 κιλά Παμπαίδων ΟΡΦΕΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ (Σ.Ε.ΠΥ ELITE)
  • 1η Θέση Γ’ κατηγορίας 56 κιλά Παγκορασίδων ΣΤΕΦΑΝΗ ΛΑΜΠΡΙΑΝΟΥ (Σ.Ε.ΠΥ ΛΑΤΣΙΑ)

 

ΣΗΜΜΕΤΟΧΗ ΣΕ ΠΑΓΚΥΠΡΙΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΚΥΠΕΛΑ

  • ΔΗΜΟΣ ΧΡΙΣΤΟΦΗ (Σ.Ε.ΠΥ ELITE)
  • ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΑΚΡΙΤΙΔΗΣ (Σ.Ε.ΠΥ ΔΙΕΘΝΕΣ)
  • ΖΙΑΝ ΒΑΛΕΡΙ (Σ.Ε.ΠΥ FORTIUS)
  • ΑΝΔΡΕΑΣ ΜΙΧΑΗΛ (Σ.Ε.ΠΥ ΛΕΥΚΩΣΙΑ)
  • ΑΔΩΝΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ (Σ.Ε.ΠΥ ΔΙΕΘΝΕΣ)
  • ΠΑΥΛΟΣ ΧΑΤΖΗΔΑΥΙΔ (Σ.Ε.ΠΥ ΔΙΕΘΝΕΣ)
  • ΑΝΔΡΕΑΣ ΓΙΑΝΝΟΥΡΗΣ (Σ.Ε.ΠΥ ΔΙΕΘΝΕΣ)
  • ΑΝΔΡΕΑΣ ΚΟΚΚΙΝΟΣ (Σ.Ε.ΠΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ)
  • ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΡΟΤΣΙΔΗΣ (Σ.Ε.ΠΥ ΛΕΜΕΣΟΣ)
  • ΙΩΑΝΝΗΣ ΝΕΟΦΥΤΟΥ (Σ.Ε.ΠΥ COSMOPOLIS)
  • ΑΝΔΡΕΑΣ ΕΡΩΤΟΚΡΙΤΟΥ (Σ.Ε.ΠΥ ELITE)
  • ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΒΛΑΧΟΣ (Σ.Ε.ΠΥ ΔΙΕΘΝΕΣ)
  • ΙΩΑΝΝΗΣ ΜΙΧΑΗΛ (Σ.Ε.ΠΥ ΛΥΘΡΟΔΟΝΤΑΣ)
  • ΙΩΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΥΡΗΣ (Σ.Ε.ΠΥ ΔΙΕΘΝΕΣ)
  • ΣΤΑΥΡΟΣ ΠΟΛΥΒΙΟΥ (Σ.Ε.ΠΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ)
  • ΜΑΡΙΟΣ ΑΓΑΘΑΓΓΕΛΟΥ (Σ.Ε.ΠΥ ELITE)
  • ΛΟΥΚΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ (Σ.Ε.ΠΥ ΛΑΚΑΤΑΜΙΑ)

 

 

 

 

 

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ/ΚΡΙΤΕΣ ΠΟΥ ΣΗΜΜΕΤΗΧΑΝ ΣΤΑ ΠΑΓΚΥΠΡΙΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΚΥΠΕΛΑ

  • ΡΟΥΤΙΚ ΚΑΖΑΝΤΖΙΑΝ
  • ΙΩΑΝΝΗΣ ΧΡΙΣΤΟΦΙΔΗΣ
  • ΜΑΡΙΟΣ ΙΓΝΑΤΙΟΥ
  • ΣΕΡΤΖΙΟ ΜΠΕΡΤΙΝΟ
  • ΑΝΔΡΕΑΣ ΧΑΤΖΗΣΤΥΛΛΗΣ
  • ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΧΑΤΖΗΣΤΥΛΛΗΣ
  • ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΚΑΠΕΤΑΝΙΟΣ
  • ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΜΑΡΝΕΡΟΣ
  • ΧΡΙΣΤΟΣ ΠΕΤΤΕΜΕΡΙΔΗΣ

 

 

ΒΡΑΒΕΥΣΗ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ Π.Ο.Ε.Π

  • ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΠΥΓΜΑΧΙΑΣ ΛΑΤΣΙΩΝ
  • ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΥΓΜΑΧΙΚΟ ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΛΕΜΕΣΟΥ
  • ΠΥΓΜΑΧΙΚΟ ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΛΕΜΕΣΟΥ
  • ΠΥΓΜΑΧΙΚΟ ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ
  • ΠΥΓΜΑΧΙΚΟ ΣΩΜΑΤΕΙΟ ELITE
  • ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΠΥΓΜΑΧΙΑΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
  • ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΣΩΜΑΤΕΙΟ FORTIUS
  • ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟΣ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΚΟΣΜΟΠΟΛΗ
  • ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΠΥΓΜΑΧΙΑΣ ΛΑΚΑΤΑΜΙΑ
  • ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΠΥΓΜΑΧΙΑΣ ΛΥΘΡΟΔΟΝΤΑΣ
  • ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΚΡΕΥΓΑΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
  • ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΠΥΓΜΑΧΙΑΣ TARGET

 

ΒΡΑΒΕΥΣΗ ΠΡΟΠΟΝΗΤΩΝ Π.Ο.Ε.Π 2016:

  • ΑΝΔΡΕΑΣ ΙΩΑΝΝΟΥ (Σ.Ε.ΠΥ ΛΑΤΣΙΑ)
  • ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΡΑΒΗΣ (Σ.Ε.ΠΥ ΔΙΕΘΝΕΣ)
  • ΜΑΡΙΟΣ ΠΟΤΑΜΙΤΗΣ (Σ.Ε.ΠΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ)
  • ΣΑΒΒΑΣ ΚΟΚΚΙΝΟΣ (Σ.Ε.ΠΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ)
  • ΠΟΛΥΔΩΡΟΣ ΠΟΛΥΔΩΡΟΥ (Σ.Ε.ΠΥ ELITE)
  • ΑΛΕΚΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ (Σ.Ε.ΠΥ ΛΕΥΚΩΣΙΑ)
  • ΙΩΝΑΣ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ (Σ.Ε.ΠΥ FORTIUS)
  • ΜΕΛΙΟΣ ΜΕΝΕΛΑΟΥ (Σ.Ε.ΠΥ COSMOPOLIS)
  • ΑΛΕΞΙΑ ΙΩΑΝΝΟΥ (Σ.Ε.ΠΥ ΛΑΚΑΤΑΜΙΑ)
  • ΣΤΕΛΙΟΣ ΤΣΑΓΚΑΡΙΔΗΣ (Σ.Ε.ΠΥ ΛΥΘΡΟΔΟΝΤΑΣ)
  • ΜΙΧΑΛΗΣ ΑΡΓΥΡΟΥ (Σ.Ε.ΠΥ ΚΡΕΥΓΑΣ)
  • ΝΙΚΟΣ ΑΔΑΜΙΔΗΣ (Σ.Ε.ΠΥ TARGET)