22 C
Πέμπτη, 28 Μαρτίου, 2024

Τα κορίτσια του Κώστα Παναγίδη έχασαν από την Αυστρία με 3-1 σετ

Παίζοντας εξαιρετικά, η Εθνική Γυναικών U16 Γυναικών κέρδισε τις εντυπώσεις την Πέμπτη 10 Ιανουαρίου 2019 στον δεύτερό της αγώνα για τον Όμιλο που συμμετέχει στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα MEZVA που διεξάγεται στο Μπούχοφ της Σλοβακίας.

Η Εθνική ήταν αισθητά βελτιωμένη σε σχέση με τον αγώνα της πρεμιέρας, την Τετάρτη, απέναντι στις Σλοβάκες και έχασε στις λεπτομέρειες. Πλέον το ενδιαφέρον στρέφεται στον αγώνα της Παρασκευής στις 15:00 με την Ουγγαρία με τις διεθνείς μας να θέλουν πάση θυσία τη νίκη. Τη νίκη θα επιδιώξουν και οι Ουγγαρέζες αφού θέλουν να τερματίσουν στη 2η θέση.

Η Εθνική ήταν εξαιρετική στο δεύτερο σετ το οποίο κερδίσαμε 25-19 και ισοφαρίσαμε 1-1. Στο πρώτο σετ οι Αυστριακές μάς αιφνιδίασαν κερδίζοντας 19-25. Στο τρίτο σετ δεν καταφέραμε να ελέγξουμε τον ρυθμό χάνοντας 25-17, μένοντας πίσω στο σκορ με 2-1. Στο τέταρτο σετ οι μικρές του Κώστα Παναγίδη ήταν εξαιρετικές, αλλά δεν άντεξαν μέχρι το τέλος, έχασαν με 25-20 και τον αγώνα με 3-1.

Λεζ. Φοβερή εμφάνιση έγινε από την Εθνική Γυναικών U16 την Πέμπτη.