Συναρπαστικός ο 5ος Αγώνας Πρωταθλήματος Ιππικής Δεξιοτεχνίας 2022 στην Λεμεσό

Ολοκληρώθηκε την Κυριακή 27 Μαρτίου 2022  ο 5ος Αγώνας Πρωταθλήματος Ιππικής Δεξιοτεχνίας 2022 της Κυπριακής Ομοσπονδίας Ιππασίας. Ο αγώνας πραγματοποιήθηκε στις εγκαταστάσεις του Κυπριακού Ιππικού Όμιλου (Λεμεσό), με τη συμμετοχή αθλητών από όλους τους Ομίλους, μέλη της ΚΟΙπ.

Αποτελέσματά:

Preliminary A Children

Πρώτη θέση για την Emmeleia Pastellas με το άλογο Kiltealy Artist από το Ιππικό Όμιλο Καβαλιέρ

Δεύτερη θέση για τον Ramez-Leonidas Karanouh με το άλογο Pcachu από τον Ιππικό Όμιλο Καβαλιέρ

Τρίτη θέση για τον Μάριο Μιχαήλ με το άλογο Aligator από το Ιππικό Όμιλο Λυθροδόντα

Preliminary A Junior

Πρώτη θέση για την Πολίνα Τσαγγάρη με το άλογο Longines από τον Ιππικό Όμιλο Καβαλιέρ

Δεύτερη θέση για την Δέσποινα Φιλίππου με το άλογο Dolan από τον Ιππικό Όμιλο Καβαλιέρ

Preliminary A Senior

Πρώτη θέση για την Άλλα Σιάμοβα με το άλογο Kissme από τον Κυπριακό Ιππικό Όμιλο

Δεύτερη θέση για την Ekaterina Filonova με το άλογο Gambrina από τον Κυπριακό Ιππικό Όμιλο

Preliminary B Children

Πρώτη θέση για την Emmeleia Pastellas με το άλογο Kiltealy Artist από το Ιππικό Όμιλο Καβαλιέρ

Δεύτερη θέση για την Elizaveta Kim με το άλογο Don Karlos από τον Κυπριακό Ιππικό Όμιλο

Τρίτη θέση για την Elizaveta Kim με το άλογο Delano Leva από τον Κυπριακό Ιππικό Όμιλο

Preliminary B Junior

Πρώτη θέση για τον Γιώργο Χρυσάνθου με το άλογο Shakira W από τον Ιππικό Όμιλο Καβαλιέρ

Δεύτερη θέση για την Πολίνα Τσαγγάρη με το άλογο Longines από τον Ιππικό Όμιλο Καβαλιέρ

Preliminary B Senior

Πρώτη θέση για τον Αλέξανδρο Ευθυμίου με το άλογο Adventis από το Ιππικό Όμιλο Ρωσίας

Δεύτερη θέση για την Ekaterina Filonova με το άλογο Taytor από τον Κυπριακό Ίππικο Όμιλο

Τρίτη θέση για την Anna Chaykoyskaya με το άλογο Cacao από τον Κυπριακό Ίππικο Όμιλο

Youth Junior

Πρώτη θέση για τον Γιώργο Χρυσάνθου με το άλογο Shakira W από τον Ιππικό Όμιλο Καβαλιέρ

Δεύτερη θέση για την Markella Nikolaou με το άλογο Zoi από τον Κυπριακό Ίππικο Όμιλο

Youth Senior

Πρώτη θέση για την Anna Chaykoyskaya με το άλογο Cacao από τον Κυπριακό Ίππικο Όμιλο

Δεύτερη θέση για την Κατερίνα Πολυκάρπου με το άλογο Eventing από τον Ιππικό Όμιλο Καβαλιερ

Τρίτη θέση για την Ανν Γκοζέτ με το άλογο Adventis από το Ιππικό Όμιλο Λυθροδόντα

Senior I

Πρώτη θέση για τον Αλέξανδρο Ευθυμίου με το άλογο Ultrasox από το Ιππικό Όμιλο Ρωσίας

Senior II

Πρώτη θέση για τον Αλέξανδρο Ευθυμίου με το άλογο Ultrasox από το Ιππικό Όμιλο Ρωσίας

Δεύτερη θέση για την Emilova Dzhuliya με το άλογο Lazuren από τον Κυπριακό Ιππικό Όμιλο

 

 


Όλες οι Αθλητικές Ειδήσεις από την Κύπρο, την  Ελλάδα και τον Κόσμο,  στο actioninsports.com

  • Διάβασε όλες τις ειδήσεις μας στο Google
  • Κάνε like στη σελίδα μας στο Facebook
  • Ακολούθησε μας στο Twitter - Instagram - Linkedin
  • Κάνε εγγραφή στο κανάλι μας στο Youtube