EUC VS UCY HANDBALL MEN 20 3 2017 73 01

ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ – ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΚΥΠΡΟΥ                32-19  (18-6)

Ένα εξαιρετικά δυνατό πρώτο ημίχρονο ήταν αρκετό για το Ευρωπαϊκό Πανεπιστήμιο να πάρει μια μεγάλη διαφορά από την αρχή (18-6 ) και στην συνέχεια να μπορέσει να διαχειριστή το αποτέλεσμα μέχρι και το τέλος.

Με πολύ καλή άμυνα αλλά και γρήγορες επιθέσεις οι παίκτες του αήττητου Ευρωπαϊκού  Πανεπιστημίου έδειξαν για άλλη μία φορά την μεγάλη τους κλάση αλλά και το βάθος στον πάγκο αφού στο Β μέρος με την βοήθεια της διαφοράς που έκτισαν δόθηκε η ευκαιρία να δοκιμαστούν όλοι οι παίκτες μένοντας ετοιμοπόλεμοι για την συνέχεια.

Από την άλλη οι παίκτες του Πανεπιστημίου Κύπρου μετά το πρώτο σοκ του Α  ημιχρόνου ανέβασαν στροφές στο Β μέρος και έδειξαν αρετές που θα τους χρειαστούν στην συνέχεια του πρωταθλήματος αφού το επί μέρους σκορ στο Β μέρος ήταν 16-11  ,γεγονός που υποδηλεί την προσπάθεια που κατέβαλαν οι παίκτες του μπροστά στο μεγάλο φαβορί.