2 A CATEGORY
2 A CATEGORY

Κέρδισε και τον αγώνα κόμπακ για το «Κύπελλο Λεμεσού»

 

Ο Ντίνος Κωνσταντίνου

ζευγάρωσε τις νίκες του

——————————-

 

  • Νικητής στη Β’ κατηγορία ο Ανδρέας Ανδρέου

και στην Γ’ κατηγορία ο Πέτρος Βάλκο

 

  • Στους βετεράνους κέρδισε ο Δημήτρης Λόρδος

 

Τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη του στο πρωτάθλημα κόμπακ, πέτυχε ο διεθνής σκοπευτής της ΣΚΟΛΕΜ Ντίνος Κωσταντίνου, στον έβδομο αγώνα που ήταν για το «Κύπελλο Λεμεσού» κι έθεσε σοβαρή υποψηφιότητα για το φετινό τίτλο στο αγώνισμα. Ο νικητής πέτυχε 94/100, ενώ με μια επιτυχία λιγότερη (93/100) οι Νεόφυτος Σιαλής (ΣΚΟΑΜ) και Ηλίας Ηλία (ΣΚΟΛΕΥ) ισοβάθμησαν στη δεύτερη θέση την οποία εξασφάλισε τελικά ο αθλητής της Αμμοχώστου με 24/25 στο μπαράζ, έναντι 23/25 του Ηλία.

 

Ο αγώνας ήταν ο έδομος του Παγκυπρίου Πρωταθλήματος Σκοποβολής ΟΠΑΠ 2014 κι έγινε στις εγκαταστάσεις του διεθνούς σκοπευτηρίου Λεμεσού την περασμένη Κυριακή 31 Αυγούστου. Στη Β’ κατηγορία κέρδισε ο Ανδρέας Ανδρέου του ΣΚΟΠΑΦ με 89/100, ενώ στην Γ’ κατηγορία νικητής ήταν ο Πέτρος Βάλκο της ΣΚΟΛΕΜ με 81/100 και στην κατηγορία των βετεράνων ο Δημήτρης Λόρδος της ΣΚΟΑΜ με 77/100.

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα σε κάθε κατηγορία ήταν τα ακόλουθα:

 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

1. Ντίνος Κωνσταντίνου    ΣΚΟΛΕΜ       94/100

2. Νεόφυτος Σιαλής          ΣΚΟΛΑΜ       93/100

3. Ηλίας Ηλία                             ΣΚΟΛΕΥ        93/100

4. Κώστας Κωνσταντίνου   ΣΚΟΛΑΡ        92/100

5. Γιάννης Κωνσταντίνου   ΣΚΟΛΑΡ        90/100

6. Άγγελος Αβραάμ           ΣΚΟΛΕΜ       89/100

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

1. Ανδρέας Ανδρέου                   ΣΚΟΠΑΦ       89/100

2. Γιώργος Κωνσταντίνου ΣΚΟΠΑΦ       89/100

3. Χαράλαμπος Κυριάκου   ΣΚΟΑΜ         87/100

4. Χριστάκης Χρυσάνθου   ΣΚΟΑΜ         86/100

5. Μάριος Βαρβάτσης        ΣΚΟΑΜ         86/100

6. Παναγιώτης ΧωματένοςΣΚΟΛΕΥ        86/100

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

1. Πέτρος Βάλκο               ΣΚΟΛΕΜ       86/100

2. Νέιλ Ραζόκι                   ΣΚΟΑΜ         81/100

3. Αλέξανδρος Φιλιππίδης  ΣΚΟΠΑΦ       80/100

4. Γιώργος Ευστρατίου      ΣΚΟΛΕΜ       78/100

5. Νίκος Πετρίδης             ΣΚΟΛΕΥ        74/100

6. Ευάγγελος Γεωργιάδης ΣΚΟΛΕΜ       73/100

 

ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

1. Δημήτρης Λόρδος         ΣΚΟΑΜ         81/100

2. Νέιλ Ραζόκι                   ΣΚΟΑΜ         81/100

3. Γιώργος Ευστρατίου      ΣΚΟΛΕΜ       79/100

 

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ:

 

  1. 1Α. 1Β & 1Γ. Ο νικητής του αγώνα Ντίνος Κωνσταντίνου

 

  1. Οι νικητές της Α’ κατηγορίας, μετά τη βράβευσή τους, μαζί με αξιωματούχους της ΣΚΟΚ και της ΣΚΟΛΕΜ

 

  1.  Οι νικητές της Β’ κατηγορίας, μετά τη βράβευσή τους, μαζί με εκπροσώπους των διοργανωτών

 

  1. Οι νικητές της Γ’ κατηγορίας, μετά τη βράβευσή τους, μαζί με την Κλειώ Δαμιανού μέλος του δ.σ. της ΣΚΟΛΕΜ

 

  1. Οι νικητές στην κατηγορία των βετεράνων, μετά τη βράβευσή τους, μαζί με την Κλειώ Δαμιανού μέλος του δ.σ. της ΣΚΟΛΕΜ