Κέρδισαν και τους Παγκύπριους Διασωματειακούς Αγώνες κόμπακ

Με τη φόρα τους …

οι αθλητές της ΣΚΟΛΕΥ

————————–

• Η ομάδα της Σκοπευτικής Οργάνωσης Λευκωσίας πήρε την πρώτη θέση στην ομαδική κατάταξη και ο Γιάννος Αντωνίου στην ατομική

Μετά τις ομαδικές επιτυχίες στα αγωνίσματα του τραπ, του σκητ και του σπόρτιγκ, οι αθλητές της Σκοπευτικής Οργάνωσης Λευκωσίας έκλεισαν … καρέ στους τίτλους, κερδίζοντας την πρώτη θέση και στους Διασωματειακούς Αγώνες κόμπακ, που έγιναν στο επαρχιακό σκοπευτήριο Πάφου. Η ομάδα της ΣΚΟΛΕΥ, με τους Πέτρο Ιωάννου, Ηλία Ηλία και Κωνσταντίνο Κωνσταντίνου συγκέντρωσε 278/300, έναντι 271/300 της Σκοπευτικής Οργάνωσης Λεμεσού και 261/300 της Σκοπευτικής Οργάνωσης Αμμοχώστου.

Λευκωσιάτικος «εμφύλιος»

Για την πρώτη θέση στη γενική κατάταξη, είχαμε σκληρή «μονομαχία» μεταξύ των αθλητών της Σκοπευτικής Οργάνωσης Λευκωσίας Γιάννου Αντωνίου και Πέτρου Ιωάννου, οι οποίοι βρέθηκαν ισόβαθμοι με 96/100 και οδηγήθηκαν σε αγώνα μπαράζ, που ούτε αυτός δεν στάθηκε αρκετός για να αναδείξει νικητή, αφού και πάλι οι δυο μονομάχοι ισοβάθμισαν με 23/25. Η λύση δόθηκε, τελικά, σε αγώνα «ξαφνικού θανάτου» όπου επικράτησε ο Γιάννος Αντωνίου με 5/5, έναντι 4/5 του αντιπάλου του. Στην τρίτη θέση τερμάτισε άλλος ένας αθλητής της ΣΚΟΛΕΥ, ο Ηλίας Ηλία με 94/100

Στη Β’ κατηγορία κέρδισε ο Φάνος Θεοφάνους της ΣΚΟΚΕΡ με 88/100 και στη Γ’ κατηγορία ο Ζήνων Λαζάρου της ΣΚΟΛΕΜ με 84/100. Με το ίδιο αποτέλεσμα, ο Δημήτρης Λόρδος πήρε την πρώτη θέση στην κατηγορία των βετεράνων, ενώ στους έφηβους, νικητής ήταν ο Χριστόδουλος Χριστοδουλίδης της ΣΚΟΛΕΜ με 83/100.