25 C

«Σεφτέ» για το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας στο φούτσαλ

15/11/21             ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ – ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ         9-1  (ημίχρονο 6-0)

Την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα φούτσαλ γυναικών πανηγύρισε το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας, το οποίο κέρδισε το Ευρωπαϊκό Πανεπιστήμιο με 9-1. Από την αρχή του αγώνα η ομάδα του Γιαξή επέβαλε το ρυθμό της και κατάφερε στο ημίχρονο να προηγηθεί με 6-0. Η συνέχεια όπως αντιλαμβάνεται κανείς έμοιαζε με τυπικού χαρακτήρα για τον αγώνα, καθώς η διαφορά στο σκορ ήταν αρκετά μεγάλη. Τα κορίτσια του Ευρωπαϊκού πάλεψαν και κατάφεραν να σκοράρουν προς το τέλος του αγώνα το γκολ της τιμής. Μ’ αυτή τη νίκη, το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας έμεινε στη δεύτερη θέση, και στην πρώτη παραμένει το Πανεπιστήμιο Κύπρου, ενώ τρίτο το Ευρωπαϊκό. Το πρωτάθλημα θα κριθεί στον αγώνα μεταξύ του Πανεπιστήμιου Λευκωσίας με το Πανεπιστήμιο Κύπρου. Το πρώτο παιχνίδι η ομάδα του κρατικού Πανεπιστήμιου είναι το απόλυτο φαβορί καθώς κέρδισε τον πρώτο αγώνα με 9-3.