22 C
Τρίτη, 16 Απριλίου, 2024

Σαλονικιός και Κακαβά Πρωταθλητές ΙΑ 2021

Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε χθες Κυριακή, 24 Οκτωβρίου στην Κατερίνη το Πρωτάθλημα Ιππικής Αντοχής, με τους Παντελή Σαλονικιό και Αναστασία Κακαβά να αναδεικνύονται Πρωταθλητές αντίστοιχα στις κατηγορίες Ενηλίκων και Εφήβων.

Στην Κατηγορία Ενηλίκων των 100 χμ. ο αθλητής του ΚΕΙΡ από τη Ρόδο Παντελής Σαλοκιός με την LL Zizel κατάφερε να τερματίσει σε 07:23:56 κατακτώντας τον τίτλο του Πρωταθλητή για δεύτερη φορά μετά το 2017. Στην 2η θέση του Πρωταθλητή ήταν ο Χρήστος Κωνσταντίνου του AIOΛJC από τη Λαμία με την Soraya.

Στην Κατηγορία Εφήβων των 80χμ. Πρωταθλήτρια αναδείχθηκε η Πρωταθλήτρια Παίδων του 2019 Αναστασία Κακαβά με τον GA Nikias του ΑΙΟΜ ολοκληρώνοντας τα 80 χμ. σε 06:17:42.

Στις υπόλοιπες δύο κατηγορίες του αγώνα νικητές αναδείχθηκαν στην Κατηγορία Γ η Στέλλα Παπανικολάου του ΚΕΙΡ με την LLG Nadide και στην Κατηγορία Δ η Αγγελική Ειρήνη Τσαμάτη του ΑΙΟΜ με την Evagelia.