Πρωταθλήτρια γυναικών Κ18 η ΕΝΑΔ

Η Ύδρα Ασφαλιστική ΕΝΑΔ κατέκτησε το Πρωτάθλημα ΟΠΑΠ Γυναικών Κ18, μετά τον τρίτο τελικό κόντρα στον ΑΠΟΠ, στον οποίο επικράτησε με 56-45 μέσα στον Άγιο Δομέτιο. Στην πρώτη περίοδο η ΕΝΑΔ ήταν καλύτερη και πήρε προβάδισμα στο σκορ με 16-10, ενώ στο δεύτερο δεκάλεπτο η ομάδα του Τάκη Μιραλλάη ανέβασε στροφές και αύξησε την διαφορά που την χώριζε στο σκορ από τον ΑΠΟΠ στους 20 πόντους (34-14). Η ομάδα της Πάφου προσπάθησε στο δεύτερο ημίχρονο να ανεβάσει στροφές και να μειώσει την διαφορά στο σκορ, όμως και πάλι η ΕΝΑΔ ήταν ελαφρώς ανώτερη, με το σκορ να φθάνει στο 48-27 υπέρ των γηπεδούχων. Ο ΑΠΟΠ ήταν καλύτερος στην τέταρτη περίοδο, καταφέρνοντας να μειώσει στην διαφορά στο σκορ, όμως η ΕΝΑΔ διατήρησε εύκολα το προβάδισμα της και πήρε στο τέλος την νίκη με 56-45, κατακτώντας το πρωτάθλημα. Κορυφαία για την Ύδρα Ασφαλιστική ΕΝΑΔ ήταν η Μαρία Καλλιάνου με 14 πόντους, ενώ επίσης διακρίθηκαν οι Πηλακούτα με 11 πόντους, Στεφανία Γεωργίου με 9 πόντους και Ναταλία Γεωργίου με 8 πόντους. Από τον ΑΠΟΠ ξεχώρισε η Μαρίτσα Ευσταθίου που σημείωσε 24 πόντους.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-10, 34-14, 48-27, 56-45