Πρωταθλητής στην Β’ Εφήβων ο Αχιλλέας Καϊμακλίου

Την δεύτερη του νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια για την σειρά της Τελικής Φάσης του Πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Ανδρών Κ18 Β’ Κατηγορίας πέτυχε ο Αχιλλέας Καϊμακλίου κόντρα στον Άτλαντα, κατακτώντας έτσι τον τίτλο και την άνοδο στην Α’ Κατηγορία την ερχόμενη αγωνιστική περίοδο.

Η ομάδα του Καϊμακλίου ξεκίνησε πιο δυνατά το παιχνίδι και προηγήθηκε με 10-4 στην Α’ περίοδο, ενώ ανέβασε την διαφορά στους εννέα πόντους μέχρι το ημίχρονο (27-18). Στην συνέχεια ο Άτλαντας ανέβασε στροφές και μείωσε στους τρεις την διαφορά στην Γ’ περίοδο (35-32). Στο τέταρτο δεκάλεπτο ήταν ισορροπημένο ανάμεσα στις δύο ομάδες, με το παιχνίδι να ολοκληρώνεται στο 43-40 υπέρ του Αχιλλέα. Κορυφαίος του αγώνα ήταν ο Πατρίκιος με 10 πόντους, ενώ εξαιρετικοί ήταν επίσης οι Χριστούδιας και Λώλος που πέτυχαν από 9 πόντους.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 4-10, 18-27, 32-35, 40-43