Kagiak 1 race
Kagiak 1 race

Με τη διεξαγωγή του Β’ σκέλους του Παγκυπρίου Πρωταθλήματος Κανό-Καγιάκ (το περασμένο Σαββατοκύριακο), έληξε η σεζόν 2019, με πρωταθλητή τον Ναυτικό Όμιλο Λεμεσού. Ακολούθησε στην τελική κατάταξη ο Ν.Ο. Αμμοχώστου, τρίτος αναδείχθηκε ο Ν.Ο. Λάρνακας, τέταρτος ο Ν.Ο. Κερύνειας και πέμπτος ο Ν.Ο. Πάφου.

Οι αγώνες διεξήχθησαν στον υδατοφράκτη Γερμασόγ ειας και τελούσαν υπό την αιγίδα του φίλαθλου και φίλου του αθλήματος, δημάρχου Γερμασόγειας, Κυριάκου Ξυδιά, τον οποίον η Κ.Ο. Κανό-Καγιάκ ευχαριστεί θερμά, όπως και τον διαχρονικό χορηγός της, την Εταιρεία ΟΠΑΠ Κύπρου Λτδ.

Ανά αγώνισμα διακρίθηκαν οι εξής:

ΑΓΩΝΙΣΜΑ C1 (ΚΑΝΟ)

1000 Μ. ΑΝΔΡΩΝ

1.Ιωάννης Παπαϊακώβου (ΝΟΛΕ)

2.Μιχάλης Κυριάκου (ΝΟΛΕ)

1.000Μ. ΕΦΗΒΩΝ

1.Αλέξανδρος Πελεκάνος (ΝΟΛΕ)

2.Ανδρέας Πελεκάνος (ΝΟΛΕ)

200Μ. ΑΝΔΡΩΝ

1.Ιωάννης Παπαϊακώβου (ΝΟΛΕ)

2.Μιχάλης Κυριάκου (ΝΟΛΕ)

200Μ. ΕΦΗΒΩΝ

1.Γκάμπορ Μπόκορ Νάγκι (ΝΟΛΕ)

200Μ. ΕΦΗΒΩΝ (Β)

1.Αλέξανδρος Πελεκάνος (ΝΟΛΕ)

2.Ανδρέας Πελεκάνος (ΝΟΛΕ)

ΑΓΩΝΙΣΜΑ Κ1 (ΚΑΓΙΑΚ)

1.000 Μ. ΑΝΔΡΩΝ

1.Σίμον Χριστοφή (ΝΟΛΕ)

2.Ανδρέας Διαμαντής (ΝΟΚ)

3.Στέφαν Κλεάνθους (ΝΟΑ)

200Μ. ΑΝΔΡΩΝ

1.Στεφάν Κλεάνθους (ΝΟΑ)

2.Ανδρέας Διαμαντής (ΝΟΚ)

3.Αρτούρ Πολιακόφ (ΝΟΛΑ)

1.000 Μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1.Χριστιάνα Παύλου (ΝΟΛΕ)

2.Κυριακή Κωνσταντινίδου (ΝΟΚ)

3.Ιουλία Παναγιώτου (ΝΟΠ)

200Μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1.Χριστιάνα Παύλου (ΝΟΛΕ)

2.Κυριακή Κωνσταντινίδου (ΝΟΚ)

3.Παναγιώτα Σαουλέσκου (ΝΟΛΕ)

1.000 Μ. ΕΦΗΒΩΝ

1.Ορέστης Αγαθαγγέλου (ΝΟΛΕ)

2.Γκλεμπ Βινάρσκι (ΝΟΑ)

3.Αλέξανδρος Αντωνίου (ΝΟΚ)

1.000Μ. ΕΦΗΒΩΝ (Β)

1.Χρίστος Χριστοδούλου (ΝΟΑ)

2.Ντάβιντ Μπόκορ Νάγκι (ΝΟΛΕ)

3.Χρίστος Ντίλαν Χριστοδούλου (ΝΟΛΕ)

200Μ. ΕΦΗΒΩΝ

1.Ορέστης Αγαθαγγέλου (ΝΟΛΕ)

2.Γκλεμπ Βινάρσκι (ΝΟΑ)

3.Νικόλας Ευφραιμίδης (ΝΟΚ)

200μ. ΕΦΗΒΩΝ (Β)

1.Χρίστος Χριστοδούλου (ΝΟΑ)

2.Ντάβιντ Μπόκορ Νάγκυ (ΝΟΛΕ)

3.Ραφαήλ Νικολάου (ΝΟΛΑ)

1.000Μ. ΝΕΑΝΙΔΩΝ

1.Σάββια Χατζηχαραλάμπους (ΝΟΛΑ)

2.Ολίβια Δημητριάδου (ΝΟΚ)

3.Δήμητρα Μελικίδου (ΝΟΚ)

1.000Μ. ΝΕΑΝΙΔΩΝ (Β)

1.Τίνα Τσομπάνοβα (ΝΟΛΑ)

2.Ρούμπι Βάκσι Μογκατάμ (ΝΟΛΑ)

3.Μαρία Μελικίδου (ΝΟΚ)

200Μ. ΝΕΑΝΙΔΩΝ

1.Σάββια Χατζηχαραλάμπους (ΝΟΛΑ)

2.Δήμητρα Μελικίδου (ΝΟΚ)

3.Ολίβια Δημητριάδου (ΝΟΚ)

200Μ. ΝΕΑΝΙΔΩΝ (Β)

1.Τίνα Τσομπάνοβα (ΝΟΛΑ)

2.Ρούμπι Βάκσι Μογκοτάμ (ΝΟΛΑ)

3.Χρυστάλλα Μαραγκού (ΝΟΛΑ)

1.000 Μ. ΠΑΙΔΩΝ

1.Χρίστος Χαραλάμπους (ΝΟΛΑ)

2.Σάμι Αλμπιζρέχ (ΝΟΛΕ)

3.Ντάνιελ Σιρότιν (ΝΟΑ)

200Μ. ΠΑΙΔΩΝ

1.Χρίστος Χαραλάνπους (ΝΟΛΑ)

2.Ευαγόρας Χατζηδημητρίου (ΝΟΑ)

3.Ντάνιελ Σιρότιν (ΝΟΑ)

1.000Μ. ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

1.Αναστασία Σάββα (ΝΟΛΕ)

2.Βασιλική Κωνσταντίνου (ΝΟΛΑ)

3.Λυδία Παναγή (ΝΟΛΕ)

200Μ. ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

1.Αναστασία Σάββα (ΝΟΛΕ)

2.Βασιλική Κωνσταντίνου (ΝΟΛΑ)

3.Λυδία Παναγή (ΝΟΛΕ)