Με αρκετές συμμετοχές πραγματοποιήθηκε σήμερα ο 2ος Αγώνας Τοξοβολίας Ακαδημιών Β’ Κατηγορίας Λευκωσία-Λάρνακα-Αμμοχώστου 2017-18 στις Ομοσπονδιακές Εγκαταστάσεις της ΚΟΤΟΞ.

Σε αυτό έλαβαν μέρος 94 αθλητές από όλες τις ακαδημίες στις κατηγορίες Ανδρών, Γυναικών, Αγόρια, Παίδες, Παμπαίδες, Κορίτσια.

Τα αποτελέσματα όπως διαμορφώθηκαν είναι:

Περισσότερο φωτογραφικό υλικό εδώ.

Recurve Bow – Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΤΡΩΝ
Pos. Athlete Country 50m-1 50m-2 Total 10+X X  
1 1- 020B     VAN DE VONDERVOORT Harry TAXA Τοξότες Αχαιοί 260/ 5 267/ 1 527 5 3  
2 1- 024A     ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ Χριστόδουλος ETHA  Εθα 263/ 4 264/ 2 527 2 0  
3 1- 022C     ΚΥΡΙΑΚΟΥ Κυριάκος APO    Αποελ 269/ 1 242/ 4 511 4 0  
4 1- 022B     ΜΕΛΑΝΘΙΟΥ Δημήτρης AAA    Αφροδιτη Αρτεμης Αθηνα 267/ 2 241/ 5 508 3 1  
5 1- 019C     ΣΚΟΥΛΟΣ Μάριος PIO      Οι Πρωτοπόροι 264/ 3 240/ 6 504 2 0  
6 1- 020A     ΚΥΡΙΑΚΟΥ Γιώργος LEY     Σ. Τ. Λευκωσια 243/ 7 260/ 3 503 10 3  
7 1- 021A     ΧΡΙΣΤΟΦΙΔΗΣ Μιχάλης LEY     Σ. Τ. Λευκωσια 236/ 8 223/ 7 459 0 0  
8 1- 023A     ΠΑΝΤΩΠΟΛΗΣ Κυριάκος IDEA   Ιδεα 247/ 6 192/10 439 0 0  
9 1- 023C     ΓΕΡΜΑΝΟΣ Αντρέας PHL     Φιλοκτήτης 225/10 213/ 8 438 0 0  
10 1- 021C     ΦΑΝΗΣ Στυλιανός APO    Αποελ 235/ 9 197/ 9 432 3 1  
11 1- 024C     ΚΑΛΟΥ Νίκος PHL     Φιλοκτήτης 222/11 163/13 385 0 0  
12 1- 021B     ΣΤΑΥΡΟΥ Σταύρος TAXA Τοξότες Αχαιοί 180/13 180/11 360 4 0  
13 1- 020C     ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ Μάριος APOL  Απόλλων Αγίου Παυλου 189/12 171/12 360 0 0  
14 1- 024B     ΑΝΤΩΝΙΟΥ Δημήτρης TOX    Τοξοτης 174/14 138/14 312 0 0  
15 1- 023B     ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Αντρέας AAA    Αφροδιτη Αρτεμης Αθηνα 134/16 96/15 230 0 0  
16 1- 022A     ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ Χριστάκης LEY     Σ. Τ. Λευκωσια 152/15 59/16 211 1 0  

 

Recurve Bow – Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ  
Pos. Athlete Country 50m-1 50m-2 Total 10+X X
1 1- 018D     ΜΙΛΤΙΑΔΟΥΣ Αργυρώ TAXA Τοξότες Αχαιοί 236/ 1 254/ 1 490 3 0
2 1- 019A     ΣΤΑΥΡΙΝΟΥ Γεωργία APO    Αποελ 226/ 2 218/ 3 444 4 1
3 1- 018A     ΣΤΑΥΡΙΝΟΥ Δήμητρα APO    Αποελ 209/ 4 228/ 2 437 1 0
4 1- 018B     ZANNETOY Δανάη ETHA  Εθα 218/ 3 217/ 4 435 1 1
5 1- 018C     ΣΤΑΥΡΟΥ Στάυρη IDEA   Ιδεα 178/ 5 204/ 5 382 1 0
                 

 

Recurve Bow – Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ CADET ΚΟΡΙΤΣΙΑ
Pos. Athlete Country 50m-1 50m-2 Total 10+X X  
1 1- 017C     ΜΟΥΣΙΚΟΥ Άντρη TOX    Τοξοτης 153/ 1 190/ 1 343 0 0  

 

Recurve Bow – Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ CADET ΑΓΟΡΙΑ  
Pos. Athlete Country 50m-1 50m-2 Total 10+X X
1 1- 016C     ΛΕΩΝΙΔΑ Λεωνίδας IDEA   Ιδεα 292/ 1 299/ 1 591 8 2
2 1- 016A     ΚΟΥΜΑ Μορφεας LAR    Λαρνακα 267/ 2 285/ 2 552 11 2
3 1- 016D     ΠΑΠΑΣΑΒΒΑΣ Αντρέας KEN    Σ. Τ. Κενταυρος 233/ 3 204/ 4 437 3 2
4 1- 017A     ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ Μιχάλης LAR    Λαρνακα 211/ 4 218/ 3 429 0 0
5 1- 016B     ΓΕΩΡΓΙΟΥ Διονύσης AAA    Αφροδιτη Αρτεμης Αθηνα 185/ 5 130/ 5 315 3 0
                 

 

Recurve Bow – Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ  
Pos. Athlete Country 30m-1 30m-2 Total 10+X X
1 1- 015C     ΑΡΓΥΡΙΔOY Χριστίνα APO    Αποελ 250/ 1 263/ 1 513 7 1
2 1- 015D     ΓΕΩΡΓΙΟΥ Αμαλία HPA    Ηρακλησ  Παλαιχωριου 203/ 2 182/ 2 385 3 1
3 1- 015B     ΑΓΑΘΑΓΓΕΛΟΥ Τατιάνα HPA    Ηρακλησ  Παλαιχωριου 198/ 3 156/ 3 354 0 0
                 

 

Recurve Bow – Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΑΙΔΩΝ  
Pos. Athlete Country 30m-1 30m-2 Total 10+X X
1 1- 014C     ΑΝΤΩΝΙΟΥ Παντελής TOX    Τοξοτης 234/ 1 238/ 2 472 2 0
2 1- 014D     ΣΑΒΒΙΔΗΣ Σάββας APOL  Απόλλων Αγίου Παυλου 227/ 2 241/ 1 468 4 1
3 1- 015A     ΜΑΛΕΚΚΟΣ Κωσταντίνος KEN    Σ. Τ. Κενταυρος 198/ 3 215/ 3 413 2 0
4 1- 014B     ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ Αριστοτέλης CAC    Cyrpus Archery Club 169/ 4 198/ 4 367 1 1
5 1- 013D     ΧΑΤΖΗΜΙΧΑΗΛ Πέτρος APOL  Απόλλων Αγίου Παυλου 131/ 6 149/ 5 280 0 0
6 1- 014A     ΙΩΑΝΝΟΥ Δημήτρης HPA    Ηρακλησ  Παλαιχωριου 140/ 5 127/ 6 267 0 0
                 

 

 

Recurve Bow – ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΑΝΔΡΩΝ  
Pos. Athlete Country .1. 30m Total 10+X X
1 1- 010A     ΚΟΥΝΟΥΣΙΗΣ Σπύρος PHL     Φιλοκτήτης 0 243/ 1 243 1 1
2 1- 010B     ΤΣΙΟΡΒΑΣ Γρηγόρης HPA    Ηρακλησ  Παλαιχωριου 0 240/ 2 240 6 4
3 1- 010C     ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Κυριάκος AAA    Αφροδιτη Αρτεμης Αθηνα 0 228/ 3 228 3 0
4 1- 011C     ΦΑΡΜΑΚΙΔΗΣ Χαράλαμπος AOPS  Α.Ο.Ψ. ΨΗΜΟΛΟΦΟΥ 0 218/ 4 218 2 0
5 1- 012D     ΑΔΡΕΟΥ Ιωάννης APO    Αποελ 0 198/ 5 198 0 0
6 1- 011B     ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ Αντρέας LAR    Λαρνακα 0 180/ 6 180 0 0
                 

 

Recurve Bow – ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Pos. Athlete Cat. Country .1. 30m Total 10+X X
1 1- 012C     ΑΝΤΩΝΙΟΥ Μικαέλα   IDEA   Ιδεα 0 241/ 1 241 0 0
2 1- 013A     ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Μαρία   CAC    Cyrpus Archery Club 0 234/ 2 234 0 0
3 1- 013B     ΑΝΔΡΕΟΥ Κατερίνα   LEY     Σ. Τ. Λευκωσια 0 201/ 3 201 0 0
4 1- 013C     ΣΩΤΗΡΙΟΥ Ελίτα   IDEA   Ιδεα 0 171/ 4 171 0 0
5 1- 012B     ΓΕΩΡΓΙΟΥ Κωνσταντίνα   LEY     Σ. Τ. Λευκωσια 0 158/ 5 158 0 0

 

Recurve Bow – ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ CADET ΑΓΟΡΙΑ  
Pos. Athlete Country .1. 30m Total 10+X X
1 1- 008C     ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ-ΜΑΖΑΖ Νικόλας APO    Αποελ 0 283/ 1 283 0 0
2 1- 008B     ΧΑΝΝΑΣ Αντώνης TOX    Τοξοτης 0 278/ 2 278 0 0
3 1- 009B     ΑΝΤΩΝΙΟΥ Γιώργος PHL     Φιλοκτήτης 0 270/ 3 270 0 0
4 1- 009A     ΗΣΥΧΙΟΥ Ανδρέας NEO    Ν.Σ.Ν.Χοιροκοιτίας 0 198/ 4 198 0 0
5 1- 008A     ΙΩΑΝΝΟΥ Ιωάννης NEO    Ν.Σ.Ν.Χοιροκοιτίας 0 191/ 5 191 0 0
                 

 

Recurve Bow – ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ  
Pos. Athlete Country .1. 30m Total 10+X X
1 1- 007A     ΣΤΑΥΡΟΥ Μαριλένα TAXA Τοξότες Αχαιοί 0 293/ 1 293 1 0
2 1- 007B     ΠΑΝΑΓΗ Ευανθία ETHA  Εθα 0 280/ 2 280 3 1
3 1- 007C     ΧΡΥΣΑΝΘΟΥ Ιωάννα TAXA Τοξότες Αχαιοί 0 234/ 3 234 1 0
                 

 

Recurve Bow – ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΠΑΙΔΩΝ  
Pos. Athlete Country .1. 30m Total 10+X X
1 1- 006A     ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ Άγγελος KEN    Σ. Τ. Κενταυρος 0 281/ 1 281 0 0
2 1- 005B     ΠΑΝΑΓΗ Σωτήρης NEO    Ν.Σ.Ν.Χοιροκοιτίας 0 267/ 2 267 0 0
3 1- 005A     ΜΥΛΩΝΑΣ Γιώργος KEN    Σ. Τ. Κενταυρος 0 259/ 3 259 0 0
4 1- 005C     ΜΑΣΤΙΧΗΣ Μιχάλης KEN    Σ. Τ. Κενταυρος 0 248/ 4 248 0 0
5 1- 005D     ΘΕΩΔΟΡΟΥ Πέτρος APOL  Απόλλων Αγίου Παυλου 0 222/ 5 222 0 0
6 1- 006C     ΑΔΑΜΟΥ Φάνος KEN    Σ. Τ. Κενταυρος 0 185/ 6 185 1 1
                 

 

Recurve Bow – ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΠΑΝΚΟΡΑΣΙΔΕΣ  
Pos. Athlete Country .1. 20m Total 10+X X
1 1- 004B     ΚΩΣΤΑΠΠΗ Τζιωρτζίνα KEN    Σ. Τ. Κενταυρος 0 307/ 1 307 5 1
2 1- 004C     ΧΡΥΣΑΝΘΟΥ Αντιγόνη TAXA Τοξότες Αχαιοί 0 284/ 2 284 5 4
                 

 

Recurve Bow – ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ  
Pos. Athlete Country .1. 20m Total 10+X X
1 1- 001B     ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Κωσταντίνος TAXA Τοξότες Αχαιοί 0 321/ 1 321 9 1
2 1- 003C     ΚΑΜΠΟΥΡΗΣ Πέτρος KEN    Σ. Τ. Κενταυρος 0 309/ 2 309 0 0
3 1- 004D     ΜΟΥΓΙΑΝΝΗΣ Ιωάννης ETHA  Εθα 0 308/ 3 308 8 3
4 1- 002C     ΠΑΠΑΝΕΟΚΛΕΟΥΣ Χαρίτωνας KEN    Σ. Τ. Κενταυρος 0 279/ 4 279 2 1
5 1- 001E     ΑΓΑΘΑΓΓΕΛΟΥ Ανδρέας LEY     Σ. Τ. Λευκωσια 0 278/ 5 278 6 2
6 1- 002E     ΜΑΛΕΚΚΟΣ Ραφαήλ KEN    Σ. Τ. Κενταυρος 0 274/ 6 274 2 0
7 1- 003B     ΓΕΩΡΓΙΟΥ Χαράλαμπος AAA    Αφροδιτη Αρτεμης Αθηνα 0 268/ 7 268 0 0
8 1- 002A     ΛΟΙΖΟΥ Παναγιώτης APOL  Απόλλων Αγίου Παυλου 0 257/ 8 257 5 1
9 1- 001D     ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ Αντρέας NEO    Ν.Σ.Ν.Χοιροκοιτίας 0 250/ 9 250 0 0
                 

 

 

Recurve Bow – ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ                                                                                                                                            Continue  
Pos. Athlete Country .1. 20m Total 10+X X
10 1- 002B     ΚΑΤΣΑΒΡΑΣ Παναγιώτης TAXA Τοξότες Αχαιοί 0 235/10 235 2 1
11 1- 003D     ΝΙΚΟΛΑΟΥ Μανώλης NEO    Ν.Σ.Ν.Χοιροκοιτίας 0 234/11 234 0 0
12 1- 001A     ΤΣΙΟΥΤΑΣ Αιμίλιος APOL  Απόλλων Αγίου Παυλου 0 215/12 215 5 1
13 1- 004A     ΧΑΡΙΤΩΝΙΔΗΣ Νικόλας AOPS  Α.Ο.Ψ. ΨΗΜΟΛΟΦΟΥ 0 180/13 180 0 0
                 

 

Recurve Bow – ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΒΕΝΙΑΜΙΝ(U10) ΚΟΡΙΤΣΙΑ  
Pos. Athlete Country 1. 12m Total 10+X X
1 1- 027B     ΠΑΠΑΧΡΙΣΤΟΥ Ευριδίκη CAC    Cyrpus Archery Club 0 282/ 1 282 2 0
2 1- 027D     ΓΕΩΡΓΙΟΥ Χρυσάνθη AOPS  Α.Ο.Ψ. ΨΗΜΟΛΟΦΟΥ 0 263/ 2 263 2 1
3 1- 027C     ΚΑΝΝΑ Ήβη AAA    Αφροδιτη Αρτεμης Αθηνα 0 176/ 3 176 1 1
4 1- 027A     ΝΙΚΟΛΑΟΥ Μαρία AAA    Αφροδιτη Αρτεμης Αθηνα 0 151/ 4 151 2 1
                 

 

Recurve Bow – ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΒΕΝΙΑΜΙΝ(U10) ΑΓΟΡΙΑ  
Pos. Athlete Country 1. 12m Total 10+X X
1 1- 026A     ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ Ανδρέας CAC    Cyrpus Archery Club 0 314/ 1 314 9 3
2 1- 025B     ΠΑΥΛΟΥ Κωσταντίνος LEY     Σ. Τ. Λευκωσια 0 303/ 2 303 9 0
3 1- 026C     ΓΕΩΡΓΙΟΥ Χριστόφορος AOPS  Α.Ο.Ψ. ΨΗΜΟΛΟΦΟΥ 0 284/ 3 284 0 0
4 1- 025A     ΒΙΟΛΑΡΗΣ Κυριάκος KEN    Σ. Τ. Κενταυρος 0 279/ 4 279 3 0
5 1- 025D     ΚΥΡΙΑΚΟΥ Μιχάλης APOL  Απόλλων Αγίου Παυλου 0 266/ 5 266 2 0
6 1- 026B     ΚΑΞΔΑΓΛΗΣ Κωσταντίνος TAXA Τοξότες Αχαιοί 0 193/ 6 193 0 0
7 1- 025C     ΠΟΥΡΓΟΥΡΗ Σέργιος AXA    Αχαιων Ακτη 0 156/ 7 156 0 0
                 

 

Compound Bow – ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ CADET ΑΓΟΡΙΑ  
Pos. Athlete Country .1. 30m Total 10+X X
1 1- 009C     ΤΣΙΓΚΗΣ Κυριάκος APO    Αποελ 0 215/ 1 215 0 0