Νικητής εις … τριπλούν ο Πέτρος Ιωάννου, αφού επικράτησε στην κατηγορία των σκοπευτών, στη γενική κατάταξη και στις επανεγγραφές (ReEntries)

Στους κυνηγούς πρώτευσε ο Νικόλας Παπαγεωργίου, στους έφηβους ο Δημήτρης Χριστοφή και στους βετεράνους ο Γεώργιος Τρυπινιώτης

Ο διεθνής σκοπευτής Πέτρος Ιωάννου και η σκοπευτική ομάδα του Κυνηγετικού Συλλόγου Παραλιμνίου, ήταν οι μεγάλοι νικητές στον τέταρτο και τελευταίο αγώνα του Α’ Επαρχιακού Πρωταθλήματος Σκοποβολής Αμμοχώστου, ο οποίος έγινε στις εγκαταστάσεις σπόρτιγκ του διεθνούς σκοπευτηρίου Παραλιμνίου την περασμένη Κυριακή 4 Αυγούστου και τον αθλοθέτησαν, ο Ανδρέας Λαζανίτης και η εταιρία ANASTASIOU AWARDS.

Η νικήτρια ομάδα, με τους Γιώργο Παπαγιάννη, Ιάσονα Τζιοβάνη, Γιώργο Παπέτα, Κοσμά Καπετάνιο και Αδάμο Σκάττου, συγκέντρωσε 212/240, έναντι 209/240 της ομάδας του Κυνηγετικού Συλλόγου Σωτήρας που τερμάτισε στη δεύτερη θέση. Τρίτη ήταν η ομάδα του Κ.Σ. Λιοπετρίου  με 197/240.

Ο νικητής Πέτρος Ιωάννου εξασφάλισε 3 έπαθλα στο συγκεκριμένο αγώνα, αφού με 57/60 επικράτησε στην κατηγορία των σκοπευτών και στη γενική κατάταξη, ενώ με 56/60 πήρε την πρώτη θέση και στις επανεγγραφές (Re-Entries). Στις άλλες κατηγορίες, ο Νικόλας Παπαγεωργίου πρώτευσε στην Α’ κατηγορία των κυνηγών με 54/60 και ο Σπύρος Παπαγιάννης στη Β’ κατηγορία με 52/60, ενώ με το ίδιο αποτέλεσμα, ο Νίκος Γεωργίου πήρε την πρώτη θέση μεταξύ των φιλοξενουμένων κυνηγών. Ο νεαρός Δημήτρης Χριστοφή ήταν ο νικητής στην κατηγορία των εφήβων με 42/60 και ο Γεώργιος Τρυπινιώτης στους βετεράνους με 51/60.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του τέταρτου αγώνα του Επαρχιακού Πρωταθλήματος Σκοποβολής Αμμοχώστου, ήταν τα ακόλουθα σε κάθε κατηγορία:

ΟΜΑΔΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ

  1. Κυνηγετικός Σύλλογος Παραλιμνίου 212/240
  2. Κυνηγετικός Σύλλογος Σωτήρας 209/240
  3. Κυνηγετικός Σύλλογος Λιοπετρίου 197/240
  4. Κυνηγετικός Σύλλογος Φρενάρους 194/240
  5. Κυνηγετικός Σύλλογος Αυγόρου 186/240
  6. Κυνηγετικός Σύλλογος Αγίας Νάπας 181/240

ΣΚΟΠΕΥΤΕΣ

  1. Πέτρος Ιωάννου 57/60
  2. Ανδρεας Ττίγγος 57/60
  3. Ιάσονας Τζιοβάνης 57/60

ΚΥΝΗΓΟΙ Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ

  1. Νικόλας Παπαγεωργίου 54/60
  2. Κώστας Ρόπας 53/60
  3. Γιώργος Παπαγιάννης 53/60

ΚΥΝΗΓΟΙ Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ

  1. Σπύρος Παπαγιάννης 52/60
  2. Ανδρέας Μάστρου 52/60
  3. Κοσμάς Καπετάνιος 51/60

ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

  1. Γεώργιος Τρυπινιώτης 51/60
  2. Χρίστος Ττίγγος 47/60
  3. Κώστας Μιχαήλ 41/60

ΕΦΗΒΟΙ

  1. Δημήτρης Χριστοφή 42/60
  2. Μόδεστος Σούττος 40/60
  3. Κορνήλιος Χρίστου 40/60