18 C

Πανεπιστημιακός αθλητισμός. πρωτάθλημα festal γυναικών βροχή από γκολ . . .

ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ –FREDERICK UNIVERSITY                  1-10

Ασταμάτητες ήταν οι παίκτριες του Frederick University απέναντι στις αντιπάλους τους του Πανεπιστημίου Λευκωσίας αφού η  νίκη επί ενός αντιπάλου ο οποίος προερχόταν από επιτυχία (νίκη επί του πανεπιστημίου Κύπρου με 7-6) θα ήταν ότι καλύτερο για να επιδείξει και τις φετινές προθέσεις του Frederick University σε ένα αγώνισμα που τα τελευταία χρόνια κυριαρχεί κυριολεκτικά.

Με παίκτριες που ξέρουν τι θέλουν στον αγωνιστικό χώρο γεμάτες από πάθος αλλά και εμπειρίες πολύ γρήγορα πήραν το προβάδισμα για να κλείσουν το ημίχρονο με το καταιγιστικό 0-8. Από εκεί και πέρα με σβηστές μηχανές και πολλές αλλαγές άφησαν το Β ημίχρονο να παιχτεί σε πιο χαλαρούς ρυθμούς ,όπως άλλωστε ήταν φυσικό, και γράφοντας το τελικό 1-10.

Αυτό βέβαια από την άλλη δεν αντικατοπτρίζει και την δυναμικότητα του αντιπάλου ο οποίος αιφνιδιάστηκε από την γρήγορη επίτευξη των γκολ από τις παίκτριες του Frederick University και όταν συνήλθε ήταν πια αργά. Υπάρχουν όμως οι δυνατότητες και σύντομα θα τις επιδείξουν και πάλι στον αγωνιστικό χώρο.

ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΚΥΠΡΟΥ – ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ                 1-8

Μεγάλη εμφάνιση από τις παίκτριες του Ευρωπαϊκού Πανεπιστημίου οι οποίες παίζοντας με πάθος για την νίκη κατάφεραν να κερδίσουν τις αντιπάλους τους με το ευρύ 1-8 καταγράφοντας με το καλημέρα του πρωταθλήματος μία σημαντική νίκη η οποία θα τους βοηθήσει για την συνέχεια.

Οι βάσεις για την ευρεία αυτή νίκη τοποθετήθηκαν από το Α μέρος και όταν προηγήθηκαν με 1-3, σκορ το οποίο τις βοήθησε να μπουν με μεγαλύτερη αυτοπεποίθηση στο Β μέρος επιδεικνύοντας πολλές ποδοσφαιρικές αρετές οι οποίες τις οδήγησαν στο τελικό 1-8 κάνοντας θετικό ποδαρικό και στην φετινή διοργάνωση.