OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Την Τετάρτη, 20 Φεβ 2019, διεξήχθησαν με πολύ μεγάλη επιτυχία στο κατάλευκο Τρόοδος οι Παγκύπριοι Χιονοδρομικοί Αγώνες για τις κατηγορίες Άνδρών/Γυναικών-Νέων/Νεανίδων U16Παίδων/Κορασίδων-U14Παίδων/Κορασίδων, με διοργανωτές Ομίλους το Χιονοδρομικό Όμιλο Λευκωσίας και Χιονοδρομικό Όμιλο Τροόδους.

Συνολικά πραγματοποιήθηκαν 2 αγώνες Τεχνικής Κατάβασης για κάθε κατηγορία, με τη συμμετοχή 40 αθλητών  από τους 5 Επαρχιακούς Χιονοδρομικούς Ομίλους  Λευκωσίας, Λεμεσού, Τροόδους, Αμμοχώστου και Λάρνακας.  

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αγώνων με τους τρείς πρώτους αθλητές της κάθε κατηγορίας έχουν ως εξής:

Διοργανωτής Όμιλος – Χιονοδρομικός Όμιλος Λευκωσίας

Αγώνας Τεχνικής Κατάβασης 

Κατηγορία U 14 Κορασίδες:  Ασπασία Ιωαννίδου –Χιονοδρομικού Ομίλου Λευκωσίας (1η)

                                                Άντρεα Λοϊζίδου –Ομίλου Χιονοδρόμων Λεμεσού (2η)

                                                Ζαχάρο Στυλιανού- Χιονοδρομικού Ομίλου Τροόδους (3η)

Κατηγορία U14 Παίδες:         Νικόλας Παπαχριστοφόρου–Ομίλου Χιονοδρόμων Λεμεσού(1ος)

                                                Αλέξανδρος Keophaithool Ποταμίτης Ομίλου Χιονοδρόμων Λεμεσού(2ος)

Κατηγορία U16 Κορασίδες:   Maybury Darcy- Χιονοδρομικού Ομίλου Λευκωσίας (1η)  

Κατηγορία U16 Παίδες:         Ηλίας Μαρκίδης -Χιονοδρομικού Ομίλου Λευκωσίας(1ος)

                                                Ανδρέας Νεοφύτου- Χιονοδρομικού Ομίλου Τροόδους (2ος)

                                                Θεόδωρος Ιωαννίδης-Χιονοδρομικού Ομίλου Λευκωσίας (3ος)

Κατηγορία Νεανίδες:              Σταύρη Πισσαρίδου-Χιονοδρομικού Ομίλου Αμμοχώστου (1η)

Κατηγορία Νέων:                   Γιώργος Κάκκουρας-Χιονοδρομικού Ομίλου Λάρνακας (1ος)

                                                Ιωάννης Πολυκάρπου-Χιονοδρομικού Ομίλου Τροόδους(2ος)

                                                Ανδρέας Επιφανίου-Χιονοδρομικού Ομίλου Αμμοχώστου (3ος)

Κατηγορία Γυναικών:            Σταύρη Πισσαρίδου-Χιονοδρομικού Ομίλου Αμμοχώστου (1η)

Κατηγορία Ανδρών:               Χριστόφορος Παπαμιχαλόπουλος Χιονοδρομικού Ομίλου Λάρνακας (1ος)

                                                            Γιώργος Κάκκουρας-Χιονοδρομικού Ομίλου Λάρνακας (2ος)

                                                Ιωάννης Πολυκάρπου-Χιονοδρομικού Ομίλου Τροόδους(3ος)                                                                   

Διοργανωτής Όμιλος – Χιονοδρομικός Όμιλος Τροόδους

Αγώνας Τεχνικής Κατάβασης  

Κατηγορία U 14 Κορασίδες:  Έλενα Αριστείδου –Χιονοδρομικού Ομίλου Τροόδους (1η)

                                                Αντωνία Στυλιανού-Χιονοδρομικού Ομίλου Τροόδους (2η)

Κατηγορία U14 Παίδες:         Νικόλας Παπαχριστοφόρου–Ομίλου Χιονοδρόμων Λεμεσού(1ος)

                                                Αλέξανδρος Keophaithool Ποταμίτης Ομίλου Χιονοδρόμων Λεμεσού(2ος)

                                                Ανδρέας Κασιουρής-Χιονοδρομικού Ομίλου Αμμοχώστου(3ος)

Κατηγορία U16 Κορασίδες:   Θάλεια Αρμένη- Ομίλου Χιονοδρόμων Λεμεσού (1η)

                                                Φλωρεντία Λοϊζίδου- Ομίλου Χιονοδρόμων Λεμεσού(2η)  

Maybury Darcy- Χιονοδρομικού Ομίλου Λευκωσίας (3η)  

Κατηγορία U16 Παίδες:         Κωνσταντίνος Γεωργαλλίδης – Ομίλου Χιονοδρόμων Λεμεσού (1ος)

                                                Δημοσθένης Μιχαήλ- Χιονοδρομικού Ομίλου Τροόδους (2ος)

                                                Άντης Λούτσιος- Ομίλου Χιονοδρόμων Λεμεσού  (3ος)

Κατηγορία Νεανίδες:              Γεωργία Επιφανίου- Χιονοδρομικού Ομίλου Αμμοχώστου (1η)

Σταύρη Πισσαρίδου-Χιονοδρομικού Ομίλου Αμμοχώστου (2η)

Μαρία Τερέζα Μιχαηλίδου-Χιονοδρομικού Ομίλου Λευκωσίας(3η)

Κατηγορία Νέων:                   Γιώργος Κάκκουρας-Χιονοδρομικού Ομίλου Λάρνακας (1ος)

                                                Ιωάννης Πολυκάρπου-Χιονοδρομικού Ομίλου Τροόδους(2ος)

                                                Ανδρέας Επιφανίου-Χιονοδρομικού Ομίλου Αμμοχώστου (3ος)

Κατηγορία Γυναικών:            Γεωργία Επιφανίου- Χιονοδρομικού Ομίλου Αμμοχώστου (1η)

Σταύρη Πισσαρίδου-Χιονοδρομικού Ομίλου Αμμοχώστου (2η)

Μαρία Τερέζα Μιχαηλίδου-Χιονοδρομικού Ομίλου Λευκωσίας(3η)

Κατηγορία Ανδρών:               Χριστόφορος Παπαμιχαλόπουλος Χιονοδρομικού Ομίλου Λάρνακας (1ος)

                                                            Γιώργος Κάκκουρας-Χιονοδρομικού Ομίλου Λάρνακας (2ος)

                                                Ιωάννης Πολυκάρπου-Χιονοδρομικού Ομίλου Τροόδους(3ος)                                                 

Και οι δύο διοργανωτές Όμιλοι Λευκωσίας και Τροόδους συγχαίρουν θερμά όλους ανεξαιρέτως τους  αθλητές που έλαβαν μέρος στο Παγκύπριο Χιονοδρομικό Πρωτάθλημα.

Ο Χιονοδρομικός Όμιλος Τροόδους ευχαριστεί θερμά τους χορηγούς των αγώνων  του PASTROMASEW και την εταιρεία Βάσος Ηλιάδης – NESCAFE.

Θα ακολουθήσουν ακόμη 2 αγώνες του Παγκύπριου Χιονοδρομικού Πρωταθλήματος, στις 27 Φεβρουαρίου 2019, με διοργανωτές Ομίλους τη Λεμεσό και την Αμμόχωστο.