Με μεγάλη επιτυχία διοργανώθηκε το Παγκύπριο Πρωτάθλημα ΟΠΑΠ Κύπρου Εφήβων / Νεανίδων (Γεννηθέντες 1996 – 2001),  με συμμετοχή Αθλητών από όλα τα επίσημα Σωματεία της Ομοσπονδίας.

Στους Παγκύπριους Αγώνες συμμετείχαν Αθλητές που έχουν στο ενεργητικό τους μεγάλες επιτυχίες στο Διεθνή Χώρο.

Τους Αγώνες διαιτήτευσαν ο Διεθνής Διαιτητής κ.Νικόλαος Πατσιαντός, ο Διαιτητής Σάββας Χαραλάμπους, Δημήτρης Γεωργιάδης και Αχιλλέας Γεωργίου.

Αξιοσημείωτων είναι ότι κυριάρχησε αθλητοπρέπεια σε όλη την διάρκεια των Αγώνων όπως αυτό επιβάλλει το Ολυμπιακό Άθλημα του Τζούντο.

Η Ομοσπονδία συγχαίρει όλους τους Αθλητές και τα Σωματεία για την συμμετοχή τους και ευχαριστεί τον ΚΟΑ, ΚΟΕ και τους χορηγούς της ΟΠΑΠ Κύπρου, PETROLINA, και          SUZUKI.

 

ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

 

Έφηβοι / Νεανίδες

Κατηγορία  -55 kg:

 

  1. Ξενοφώντος Ιωάννης (Λάρνακα)
  2. Γερασίμου Παναγιώτης (Κίτιο)
  3. Κουρρή Κύπρος (Κίτιο)

 

Κατηγορία  -60 kg:

 

  1. Σκουρουμούνης Χρίστος (Λάρνακα)
  2. Ζήνωνος Λοΐζος (Λάρνακα)
  3. Λουκά Λουκάς (Μονομάχος)

 

Κατηγορία  -66 kg:

 

  1. Τρικωμίτης Χρίστος (Κίτιο)
  2. Κεσίδης Αναστάσιος (Πάφος)
  3. Ζήνωνος Χαράλαμπος (Λάρνακα)

Κυριάκου Αντρέας  (Κίτιο)

 

Κατηγορία  -73 kg:

 

  1. Ρούτολφ Κουρτίδης (Πάφος)
  2. Χατζηαδάμου Χαρίλαος (Αμμόχωστος)
  3. Μιχαήλ Φίλιππος (Λεμεσός)

Παπαπέτρου Αντρέας (Κερύνεια)

 

Κατηγορία  -81 kg:

 

  1. Νικολάου Κυριάκος (Κίτιο)
  2. Αποστόλου Θεοχάρης (Κίτιο)
  3. Αμερικάνος Αντρέας (Κίτιο)

 

 

 

Κατηγορία  -90 kg:

 

  1. Γεωργίου Μηνάς (Λάρνακα)
  2. Κρουσανιοτάκης Γιώργος (Κερύνεια)
  3. Παπαλαζάρου Λουκάς (Κερύνεια)

Αγαθοκλέους Νικόλας (Piero)

 

Κατηγορία  -100 kg:

 

  1. Κυριάκου Λάζαρος (Κίτιο)
  2. Παλόχης Δημήτρης (Κερύνεια)
  3. Παπαπέτρου Έλληνας (Κερύνεια)

Ευστρατίου Χρυσοβαλάντης (Κίτιο)

 

Κατηγορία  -44 kg:

 

  1. Βάσια Κουρρή (Κίτιο)
  2. Κυπριανού Μαρίνα (Λάρνακα)
  3. Σάββα Άννα (Elite)

 

Κατηγορία  –48 kg:

 

  1. Κουννά Αναστασία (Elite)
  2. Κουδελή Αναστασία (Elite)
  3. Κωνσταντίνου Κατερίνα (Nicosia)

 

Κατηγορία  -63 kg:

 

  1. Ασβεστά Σοφία (Piero)
  2. Κουρέα Κωνσταντίνα (Κερύνεια)
  3. Χατζηγεωργίου Μικαέλλα (Ονήσιλος)

 

 

 

 

 

 

ΓΕΝΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΕΦΗΒΩΝ / ΝΕΑΝΙΔΩΝ

Α/Α ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΧΡΥΣΑ ΑΡΓΥΡΑ ΧΑΛΚΙΝΑ
1 ΚΙΤΙΟ 4 2 4
2 ΛΑΡΝΑΚΑ 3 2 1
3 ELITE SPORTING 1 1 1
4 ΠΑΦΟΣ 1 1
5 PIERO 1
6 ΚΕΡΥΝΕΙΑ 2 4
7 ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΣ 1
7 ΟΝΗΣΙΛΟΣ 1
8 ΜΟΝΟΜΑΧΟΣ 1
8 ΛΕΜΕΣΟΣ 1
8 NICOSIA 1
9 CHRISTODOULIDES