Πραγματοποιήθηκε ο Αγώνας του Β Σκέλους του Παγκυπρίου Πρωταθλήματος, το Σαββατοκύριακο 22-23 Σεπτεμβρίου, στο παραλιακό μέτωπο μπροστά από τους Ναυτικούς ομίλους Λεμεσού και Αμμόχωστου . Ο Αγώνας φιλοξένησε 85 αθλητές και αθλήτριες των ηλικιών από 13 ετών και άνω, στις κατηγορίες Ανδρών – Γυναικών, Εφήβων Α/Β – Νεανίδων Α/β, Παίδων – Κορασίδων.

Πρωταθλητής Όμιλος για το έτος 2018 αναδείχθηκε ο Ναυτικός Όμιλος Λεμεσού, ενώ στη 2η θέση της ετήσιας κατάταξης τερμάτισε ο Ναυτικός Όμιλος Αμμοχώστου. Στην 3η θέση της κατάταξης ακολουθεί ο Ναυτικός Όμιλος Λάρνακας, στην 4η θέση ο Ναυτικός Όμιλος Κερύνειας και στην 5η θέση ο Ναυτικός Όμιλος Πάφου.

Ο Αγώνας ήταν υπό την αιγίδα του Δημάρχου Γερμασόγειας, κυρίου Κυριάκου Ξυδιά, ο οποίο παρέστη και στην Τελετή απονομής των επάθλων. Τον Αγώνα τίμησε με την παρουσία του και ο Ταμίας της Κυπριακής Ολυμπιακής Επιτροπής, κύριος Δαμιανός Χατζηδαμιανού.

Με τη λήξη των Αγώνων και με αφορμή τα 20 χρόνια ενεργούς δράσης της Κυπριακής Ομοσπονδίας Κανό, πραγματοποιήθηκε και μια κούρσα στην οποία συμμετείχαν οι πρώτοι αθλητές που ενεγράφησαν στην Ομοσπονδία μας.

Τα τελικά αποτελέσματα όπως διαμορφώθηκαν.

 

  ΚΑΓΙΑΚ 500 ΜΕΤΡΑ     ΚΑΓΙΑΚ 200 ΜΕΤΡΑ
  ΑΝΔΡΩΝ       ΑΝΔΡΩΝ  
1 ΑΝΔΡΕΑΣ ΔΙΑΜΑΝΤΗ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ   1 MARKO DZIGURSKI ΑΜΜ/ΣΤΟΥ
2 DJORDJE PAVLOVIC ΑΜΜ/ΣΤΟΥ   2 ΑΝΔΡΕΑΣ ΔΙΑΜΑΝΤΗ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ
3 MARKO DZIGURSKI ΑΜΜ/ΣΤΟΥ   3 DJORDJE PAVLOVIC ΑΜΜ/ΣΤΟΥ
1 ΧΡΙΣΤΙΑΝΑ ΠΑΥΛΟΥ ΛΕΜΕΣΟΥ   1 ΧΡΙΣΤΙΑΝΑ ΠΑΥΛΟΥ ΛΕΜΕΣΟΥ
2 ΒΙΚΤΩΡΙΑ ΒΙΡΓΙΝΙΑ ΜΠΗΚΣ ΛΕΜΕΣΟΥ   2 SVITLANA MARTYNIUK ΛΑΡΝΑΚΑΣ
3 SVITLANA MARTYNIUK ΛΑΡΝΑΚΑΣ   3 ΒΙΚΤΩΡΙΑ ΒΙΡΓΙΝΙΑ ΜΠΗΚΣ ΛΕΜΕΣΟΥ
  ΕΦΗΒΩΝ Α       ΕΦΗΒΩΝ Α  
1 ΣΙΜΟΣ ΧΡΙΣΤΟΦΗ ΛΕΜΕΣΟΥ   1 ΣΙΜΟΣ ΧΡΙΣΤΟΦΗ ΛΕΜΕΣΟΥ
2 ΣΤΕΦΑΝ ΚΛΕΑΝΘΟΥΣ ΑΜΜ/ΣΤΟΥ   2 ΣΤΕΦΑΝ ΚΛΕΑΝΘΟΥΣ ΑΜΜ/ΣΤΟΥ
3 ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΕΦΡΑΙΜΙΔΗΣ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ   3 ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΕΦΡΑΙΜΙΔΗΣ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ
  ΝΕΑΝΙΔΩΝ Α       ΝΕΑΝΙΔΩΝ Α  
1 ΚΥΡΙΑΚΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΟΥ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ   1 ΝΕΛΗ ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ ΛΑΡΝΑΚΑΣ
2 ΝΕΛΗ ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ ΛΑΡΝΑΚΑΣ   2 ΚΥΡΙΑΚΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΟΥ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ
3 ΗΛΙΑΝΑ ΚΑΡΑΓΡΗΓΟΡΙΟΥ ΛΕΜΕΣΟΥ   3 ΗΛΙΑΝΑ ΚΑΡΑΓΡΗΓΟΡΙΟΥ ΛΕΜΕΣΟΥ
  ΕΦΗΒΩΝ Β       ΕΦΗΒΩΝ Β  
1 DAVID BOGOR NAGY ΛΕΜΕΣΟΥ   1 DAVID BOGOR NAGY ΛΕΜΕΣΟΥ
2 ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΛΑΡΝΑΚΑΣ   2 ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΛΑΡΝΑΚΑΣ
3 GLEB VINARSKI ΑΜΜ/ΣΤΟΥ   3 GLEB VINARSKI ΑΜΜ/ΣΤΟΥ
  ΝΕΑΝΙΔΩΝ Β       ΝΕΑΝΙΔΩΝ Β  
1 ΣΑΒΒΙΑ ΧΑΤΖΗΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ ΛΑΡΝΑΚΑΣ   1 ΣΑΒΒΙΑ ΧΑΤΖΗΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ ΛΑΡΝΑΚΑΣ
2 TINA CHOBANOVA ΛΑΡΝΑΚΑΣ   2 TINA CHOBANOVA ΛΑΡΝΑΚΑΣ
3 ΟΛΙΒΙΑ ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΟΥ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ   3 ΟΛΙΒΙΑ ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΟΥ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ
  ΠΑΙΔΩΝ       ΠΑΙΔΩΝ  
1 ΧΡΙΣΤΟΣ ΝΤΙΛΑΝ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ΛΕΜΕΣΟΥ   1 ΧΡΙΣΤΟΣ ΝΤΙΛΑΝ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ΛΕΜΕΣΟΥ
2 ΧΡΙΣΤΟΣ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ΑΜΜ/ΟΥ   2 ΧΡΙΣΤΟΣ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ΑΜΜ/ΣΤΟΥ
3 ΡΑΦΑΗΛ ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΛΑΡΝΑΚΑΣ   3 ΡΑΦΑΗΛ ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΛΑΡΝΑΚΑΣ
  ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ       ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ  
1 ΧΡΙΣΤΙΑΝΑ ΕΛΛΗΝΑ ΠΑΦΟΥ   1 ΧΡΙΣΤΙΑΝΑ ΕΛΛΗΝΑ ΠΑΦΟΥ
2 RUBY VAKSSI MOGHATTAM ΛΑΡΝΑΚΑΣ   2 RUBY VAKSSI MOGHATTAM ΛΑΡΝΑΚΑΣ
3 ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΣΑΒΒΑ ΛΕΜΕΣΟΥ   3 ΑΡΙΝΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΛΑΡΝΑΚΑΣ
  ΚΑΝΟ 500 ΜΕΤΡΑ     ΚΑΝΟ 200 ΜΕΤΡΑ
  ΑΝΔΡΩΝ       ΑΝΔΡΩΝ  
1 ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΑΠΑΙΑΚΩΒΟΥ ΛΕΜΕΣΟΥ   1 ΜΙΧΑΛΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΥ ΛΕΜΕΣΟΥ
2 ΜΙΧΑΛΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΥ ΛΕΜΕΣΟΥ   2 ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΑΠΑΙΑΚΩΒΟΥ ΛΕΜΕΣΟΥ
  ΕΦΗΒΩΝ Α       ΕΦΗΒΩΝ Α  
1 ΑΓΓΕΛΟΣ ΚΑΛΛΗ ΑΜΜ/ΣΤΟΥ   1 ΑΓΓΕΛΟΣ ΚΑΛΛΗ ΑΜΜ/ΣΤΟΥ
2 ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΣΟΦΟΚΛΕΟΥΣ ΑΜΜ/ΣΤΟΥ   2 ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΣΟΦΟΚΛΕΟΥΣ ΑΜΜ/ΣΤΟΥ
          ΠΑΙΔΩΝ  
        1 ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΠΕΛΕΚΑΝΟΣ ΛΕΜΕΣΟΥ