Ολοκληρώθηκε ο 3ος Αγώνα Πρωταθλήματος Υπερπήδησης Εμποδίων 2022 στον Ιππικό Όμιλο Καβαλιερ

Το Σαββατοκυρίακο 19 και 20 Μαρτίου 2022 θα διεξάχθηκε ο 3ος Αγώνας Πρωταθλήματος Υπερπήδησης Εμποδίων 2022 της Κυπριακής Ομοσπονδίας Ιππασίας. Ο αγώνας πραγματοποιήθηκε στις εγκαταστάσεις του Ιππικού Όμιλου Καβαλιερ, με τη συμμετοχή αθλητών από όλους τους Ομίλους, μέλη της ΚΟΙπ.

Πιο κάτω τα αποτελέσματα:

Σάββατο 19/03/2022

Κατηγορία Παίδων

Πρώτη θέση για την Εμμέλεια Παστελλά με το αλόγο Avatar από το Ιππικό Όμιλο Καβαλιέρ

Δεύτερη θέση για την Livia Cojocaru με το άλογο Petevinos από το Ιππικό Όμιλο Καβαλιέρ

Κατηγορία Δ

Πρώτη θέση για τον Έκτορα Κοκκίνη με το άλογο Zenon Kitiefs από τον Ιππικό Όμιλο Λυθροδόντα

Δεύτερη θέση για την Arina Malykh με το άλογο Jandje από τον Ιππικό Όμιλο Καβαλίερ

Τρίτη θέση για την Πολίνα Τσαγγάρη με το άλογο Longines από τον Ιππικό Όμιλο Καβαλιέρ

Κατηγορία Γ

Πρώτη θέση για την Arina Malykh με το άλογο Jandje με το άλογο Ιππικό Όμιλο Καβαλιέρ

Δεύτερη θέση για την Aliya Abyanova με το άλογο Cargo 14 από τον Κυπριακό Ιππικό Όμιλο

Τρίτη θέση για την Χριστίνα Νικολάου με το άλογο Dream Lady από τον Κυπριακό Ιππικό Όμιλο

Κατηγορία Εφήβων

Πρώτη θέση για την Μαργαρίτα Ιωάννου με το άλογο Miss Bumblebee D από τον Κυπριακό Ιππικό Όμιλο

Δεύτερη θέση για την Χριστίνα Νικολάου με το άλογο Dream Lady από τον Κυπριακό Ιππικό Όμιλο

Κατηγορία Β

Πρώτη θέση για την Aliya Abyanova με το άλογο Cargo 14 για τον Κυπριακό Ιππικό Όμιλο

Δεύτερη θέση για τον Στυλιανό Χριστοφόρου με το άλογο Galina για τον Κυπριακό Ιππικό Όμιλο

Τρίτη θέση για την Σοφή Γκοζέτ με το άλογο Voyou de Grece από τον Ιππικό Όμιλο Λυθροδόντα

Κατηγόρια Α

Πρώτη θέση για τον Πέτρο Γεωργίου με το άλογο Contor 10 για τον Ιππικό Όμιλο Λυθροδόντα

Δεύτερη θέση για τον Παναγιώτη Τσακτίρη με το άλογο La Belle Van Dorperheide για τον Ιππικό Όμιλο Λυθροδόντα

Τρίτη θέση για τον Μιχάλη Παπανικολάου με το άλογο Contor 10 για τον Ιππικό Όμιλο Λυθροδόντα

 

Κυριακή 20/03/2022

Κατηγορία Παίδων

Πρώτη θέση για την Εμμέλεια Παστελλά με το αλόγο Avatar από το Ιππικό Όμιλο Καβαλιέρ

Κατηγορία Δ

Πρώτη θέση για τον Γιώργο Χρυσάνθου με το άλογο Shakira W από τον Ιππικό Όμιλο Καβαλιέρ

Δεύτερη θέση για την Νικολαις Μαλλούππα με το άλογο Econda Roos B από τον Ιππικό Όμιλο Καβαλιέρ

Τρίτη θέση για τον Παναγιώτη Τσακτίρη με το άλογο Robin Hood από τον Ιππικό Όμιλο Λυθροδόντα

Κατηγορία Γ

Πρώτη θέση για την Ανν Γκοζέτ με το άλογο Avans από το Ιππικό Όμιλο Λυθροδόντα

Δεύτερη θέση για την Aliya Abyanova με το άλογο Cargo 14 για τον Κυπριακό Ιππικό Όμιλο

Τρίτη θέση για την Σοφία Φόρστερ Γεωργίου με το άλογο Espresso από το Ιππικό Όμιλο Λυθροδόντα

Κατηγορία Εφήβων

Πρώτη θέση για την Μαργαρίτα Ιωάννου με το άλογο Miss Bumblebee D από τον Κυπριακό Ιππικό Όμιλο

Δεύτερη θέση για την Χριστίνα Νικολάου με το άλογο Dream Lady από τον Κυπριακό Ιππικό Όμιλο

Κατηγορία Β

Πρώτη θέση για τον Πέτρο Γεωργίου με το άλογο Contor 10 για τον Ιππικό Όμιλο Λυθροδόντα

Δεύτερη θέση για την Σοφή Γκοζέτ με το άλογο Voyou de Grece από τον Ιππικό Όμιλο Λυθροδόντα

Τρίτη θέση για την Στυλιανός Χρυστοφόρου με το άλογο Galina από τον Κυπριακό Ιππικό Όμιλο

Κατηγόρια Α

Πρώτη θέση για τον Πέτρο Γεωργίου με το άλογο Contor 10 για τον Ιππικό Όμιλο Λυθροδόντα

Δεύτερη θέση για τον Παναγιώτη Τσακτίρη με το άλογο La Belle Van Dorperheide για τον Ιππικό Όμιλο Λυθροδόντα

Τρίτη θέση για τον Παναγιώτη Τσακτίρη με το άλογο Monneypenny Paris για τον Ιππικό Όμιλο Λυθροδόντα

 


Όλες οι Αθλητικές Ειδήσεις από την Κύπρο, την  Ελλάδα και τον Κόσμο,  στο actioninsports.com

  • Διάβασε όλες τις ειδήσεις μας στο Google
  • Κάνε like στη σελίδα μας στο Facebook
  • Ακολούθησε μας στο Twitter - Instagram - Linkedin
  • Κάνε εγγραφή στο κανάλι μας στο Youtube