K n akropolis 2018 2019
K n akropolis 2018 2019

Μετά την ολοκλήρωση της 2ης αγωνιστικής του Παγκύπριου Διασωματειακού Πρωταθλήματος Α΄ Κατηγορίας Ανδρών  2018-2019 στην Επιτραπέζια Αντισφαίριση, τέσσερεις ομάδες συγκατοικούν στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα με τέσσερεις βαθμούς.

Εύκολη αποστολή είχε η Goodgate ΕΘΑ στην Λεμεσό όπου επικράτησε του τοπικού Λένα με 3-0 χάρις στις νίκες των αδελφών Αντρέα και Χαραλάμπου  Τσίσσιου και του Β. Βασιλείου.

Χωρίς ιδιαίτερες δυσκολίες ο  Μαυρομμάτης Αγ. Παύλου επιβλήθηκε της Ε.Ν. Κυθραίας εκτός έδρας με 3-1. Τις νίκες του Μαυρομμάτη πέτυχαν δυο ο Γ. Γιάγκου και μία ο Μ. Γιάγκου ενώ για την Ε.Ν. Κυθραίας ο Α. Γεωργιάδης.

Στο τοπικό παιγνίδι μεταξύ Ευαγόρα και Ονήσιλου στην Λακατάμια κέρδισε ο Ονησιλος με 3-1 μετά από νίκες των Α. Ευσταθίου, Χρ. Ευσταθίου και Ν. Παναγιώτου. Την νίκη του Ευαγόρα σημείωσε ο Στ. Γεωργίου. 

Καυτή αναμέτρηση στο Πολυπροπονήτηριο Ευάγγελος Φλωράκης μεταξύ Παρνασσού Στροβόλου – Caderel ΑΠΟΕΛ με  την Στροβολιότικη ομάδα να επικρατεί με 3-2. Δυο νίκες πέτυχε ο Ο. Σεραφίμωβ και μια ο Γ. Γερούδης για τον Παρνασσό και για το ΑΠΟΕΛ οι Στ. Γρηγορίου και Σ. Ηλία.

Πρώτο δίποντο για την ομάδα του Κ.Ν.Ακρόπολης (φωτογραφία) στην έδρα του επί του ΑΠΟΠ Παλαιχωρίου με 3-1. Τις νίκες της Ακρόπολης πέτυχαν δύο ο Τ. Ηλία και μια ο Μ. Κέκκος.  Για τον ΑΠΟΠ κέρδισε ο Σπ. Μιχαηλίδης.

Η βαθμολογία μετά τους πιο πάνω αγώνες έχει ως ακολούθως:

Βαθμολογία ( 2η αγωνιστική)                    ΒΑΘΜΟΙ

  1. Goodgate ΕΘΑ                                       4

         –   Μαυρομμάτης Αγ. Παύλου                    4            

         –   Ονήσιλος Λακατάμιας                           4                                                        

         –   Παρνασσός Στροβόλου                        4  

  1. Canderel ΑΠΟΕΛ                                   3 

         -.   Κ.Ν.Ακρόπολης                           3                        

  1. Ευαγόρας Λακατάμιας                            2

          -.   Ε.Ν.  Κυθραίας                                 2

          –   ΑΠΟΠ Παλαιχωρίου                           2

          -.   Λένας Λεμεσού                                2