AM2V3502
AM2V3502

Διεξήχθησαν το Σάββατο 28 Ιανουάριου  στο Λευκόθεο στάδιο το  9th διεθνές τουρνουά Χριστοδουλίδης  το οποίο ήταν αφιερωμένο εις μνήμη του Πέτρου Χριστοδουλίδη.

Στο διεθνές αυτό τουρνουά συμμετείχαν απο 21 clubs  της Κύπρου και του εξωτερικόυ , ενω σε αυτό έλαβαν μέρος 250 αθλητές  από την Κύπρο, Ελλάδα, Βουλγαρία, Κιργιστάν, Ρωσία και Γεωργία.  

Αγωνιστήκαν αγόρια και  κορίτσια στις ηλικίες απο 10 μέχρι 14 χρονών.

Χορηγός τον αγώνων ηταν bet on alfa

Τα τελικά αποτελέσματα όπως διαμορφώθηκαν με το τέλος της εκδήλωσης.

International Judo Tournament January  28th, 2017 Nicosia LEFKOTHEO STADIUM NICOSIA
 ΣΥΓΚΟΜΙΔΗ ΜΕΤΑΛΛΙΩΝ / ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 
A/AΣΩΜΑΤΙΟ / ΣΥΛΛΟΓΟΣΧΡΥΣΑΑΡΓΥΡΑΧΑΛΚΙΝΑΣΥΝΟΛΟ
1ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΤΖΟΥΝΤΟ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΙΔΗΣ94922
2ΑΙΤΙΝΙΔΗΣ ΤΖΟΥΝΤΟ6219
3ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΚΙΤΙΟΥ34714
4ΑΕΤΟΣ ΠΑΦΟΥ3137
5ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΟΝΗΣΙΛΟΣ24511
6ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΜΟΝΟΜΑΧΟΣ2349
7ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΤΖΟΥΝΤΟ ΠΙΕΡΟΣ13812
8ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΖΟΥΝΤΟ ΚΕΡΥΝΙΑΣ1337
9ΕΝΩΣΗ ΤΖΟΥΝΤΟ ΛΕΜΕΣΟΥ1113
10ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΛΑΚΑΙΔΕΜΩΝ1102
11ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΖΟΥΝΤΟ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ1001
12ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΣΩΜΑΤΕΙΟ ELITE1012
13ΟΔΥΣΣΕΩΣ ΤΖΟΥΝΤΟ1023
14ΔΥΝΑΜΟ ΠΑΦΟΥ ΤΖΟΥΝΤΟ1023
15ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΣ FALK1001
16ΕΝΩΣΗ ΤΖΟΥΝΤΟ ΠΑΦΟΥ0145
17ΕΝΩΣΗ ΤΖΟΥΝΤΟ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ0011
18ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΕΥΑΓΟΡΑΣ0213
19ΣΟΝΚΕΙ ΤΖΟΥΝΤΟ0112
20ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΤΖΟΥΝΤΟ ΣΚΟΥΡΟΥΜΟΥΝΗΣ0112
21ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΤΖΟΥΝΤΟ ZEN0022
ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ: 243 ΑΘΛΗΤΕΣ / ΑΘΛΗΤΡΙΕΣ              ΣΩΜΑΤΕΙΑ /ΣΥΛΛΟΓΟΙ : 21

 

Παγκύπριο Πρωτάθλημα Γεννηθέντες 2005-2006

 

Α/Α

Σωματείο

Αγωνιστική Βαθμολογία

Μαζικότητα

Συμμετοχή 

Σύνολο

1

PIERO JUDO ACADEMY

625

75

700

2

CHRISTODOULIDES JUDO ACADEMY

475

75

550

3

PAFOS

450

40

490

4

LARNACA

400

35

435

5

KERYNEIA

350

35

385

6

MONOMAXOS

200

60

260

7

ONHSILOS

225

30

255

8

KITION

150

20

170

9

LAKEDAIMON

75

20

95

10

AMMOXOSTOS

50

20

70

11

LIMASSOL

—-

10

10

11

ELITE

—-

10

10

11

NICOSIA JUDO CENTER

—–

10

10

12

NICOSIA

——

5

5

12

ZEN JUDO (ΥΠΟ ΕΝΤΑΞΗ)

——

5

5

12

FAMAGUSTA CLUB (ΥΠΟ ΕΝΤΑΞΗ)

—–

5

5

 

Παγκύπριο Πρωτάθλημα Γεννηθέντες 2003-2004

Α/Α

Σωματείο

Αγωνιστική Βαθμολογία

Μαζικότητα

Συμμετοχή 

Σύνολο

1

CHRISTODOULIDES JUDO ACADEMY

700

100

800

2

KERYNEIA

600

80

680

3

ONHSILOS

250

70

320

3

LIMASSOL

250

70

320

4

PIERO JUDO ACADEMY

250

50

300

5

AMMOXOSTOS

225

20

245

6

LARNACA

150

50

200

7

KITION

150

40

190

8

MONOMAXOS

100

50

150

9

NICOSIA JUDO CENTER

100

30

130

10

ZEN JUDO (ΥΠΟ ΕΝΤΑΞΗ)

100

20

120

11

PAFOS         

75

40

115

12

ELITE

—-

20

20

13

LAKEDAIMON

—-

—-

13

NICOSIA

——

—-

13

FAMAGUSTA CLUB (ΥΠΟ ΕΝΤΑΞΗ)

—–

—-

 

ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΣΥΛΛΟΓΩΝ ΜΕΧΡΙ 13/02/2017

Α/Α

Σωματείο

Παγκύπριο Πρωτάθλημα Παίδων Α’

Παγκύπριο Πρωτάθλημα Παίδων Β’

Σύνολο

1

CHRISTODOULIDES JUDO ACADEMY

800

550

1350

2

KERYNEIA

680

385

1065

3

PIERO JUDO ACADEMY

300

700

1000

4

LARNACA

200

435

635

5

PAFOS         

115

490

605

6

ONHSILOS

320

255

575

7

MONOMAXOS

150

260

410

8

KITION

190

170

360

9

LIMASSOL

320

10

330

10

AMMOXOSTOS

245

70

315

11

NICOSIA JUDO CENTER

130

10

140

12

ZEN JUDO (ΥΠΟ ΕΝΤΑΞΗ)

120

5

125

13

LAKEDAIMON

—-

95

95

14

ELITE

20

10

30

15

NICOSIA

——

5

5

15

FAMAGUSTA CLUB (ΥΠΟ ΕΝΤΑΞΗ)

—–

5

5

 
Αναλυτικά οι Πρωταθλητές κάθε κατηγορίας: 
 
Παίδων Α’ – Κορασίδων Α’(2003-2004)
Αγόρια: 
Κατηγορία -34 kg: Χριστοδουλίδης Πέτρος (christodoulides)
Κατηγορία -38 kg: Κοσμίδης Σάββας (christodoulides)
Κατηγορία -42 kg: Αντωνίου Ανδρέας (Κερύνεια)
Κατηγορία -46 kg: Κουρρή Λεόντιος (Κιτιο)
Κατηγορία -50 kg: Πουπουνίδης Χαράλαμπος (christodoulides)
Κατηγορία -55 kg: Τοντινίδης Μίκης (christodoulides)
Κατηγορία -60 kg: Χαραλάμπους Φάνης (Lemesos)
Κατηγορία -66 kg: Λουκαΐδης Χρίστος (Piero)
Κατηγορία +73 kg: Αβρααμίδης Ηλίας (Κερύνεια)
 
Κορίτσια:
Κατηγορία -44 kg: Ιακώβου Άννα Μαρία (Λάρνακα)
Κατηγορία -52 kg: Δημοσθένους Σοφία (Ονήσιλος)
Κατηγορία -57 kg: Κοτανίδου Έλενα (Αμμόχωστος)
 
Παίδων Β’ –  Κορασίδων Β’ (2005-2006)
Αγόρια:
Κατηγορία -29 kg: Μιχαηλίδης Ιωάννης (Piero)
Κατηγορία -32 kg: Κωνσταντινίδης Ανδρέας (Piero)
Κατηγορία -35 kg: Ορφανού Ντάνιελ (Piero)
Κατηγορία -38 kg: Αραπίδης Δημήτριος (Πάφος)
Κατηγορία -42 kg: Νικηφόρος Χριστόφορος (Πάφος)
Κατηγορία -46 kg: Καρατσαουσίδης (Λάρνακα)
Κατηγορία -50 kg: Λίγγις Γιώργος (Λάρνακα)
Κατηγορία -55 kg: Αντωνίου Γιάννης (Λάρνακα)
Κατηγορία -60 kg: Σπερλίδης Αλέξης (Πάφος)
Κατηγορία +66 kg: Μιχαηλίδης Φοίβος (Κερύνεια)
 
Κορίτσια:
Κατηγορία -30 kg: Κουρρή Φλωρεντία (Κίτιο)
Κατηγορία -36 kg: Καλαιτσίδου Βερόνικα (Κερύνεια)
Κατηγορία -45 kg: Καμανίδη Βερόνικα (Λάρνακα)
Κατηγορία +57 kg: Τσακή Ειρήνη (Ονήσιλος) 

– See more at: http://www.sigmalive.com/sports/all-other-sports/track/407349/tzounto-epityximena-ta-pagkypria-protathlimata#.dpuf

Ακόλουθη φωτογραφικό υλικό από την εκδήλωση