3 Æ ÜæñùôƒíÖæ
  • Νικητής στους βετεράνους ο Νεοκλής Ιωνά και στους σούπερ βετεράνους ο Νέιλ Ραζόκι

Μετά από πολύ σπουδαία εμφάνιση, με μόλις δυο απώλειες στους 100 δίσκους (98/100), ο διεθνής σκοπευτής της Σκοπευτικής Οργάνωσης Λευκωσίας Πέτρος Ιωάννου κέρδισε πανηγυρικά τον αγώνα κόμπακ για το Κύπελλο Λευκωσίας, που έγινε στις εγκαταστάσεις του Ολυμπιακού σκοπευτηρίου στα Λατσιά. Ο πρωταθλητής μας είχε δυο αλάνθαστες πούλες (25/25), ενώ στις άλλες δυο είχε από μια απώλεια (24/25). Ο δεύτερος στη γενική κατάταξη, Νεόφυτος Σιαλής (ΣΚΟΑΜ), πέτυχε 95/100 και ο τρίτος Ροδοσθένης Ροδοσθένους (ΣΚΟΠΑΦ) 94/100. Στην κατηγορία των βετεράνων, κέρδισε ο Νεοκλής Ιωνά της ΣΚΟΛΕΥ με 84/100, ενώ ο Νέιλ Ραζόκι της ΣΚΟΑΜ πήρε την πρώτη θέση στους σούπερ βετεράνους με 60/100.

Ο αγώνας για το «Κύπελλο Λευκωσίας» ήταν ο τέταρτος του φετινού Παγκυπρίου Πρωταθλήματος σκοποβολής ΟΠΑΠ και τον αθλοθέτησε η εταιρία Fx Pro. Στη Β’ κατηγορία πρώτευσε ο Κύπρος Κυπριανού της ΣΚΟΛΕΥ με 94/100, ενώ ο Κωνσταντίνος Αριστοφάνους (ΣΚΟΛΑΡ) ήταν ο νικητής στη Γ’ κατηγορία με 86/100 και ο Νίκος Χατζηαποστόλου (ΣΚΟΛΕΥ) στη Δ’ κατηγορία με 90/100.

1. – 1Γ. Ο νικητής του αγώνα Πέτρος Ιωάννου

1. Οι νικητές της Α’ κατηγορίας, μετά τη βράβευσή τους, μαζί με τον αντιπρόεδρο της ΣΚΟΛΕΥ Κωστάκη Ξενοφώντος

1. Οι νικητές της Β’ κατηγορίας, μετά τη βράβευσή τους, μαζί με τον πρόεδρο της επιτροπής σπόρτιγκ της ΣΚΟΚ Κωστάκη Κωνσταντίνου

1. Οι νικητές στην κατηγορία των βετεράνων και των σούπερ βετεράνων, μετά τη βράβευσή τους, μαζί με τον Πανίκο Ναζίρη, μέλος του δ.σ. της ΣΚΟΛΕΥ

1. Οι νικητές της Γ’ κατηγορίας, μετά τη βράβευσή τους, μαζί με τον πρόεδρο της ΣΚΟΚΕΡ Σάββα Κοσμά

1. Οι νικητές της Δ’ κατηγορίας, μετά τη βράβευσή τους, μαζί με τον Ευτύχιο Λοΐζου μέλος του δ.σ. της ΣΚΟΛΕΥ

(1+Æ) +Ø+Ö+Ü+ù+ñ+ù+ú (2) (1+ô) +Ø+Ö+Ü+ù+ñ+ù+ú (2) +æ' +Ü+æ+ñ+ù+ô+ƒ+í+Ö+æ (3) +Æ' +Ü+æ+ñ+ù+ô+ƒ+í+Ö+æ (4) +Æ+ò+ñ+ò+í+æ+Ø+ƒ+Ö (5) +ô' +Ü+æ+ñ+ù+ô+ƒ+í+Ö+æ (6) +ö' +Ü+æ+ñ+ù+ô+ƒ+í+Ö+æ