Ο Παύλος Κοντίδης και η Μαριλένα Μακρή οι κορυφαίοι στις βραβεύσεις αρίστων ιστιοπλόων

Κεκλεισμένων των θυρών για τα μέσα ενημερώσεις, πραγματοποιήθηκαν το βράδυ της Τετάρτης στο ξενοδοχείο St. Raphael Resort & Marina οι βραβεύσεις αρίστων ιστιοπλόων και ομίλων της Κυπριακής Ιστιοπλοϊκής Ομοσπονδίας για τις χρονιές 2019, 2020 και 2021.

Κατά την ανακοίνωση της ομοσπονδίας ο κορυφαίος αθλητής αναδείχθηκε για μία ακόμη φορά ο Παύλος Κοντίδης του Ναυτικού Ομίλου Λεμεσού, στη δεύτερη θέση ο Αντρέας Καριόλου του Ναυτικού Ομίλου Κερύνειας και τρίτος ο Σωτήρης Μιλτιάδους του Ναυτικού Ομίλου Αμμοχώστου.

Στις γυναίκες η πρωτιά πήγε στην Μαριλένα Μακρή του Ναυτικού Ομίλου Αμμοχώστου, στη δεύτερη θέση βραβεύτηκε η Άντρη Παπασταύρου του Ναυτικού Ομίλου Αμμοχώστου και στην τρίτη θέση η Ανδριανή Γεωργίου του Ναυτικού Ομίλου Αμμοχώστου.

Στους Ναυτικούς και Ιστιοπλοϊκούς ομίλους σε σκάφη ανοικτής θαλάσσης είχαμε τις ακόλουθες βραβεύσεις:

1ος Cyprus International Sailing Club (CISC)

2ος Ιστιοπλοϊκός Όμιλος Επαρχίας Αμμοχώστου  «Begafigo»

3ος Ναυτικός Όμιλος Αμμοχώστου (ΝΟΑ)

Στους Ναυτικούς και Ιστιοπλοϊκούς ομίλους μικρών σκαφών και ιστιοσανίδας είχαμε ις ακόλουθες βραβεύσεις:

1ος Ναυτικός Όμιλος Αμμοχώστου

2ος Ναυτικός Όμιλος Λεμεσού

3ος Ναυτικός Όμιλος Λάρνακας

ΒΡΑΒΕΙΑ ΑΝΟΙΧΤΗΣ ΘΑΛΑΣΣΑΣ

TYPHOON (Ν.Ο.Αμμοχώστου)

Βραβεύεται για τις επιδόσεις του στα Παγκύπρια Πρωταθλήματα Α.Θ 2019, 2020 και 2021

DELTA (CISC)

Βραβεύεται για τις επιδόσεις του στα Παγκύπρια Πρωταθλήματα Α.Θ 2019        

SVETLANA (CISC)

Βραβεύεται για τις επιδόσεις του στα Παγκύπρια Πρωταθλήματα Α.Θ 2019 και 2021

ALPHA (CISC)

Βραβεύεται για τις επιδόσεις του στα Παγκύπρια Πρωταθλήματα Α.Θ 2019, 2020 και 2021

VALKYRIE (CISC)

Βραβεύεται για τις επιδόσεις του στα Παγκύπρια Πρωταθλήματα Α.Θ 2020

ALMIRA (BEGAFIGO)

Βραβεύεται για τις επιδόσεις του στα Παγκύπρια Πρωταθλήματα Α.Θ 2020

BRAVO (CISC)

Βραβεύεται για τις επιδόσεις του στα Παγκύπρια Πρωταθλήματα Α.Θ 2020

ECHO (CISC)

Βραβεύεται για τις επιδόσεις του στα Παγκύπρια Πρωταθλήματα Α.Θ 2021

SPIRIT OF KIKIS (BEGAFIGO)

Βραβεύεται για τις επιδόσεις του στα Παγκύπρια Πρωταθλήματα Α.Θ 2021

AGIOS FOKAS (ΠΟΝΑΘΑ)

Βραβεύεται για τις επιδόσεις του στα Παγκύπρια Πρωταθλήματα Α.Θ 2021

ΒΡΑΒΕΙΑ ΙΣΤΙΟΠΛΟΩΝ

Ανδρέας Χριστοδουλίδης  (ΝΟΑ)

Βραβεύεται για τις επιδόσεις του στα Παγκύπρια Πρωταθλήματα 2019

Χρίστος Χριστοδούλου (ΝΟΛΕ)

Βραβεύεται για τις επιδόσεις του στα Παγκύπρια Πρωταθλήματα 2019   

Ραφαήλ Θεοχάρους (ΝΟΑ)

Βραβεύεται για τις επιδόσεις του στα Παγκύπρια Πρωταθλήματα 2019

Χάρης Παπάζογλου (ΝΟΑ)

Βραβεύεται για τις επιδόσεις του στα Παγκύπρια Πρωταθλήματα 2019

Μάριος Δημητρίου (ΝΟΚ)

Βραβεύεται για τις επιδόσεις του στα Παγκύπρια Πρωταθλήματα 2019

Πάνος Κωνσταντίνου  (ΝΟΑ

Βραβεύεται για τις επιδόσεις του στα Παγκύπρια Πρωταθλήματα 2019

Νικόλας Κανάκης (ΝΟΛΕ)

Βραβεύεται για τις επιδόσεις του στα Παγκύπρια Πρωταθλήματα 2019

Ευγενία Μαδιά (ΝΟΛΕ)

Βραβεύεται για τις επιδόσεις της στα Παγκύπρια Πρωταθλήματα 2019

Αλέξης Παπάζογλου (ΝΟΑ)

Βραβεύεται για τις επιδόσεις του στα Παγκύπρια Πρωταθλήματα 2019

Κυριάκος Καρατσής (ΝΟΑ)

Βραβεύεται για τις επιδόσεις του στα Παγκύπρια Πρωταθλήματα 2020

Αλέξης Παναγή (ΝΟΛΕ)

Βραβεύεται για τις επιδόσεις του στα Παγκύπρια Πρωταθλήματα 2020

Δημήτρης Γρηγόριου (ΝΟΑ)

Βραβεύεται για τις επιδόσεις του στα Παγκύπρια Πρωταθλήματα 2020

Ορέστης Αποστολίδης  (ΝΟΛΕ)

Βραβεύεται για τις επιδόσεις του στα Παγκύπρια Πρωταθλήματα 2019, 2020

Simon Schmitz(ΝΟΛΕ)

Βραβεύεται για τις επιδόσεις του στα Παγκύπρια Πρωταθλήματα 2019, 2020

Νότης Καζαμίας  (ΝΟΚ)

Βραβεύεται για τις επιδόσεις του στα Παγκύπρια Πρωταθλήματα 2019, 2020

Μαρία Μαδιά(ΝΟΛΕ)

Βραβεύεται για τις επιδόσεις της στα Παγκύπρια Πρωταθλήματα 2019 και 2021

Σωτήρης Φανάρη (ΝΟΛΑ)

Βραβεύεται για τις επιδόσεις του στα Παγκύπρια Πρωταθλήματα 2019, 2020

Άντρεα Παπάζογλου (ΝΟΑ)

Βραβεύεται για τις επιδόσεις της στα Παγκύπρια Πρωταθλήματα 2019 , 2020

Νικόλας Πρωτοπαπάς (ΝΟΑ)

Βραβεύεται για τις επιδόσεις του στα Παγκύπρια Πρωταθλήματα 2021

Ερρίκος Καρατζής (ΝΟΛΕ)

Βραβεύεται για τις επιδόσεις του στα Παγκύπρια Πρωταθλήματα 2021

Artem Dalkarov (ΠΑΣΙΜΙΣ)

Βραβεύεται για τις επιδόσεις του στα Παγκύπρια Πρωταθλήματα 2021

Maya Abuzaide (ΝΟΛΕ)

Βραβεύεται για τις επιδόσεις της στα Παγκύπρια Πρωταθλήματα 2021

Alessandro Peccini (ΝΟΛΕ)

Βραβεύεται για τις επιδόσεις του στα Παγκύπρια Πρωταθλήματα 2021

Ηλίας Έλληνας (ΝΟΑ)

Βραβεύεται για τις επιδόσεις του στα Παγκύπρια Πρωταθλήματα 2021

Παντελής Φανάρη (ΝΟΛΑ)

Βραβεύεται για τις επιδόσεις του στα Παγκύπρια Πρωταθλήματα 2020 και 2021

Anatoli Zoubovski (CISC)

Βραβεύεται για τις επιδόσεις του στα Παγκύπρια Πρωταθλήματα 2020 και 2021

Μαρία Χριστίνα Μιχαήλ (ΝΟΑ)

Βραβεύεται για τις επιδόσεις της στα Παγκύπρια Πρωταθλήματα 2019, 2020 και 2021

Ο Μικρότερος σε ηλικία Ιστιοπλόος της χρονιάς 2019:

Lev Novikov (Ν.Ο.Λάρνακας)

Έτος Γέννησης 2010

Ο Μικρότερος σε ηλικία Ιστιοπλόος της χρονιάς 2020:

Άγγελος Χατζηπίερας (Ν.Ο.Πάφου)

Έτος Γέννησης 2011

Ο Μικρότερος σε ηλικία Ιστιοπλόος της χρονιάς 2021:

Μαρίν Χριστοδούλου Le-Gac (ΠΑΣΙΜΙΣ)

Έτος Γέννησης 2013

ΔΙΑΚΡΙΘΕΝΤΕΣ ΑΘΛΗΤΕΣ

Νικολέττα Μουζούρη (Ν.Ο.Κερύνειας)

11η Διακριθείσα Αθλήτρια 2019      

Στέφανος Ανδρέου (Ν.Ο.Αμμοχώστου)

11ος Διακριθείς Αθλητής 2021

Λουίζα Παναγίωτου (Ν.Ο.Λεμεσού)

5η Διακριθείσα Αθλήτρια 2019        

Βραβεύεται για τις επιδόσεις της στα Παγκύπρια Πρωταθλήματα 2019     

Γιώργος Μιχαήλ (Ν.Ο.Αμμοχώστου)

8ος Διακριθείς Αθλητής 2019

5ος Διακριθείς Αθλητής 2020

Βραβεύεται για τις επιδόσεις του στα Παγκύπρια Πρωταθλήματα 2019, 2020

Χάρης Νικολάου (Ν.Ο.ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ)

12ος Διακριθείς Αθλητής 2019

7ος Διακριθείς Αθλητής 2020

9ος Διακριθείς Αθλητής 2021

Βραβεύεται για τις επιδόσεις του στα Παγκύπρια Πρωταθλήματα 2019, 2020, 2021

Γιάννης Μιλτιάδους (ΝΟΑ)

8ος Διακριθείς Αθλητής 2021

Βραβεύεται για τις επιδόσεις του στα Παγκύπρια Πρωταθλήματα 2019, 2020, 2021

Juliusz Hebel (Ν.Ο.Λάρνακας)

7ος Διακριθείς Αθλητής 2019

7ος Διακριθείς Αθλητής 2021

Βραβεύεται για τις επιδόσεις του στα Παγκύπρια Πρωταθλήματα 2019, 2020, 2021

Feodor Zoubovski (CISC)

6ος Διακριθείς Αθλητής 2019

2ος Διακριθείς Αθλητής 2020

6ος Διακριθείς Αθλητής 2021

Βραβεύεται για τις επιδόσεις του στα Παγκύπρια Πρωταθλήματα 2019, 2021                   

Παναγιώτης Ιορδάνου (Ν.Ο.Λεμεσού)

4ος Διακριθείς Αθλητής 2019

5ος Διακριθείς Αθλητής 2021

Βραβεύεται για τις επιδόσεις του στα Παγκύπρια Πρωταθλήματα 2019, 2020, 2021              

Βασίλης Χαραλάμπους (ΝΟΚ)

4ος Διακριθείς Αθλητής 2021

Βραβεύεται για τις επιδόσεις του στα Παγκύπρια Πρωταθλήματα 2020, 2021

Ιάκωβος Χριστοφίδης (Ν.Ο.Κερύνειας)

3ος Διακριθείς Αθλητής 2021

Γιώργος Γιασεμίδης (Ν.Ο.Λάρνακας)

9ος Διακριθείς Αθλητής 2019

3ος Διακριθείς Αθλητής 2020

2ος Διακριθείς Αθλητής 2021

Βραβεύεται για τις επιδόσεις του στα Παγκύπρια Πρωταθλήματα 2019, 2020, 2021

Αιμίλιος Ποέρος  (Ν.Ο.Αμμοχώστου)

3ος Διακριθείς Αθλητής 2019

1ος Διακριθείς Αθλητής 2020

1ος Διακριθείς Αθλητής 2021

Βραβεύεται για τις επιδόσεις του στα Παγκύπρια Πρωταθλήματα 2019, 2020 και 2021

Νατάσα Λάππα (Ν.Ο.Λεμεσού)

1η Διακριθείσα Αθλήτρια 2019

10η Διακριθείσα Αθλήτρια 2021

Βραβεύεται για τις επιδόσεις της στα Παγκύπρια Πρωταθλήματα 2020

ΚΟΡΥΦΑΙΟΙ ΑΘΛΗΤΕΣ

3η Κορυφαία Γυναίκα

Ανδριανή Γεωργίου (Ν.Ο.Αμμοχώστου)

10η Διακριθείσα Αθλήτρια 2019                  

6η Διακριθείσα Αθλήτρια 2020

ΤΡΙΤΗ ΚΟΡΥΦΑΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΙΣΤΙΟΠΛΟΟΣ 2021    

Βραβεύεται για τις επιδόσεις της στα Παγκύπρια Πρωταθλήματα 2019, 2020, 2021

 

3ος Κορυφαίος Άνδρας

Σωτήρης Μιλτιάδους (Ν.Ο.Αμμοχώστου)

ΤΡΙΤΟΣ ΚΟΡΥΦΑΙΟΣ ΑΝΔΡΑΣ ΙΣΤΙΟΠΛΟΟΣ 2021

2ος Διακριθείς Αθλητής 2019

4ος Διακριθείς Αθλητής 2020

Βραβεύεται για τις επιδόσεις του στα Παγκύπρια Πρωταθλήματα 2019, 2020 και 2021

 

2η Κορυφαία Γυναίκα

Άντρη Παπαστάυρου (ΝΟΑ)

ΔΕΥΤΕΡΗ ΚΟΡΥΦΑΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΙΣΤΙΟΠΛΟΟΣ 2021     

Βραβεύεται για τις επιδόσεις της στα Παγκύπρια Πρωταθλήματα 2019, 2020, 2021

 

2ος Κορυφαίος Άνδρας

Ανδρέας Καριόλου (Ν.Ο.Κερύνειας)

ΤΡΙΤΟΣ ΚΟΡΥΦΑΙΟΣ ΙΣΤΙΟΠΛΟΟΣ 2019

ΤΡΙΤΟΣ ΚΟΡΥΦΑΙΟΣ ΙΣΤΙΟΠΛΟΟΣ 2020

ΔΕΥΤΕΡΟΣ  ΚΟΡΥΦΑΙΟΣ ΑΝΔΡΑΣ ΙΣΤΙΟΠΛΟΟΣ 2021

 

1η Κορυφαία Γυναίκα

Μαριλένα Μακρή (Ν.Ο.Αμμοχώστου)

ΔΕΥΤΕΡΗ ΚΟΡΥΦΑΙΑ ΙΣΤΙΟΠΛΟΟΣ 2019                                                                     

ΔΕΥΤΕΡΗ ΚΟΡΥΦΑΙΑ ΙΣΤΙΟΠΛΟΟΣ 2020                                 

ΠΡΩΤΗ ΚΟΡΥΦΑΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΙΣΤΙΟΠΛΟΟΣ 2021

Βραβεύεται για τις επιδόσεις της στα Παγκύπρια Πρωταθλήματα 2019, 2020 και 2021

 

1ος Κορυφαίος Άνδρας

Παύλο Κοντίδη

(Ν.Ο.Λεμεσού)

Πρώτος Κορυφαίος Ιστιοπλόος 2019

Πρώτος Κορυφαίος Ιστιοπλόος 2020

Πρώτος Κορυφαίος Άνδρας Ιστιοπλόος 2021

                                                                                                           

ΟΜΙΛΟΙ

Καλύτερος Όμιλος σε επιδόσεις αθλητών κάτω των 13 χρόνων 2019 και 2020      

Ναυτικός Όμιλος Αμμοχώστου

Καλύτερος Όμιλος σε επιδόσεις αθλητών κάτω των 13 χρόνων 2021

Ναυτικός Όμιλος Λεμεσού

ΝΑΥΤΙΚΟΙ ΚΑΙ ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΚΟΙ ΟΜΙΛΟΙ ΣΕ ΣΚΑΦΗ ΑΝΟΙΚΤΗΣ ΘΑΛΛΑΣΣΗΣ

Cyprus International Sailing Club (CISC)

1ος Όμιλος στην κατηγορία σκαφών Ανοικτής Θαλάσσης για το 2019

1ος Όμιλος στην κατηγορία σκαφών Ανοικτής Θαλάσσης για το 2020

1ος Όμιλος στην κατηγορία σκαφών Ανοικτής Θαλάσσης για το 2021

 

Ιστιοπλοϊκός Όμιλος Επαρχίας Αμμοχώστου  «Begafigo»

2ος Όμιλος στην κατηγορία σκαφών Ανοικτής Θαλάσσης για το 2019

3ος Όμιλος στην κατηγορία σκαφών Ανοικτής Θαλάσσης για το 2020

3ος Όμιλος στην κατηγορία σκαφών Ανοικτής Θαλάσσης για το 2021

 

Ναυτικός Όμιλος Αμμοχώστου (ΝΟΑ)

3ος Όμιλος στην κατηγορία σκαφών Ανοικτής Θαλάσσης για το 2019

2ος Όμιλος στην κατηγορία σκαφών Ανοικτής Θαλάσσης για το 2020

2ος Όμιλος στην κατηγορία σκαφών Ανοικτής Θαλάσσης για το 2021

 

 

ΝΑΥΤΙΚΟΙ ΚΑΙ ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΚΟΙ ΟΜΙΛΟΙ ΜΙΚΡΩΝ ΣΚΑΦΩΝ ΚΑΙ ΙΣΤΙΟΣΑΝΙΔΑΣ

 

ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ

1ος Όμιλος στην Ιστιοπλοΐα για το 2019

1ος Όμιλος στην Ιστιοπλοΐα για το 2020

1ος Όμιλος στην Ιστιοπλοΐα για το 2021

 

ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΛΕΜΕΣΟΥ

2ος Όμιλος στην Ιστιοπλοΐα για το 2019

3ος Όμιλος στην Ιστιοπλοΐα για το 2020

2ος  Όμιλος στην Ιστιοπλοΐα για το 2021

 

ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΝΑΚΑΣ

3ος Όμιλος στην Ιστιοπλοΐα για το 2019

2ος  Όμιλος στην Ιστιοπλοΐα για το 2020

3ος Όμιλος στην Ιστιοπλοΐα για το 2021

Action In Sports

Όλες οι Αθλητικές Ειδήσεις από την Κύπρο, την  Ελλάδα και τον Κόσμο,  στο actioninsports.com

  • Διάβασε όλες τις ειδήσεις μας στο Google
  • Κάνε like στη σελίδα μας στο Facebook
  • Ακολούθησε μας στο Twitter - Instagram - Linkedin
  • Κάνε εγγραφή στο κανάλι μας στο Youtube
Action In Sports