1A NIKHTHS
1A NIKHTHS

Νικητής στους έφηβους ο Νικόλας Μαυρουδής, στους σίνιορς ο Αντώνης Αντωνίου και στους βετεράνους ο Ευάγγελος Καραβόλιας 

Ο διεθνής σκοπευτής του Σκοπευτικού Ομίλου Πάφου Ντίνος Κωνσταντίνου, ήταν ο μεγάλος νικητής στον δεύτερο αγώνα σπόρτιγκ του Παγκυπρίου Πρωταθλήματος Σκοποβολής ΟΠΑΠ, με τελικό αποτέλεσμα 81/100.

Σε ανακοίνωσή της, η ΣΚΟΚ αναφέρει πως ο αγώνας, ο οποίος χαρακτηρίστηκε δύσκολος από τους πλείστους διαγωνιζομένους, ήταν για το «Κύπελλο Πάφου» κι έγινε την περασμένη Κυριακή 23 Μαΐου στο σκοπευτήριο της επαρχίας με διοργανωτή τον ΣΚΟΠΑΦ και αθλοθέτη τον κ. Ντέιβιντ Τζέιμς Θόμσον. 

Πίσω από τον νικητή, με μια επιτυχία λιγότερη (80/100) τερμάτισε ο συναθλητής του Χάρης Χριστοδουλίδης, ενώ στην τρίτη θέση της γενικής κατάταξης ισοβάθμησαν οι Μιχάλης Χριστοδουλίδης (ΣΕΛ) και Χρίστος Ιωάννου (ΣΚΟΛΕΜ) με 79/100.

Με αυτό το αποτέλεσμα ο Χριστοδουλίδης κατέλαβε και την πρώτη θέση στην Δ’ κατηγορία, ενώ ο Αντώνης Αντωνίου της ΣΚΟΛΕΜ με 77/100 εξασφάλισε δυο πρώτες θέσεις. Μια στη Β’ κατηγορία και μια στην κατηγορία των σίνιορς.

Στην Γ’ κατηγορία επικράτησε ο Σάκης Καουρτίσιης της ΣΚΟΛΕΥ με 72/100, στους έφηβους ο νεαρός Νικόλας Μαυρουδής της ΣΚΟΛΕΜ με 71/100 και στους βετεράνους, ο Ευάγγελος Καραβόλιας της ΣΚΟΛΕΥ με 57/100.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του δευτέρου αγώνα σπόρτιγκ, του Παγκυπρίου Πρωταθλήματος Σκοποβολής ΟΠΑΠ, για το «Κύπελλο Πάφου», ήταν τα ακόλουθα σε κάθε κατηγορία.

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

  1. Ντίνος Κωνσταντίνου ΣΚΟΠΑΦ 81/100
  2. Χάρης Χριστοδουλίδης ΣΚΟΠΑΦ 80/100
  3. Χρίστος Ιωάννου ΣΚΟΛΕΜ 79/100
  4. Άγγελος Αβραάμ ΣΚΟΛΕΜ 78/100
  5. Ηλίας Ηλία ΣΚΟΛΕΥ 78/100
  6. Πανίκος Δημητριάδης ΣΚΟΚΕΡ 77/100

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

  1. Αντώνης Αντωνίου ΣΚΟΛΕΥ 77/100
  2. Γιώργος Αριστείδης ΣΕΛ 75/100
  3. Γρηγόρης Τούμπας ΣΚΟΚΕΡ 73/100
  4. Ευάνθης Σοφοκλέους ΣΕΛ 70/100
  5. Χαράλαμπος Κυριάκου ΣΚΟΑΜ 70/100
  6. Κωστάκης Κωνσταντίνου ΣΚΟΛΑΡ 69/100

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

  1. Σάκης Καουρτίσιης ΣΚΟΛΕΥ 72/100
  2. Κωνσταντίν. Ονησιφόρου ΣΚΟΛΕΜ 71/100
  3. Ανδρέας Παντελή ΣΚΟΚΕΡ 69/100
  4. Πανίκος Παρμενίδης ΣΚΟΛΕΥ 67/100
  5. Άλκης Κούλας ΣΚΟΛΕΥ 66/100
  6. Κυριάκος Πατσαλίδης ΣΚΟΚΕΡ 66/100

Δ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

  1. Μιχάλης Χριστοδουλίδης ΣΕΛ 79/100

2.Πέτρος Ιωάννου                ΣΚΟΛΕΥ         75/100

  1. Πάμπος Χατζημιχαήλ ΣΚΟΑΜ 75/100

ΣΙΝΙΟΡΣ

  1. Αντώνης Αντωνίου ΣΚΟΛΕΥ 77/100
  2. Φάνος Μιχαήλ ΣΚΟΛΕΥ 69/100
  3. Κωστάκης Κωνσταντίνου ΣΚΟΛΑΡ 69/100

ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

  1. Ευάγγελος Καραβόλιας ΣΚΟΛΕΥ 57/100
  2. Γιώργος Ευστρατίου ΣΕΛ 47/100
  3. Νίκος Πετρίδης ΣΚΟΛΕΥ 47/100

ΕΦΗΒΟΙ

  1. Νικόλας Μαυρουδής ΣΚΟΛΕΜ 71/100
  2. Ιάκωβος Ονουφρίου ΣΚΟΠΑΦ 59/100
  3. Στόεβ Καλογιάν ΣΚΟΛΕΜ 49/100

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ

  1. – 1Γ. Ο νικητής του αγώνα Ντίνος Κωνσταντίνου
  2. Οι νικητές της Α’ κατηγορίας μετά τη βράβευσή τους, μαζί με τον αθλοθέτη του αγώνα και μέλη του Δ.Σ του ΣΚΟΠΑΦ
  3. Οι νικητές της Β’ κατηγορίας μετά τη βράβευσή τους, μαζί με τον αθλοθέτη του αγώνα Ντέιβντ Τζέιμς Θόμσον
  4. Οι νικητές της Γ’ κατηγορίας μετά τη βράβευσή τους, μαζί με τον αθλοθέτη του αγώνα Ντέιβντ Τζέιμς Θόμσον
  5. Οι νικητές στην κατηγορία των σίνιορς, μαζί με τον Γιώργο Κουμή μέλος του Δ.Σ του ΣΚΟΠΑΦ