mitellas marinos
mitellas marinos

Με τον Ναυτικό Όμιλο Αμμοχώστου να παίρνει ένα καλό προβάδισμα άρχισαν τα παγκύπρια πρωταθλήματα νέων/νεανίδων, παίδων/κορασίδων και παμπαίδων/παγκορασίδων, στο ολυμπιακό κολυμβητήριο Λάρνακας.

Ο προσφυγικός όμιλος προηγείται και στις δύο κατηγορίες νέων/νεανίδων και παίδων/κορασίδων (στις κατηγορίες παμπαίδων/παγκορασίδων, δεν τηρείται βαθμολογία) με τον Ναυτικό Όμιλο Κερύνειας και τον Ναυτικό Όμιλο Λεμεσού να ακολουθούν στη 2η και 3η θέση αντίστοιχα. Στην πρώτη μέρα σημειώθηκαν και επτά νέες παγκύπριες επιδόσεις και μια ισοφάριση.

Τις νέες παγκύπριες επιδόσεις πέτυχαν: Γιώργος Πετούσης (Ν.Ο. Αγλαντζιάς): 400μ. μικτή 5.16.68 – ΝΠΕ Παμπαίδων Β’. Νικόλας Αντωνίου (Ν.Ο. Λεμεσού): 100μ. ελεύθερο 56.73 – ΝΠΕ Παμπαίδων Α’ και Β’. Άννα Χατζηλοίζου (Ν.Ο. Λακατάμειας): 100μ. ελεύθερο 1.01.84 – ΝΠΕ (ισοφάριση) Παγκορασίδων Β’. Σοφοκλής Μούγης (Ν.Ο. Λεμεσού): 200μ. ύπτιο 2.12.48 – ΝΠΕ Παίδων. Αντώνιο Νικολάου (Ν.Ο. Πάφου): 200μ. ύπτιο 2.16.00 – ΝΠΕ Παμπαίδων Α’. Μαρίνος Μιτέλλας (Ν.Ο. Αμμοχώστου): 50μ. πεταλούδα 27.30 – ΝΠΕ Παμπαίδων Α’. Ιωάννου Ιζαμπέλλα (Ν.Ο. Αμμοχώστου): 100μ. ελεύθερο (4Χ100μ. ελεύθερο) 1.01.51 – ΝΠΕ Παγκορασίδων Β’. Ν.Ο. Κερύνειας (Βιολάρη Μαριτίνα, Στυλιανάκη Χριστίνα, Θωμά Μαρίλια, Λιάτσου Μόνικα Ράφκα): 4Χ100μ. ελεύθερο 4.16.84 – ΝΠΕ Παγκορασίδων Α’.

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(1ης μέρας)

ΝΕΩΝ-ΝΕΑΝΙΔΩΝ

 

  1. Ν.Ο. Αμμοχώστου 121
  2. Ν.Ο. Κερύνειας 76
  3. Ν.Ο. Λεμεσού 60
  4. Ν.Ο. Κωνσταντίας 24
  5. Ν.Ο. Λευκωσίας 17
  6. ΑΠΟΕΛ 15
  7. Ν.Ο. Αγλαντζιάς 10
  8. Ν.Ο. Λάρνακας 9
  9. Ν.Ο. Πάφου 6

 

ΠΑΙΔΩΝ-ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

  1. Ν.Ο. Αμμοχώστου 117
  2. Ν.Ο. Κερύνειας 79
  3. Ν.Ο. Λεμεσού 59
  4. Ν.Ο. Αγλαντζιάς 54
  5. Ν.Ο. Πάφου 32
  6. Ν.Ο. Λευκωσίας 22
  7. Ν.Ο. Κωνσταντίας 12
  8. Ν.Ο. Μέσα Γειτονιάς 5
  9. Ν.Ο. Λάρνακας 4
  10. ΑΠΟΕΛ 0

 

Τα αποτελέσματα της πρώτης μέρας των αγώνων είναι:

400μ. Μικτή: Νέων: Ονουφρίου Κωνσταντίνος (Λ/σού) 4.50.77, Κουσής Πέτρος (Αμ/στου) 4.56.62, Πετρή Δημήτρης (Λ/σού) 5.00.63. Παίδων: Πατσαλίδης Αντώνης (Πάφου) 4.57.41, Μάος Χαράλαμπος (Αγλαν.) 5.10.58, Δημητριάδης Μάρκος (Πάφου) 5.14.51. Παμπαίδων Α’: Χατζηευσταθίου Λούκας (Πάφου) 5.15.18, Νικολάου Αντώνης (Αμ/στου) 5.47.02, Χριστοφόρου Αχιλλέας (Αμ/στου) 6.06.43. Παμπαίδων Β’: Πετούσης Γεώργιος (Αγλαν.) 5.16.68, Ταλιαδώρος Ανδρέας (Αμ/στου) 5.33.11, Κυριάκου Στέφανος (Αμ/στου) 5.54.02.

400μ. Μικτή: Νεανίδων: Στεφανίδου Ελένη (Λ/κας) 5.04.94, Petrova Khristina (Αμ/στου) 5.09.14, Ιωσήφ Άντρεα (Αμ/στου) 5.41.85. Κορασίδων: Νικολαίδου Ιόλη (Αγλαν.) 5.22.84, Αγιομαμίτου Αναστασία (Κερύν.) 5.33.94, Zelmanova Elizabeth (Αμ/στου) 5.40.89. Παγκορασίδων Α’: Ζήνωνος Δημητριάνα (Λ/σού) 5.34.83, Σταύρου Ρεβέκκα (Λακατ.) 5.44.94, Κουσή Άννα (Αμ/στου) 6.12.05. Παγκορασίδων Β’: Σιακόλα Μαρία (Αμ/στου) 6.40.01.

100μ. Ελεύθερο: Νέων: Καλαβάς Παναγιώτης (Κερύν.) 53.60. Ιακωβίδης Μάρκος (Λ/σίας) 53.71. Μιτσίδης Κωνσταντίνος (Κερύν.) 55.16. Παίδων: Τουμάζου Ιωάννης (Αμ/στου) 55.65, Νόμπελ Τζων Τζόζεφ (Λ/σίας) 55.97, Γκαμάρα Νέρι Αρμάντο(Κερύν.) 56.17. Παμπαίδων Α’: Παναγίδης Παναγιώτης (Αγλαν.) 1.00.63, Παππούς Παναγιώτης (Λ/σού) 1.01.66, Ζένιου Ζήνωνας (Αμ/στου) 1.02.15. Παμπαίδων Β’: Αντωνίου Νικόλας (Λ/σού) 56.73, Σαρρής Μιχάλης (Αμ/στου) 1.01.81, Μαλτέζος Αβραάμ (Λ/σίας) 1.02.91.

100μ. Ελεύθερο: Νεανίδων: Αντωνίου Κάλια (Λ/σού) 57.78, Παπαπέτρου Τόνια – Μαρία (Αμ/στου) 1.00.06, Σκεπαρνίδου Ραφαέλα (Αμ/στου) 1.03.27. Κορασίδων : Παπαδοπούλου Χρυστάλλα (Λ/σού) 1.00.22, Δημητρίου Αλέξανδρα (Κερύν) 1.02.02, Ιωάννου Δέσποινα (Κερύν.) 1.02.04. Παγκορασίδων Α’: Τσιτσεκλή Αμαλία (Λ/σίας) 1.02.60, Μικελλίδη Νικόλ (ΑΠΟΕΛ) 1.04.00, Οικονομίδου Αλεξάνδρα (Λ/σίας) 1.05.29. Παγκορασίδων Β’: Χατζηλοίζου Άννα (Λακατ.) 1.01.84, Βιολάρη Μαριτίνα (Κερύν.) 1.02.02, Στυλιανάκη Χριστίνα (Κερύν.) 1.04.58.

200μ. Ύπτιο: Νέων: Χουζούρης Ματθαίος (Κων/τία) 2.14.46, Χατζηκωνσταντής Κωνσταντίνος (Κερύν.) 2.16.04, Κούπμαν Σεπαστιάν (Πάφου) 2.20.45. Παίδων: Μούγης Σοφοκλής (Λ/σού) 2.12.48, Πατσαλίδης Αντώνης (Πάφου) 2.16.76, Παπακυριακού Αλέξης (Λ/σού) 2.21.00. Παμπαίδων Α’: Νικολάου Αντώνιο (Πάφου) 2.16.00, Σάββα Χρίστος (Λ/σίας) 2.33.08, Νικολάου Αντώνης (Αμ/στου) 2.39.66. Παμπαίδων Β’: Γαβριήλ Σπύρος (Λ/σίας) 2.35.05, Ιωάννου Αντρεάς (Μέσα Γειτ.) 2.44.13, Κυριάκου Στέφανος (Αμ/στου) 2.47.03.

200μ. Ύπτιο: Νεανίδων: Κωνσταντίνου Μαρία (Αμ/στου) 2.38.14, Κυριάκου Λουκία (Αμ/στου) 2.41.61. Κορασίδων: Κασάπη Λυδία (Αγλαν.) 2.30.28, Στυλιανού Χριστίνα (Αμ/στου) 2.39.80, Ιωάννου Δέσποινα (Κερύν.) 2.41.59. Παγκορασίδων Α’: Κωστή Ντιάνα (Αμ/στου) 2.36.07, Μπάρρον Άννα (Λ/σίας) 2.37.76. Παγκορασίδων Β’: Λιάτσου Μόνικα Ράφκα (Κερύν.) 2.27.85, Νικολαίδου Χριστιάνα (Λ/σού) 2.40.40, Στεφάνοβιτς Σόνια (Λ/σού) 2.44.99.

50μ. Πεταλούδα: Νεών: Παύλου Ζαχαρίας (Κερύν.) 26.22, Νικολάου Ειρηναίος (Λ/σού) 27.36, Νικολάου Πάρης (Κερύν.) 27.53. Παίδων: Γκαμάρα Νέρι Αρμάντο (Κερύν.) 27.24, Θεμιστοκλέους Μάριος (Αμ/στο)  27.41, Θεράποντος Γιώργος (Λ/σού) 27.79. Παμπαίδων Α’: Μιτέλλας Μαρίνος (Αμ/στου) 27.30, Χρήστου Γιώργος (Πάφου) 29.41, Λαμπράκης Ανδρέας (Λ/σίας) 30.75. Παμπαίδων Β’: Τουλούμης Νικολάος (Κερύν.) 28.23, Μαρίνος Λούκας (Κερύν.) 29.63, Κυριάκου Ηλίας (Αμ/στου) 30.49.

50μ. Πεταλούδα: Νεανίδων: Σκέντερ Ιωσηφίνα (Λ/σού) 30.89, Χατζηθεκλή Κυριακή (Αμ/στου) 31.21, Ιωσήφ Άντρεα (Αμ/στου) 31.57. Κορασίδων: Schegoleva Alexandra (Αμ/στου) 28.09, Γεωργίου Μαρή (Αμ/στου) 30.16, Παπαδοπούλου Χρυστάλλα (Λ/σού) 30.61. Παγκορασίδων Α’: Ζήνωνος Δημητριάνα (Λ/σού) 30.62, Χατζηκυριάκου Ναταλία (Αμ/στου) 30.65, Δημοσθένους Νικολέττα (Πάφου) 31.13. Παγκορασίδων Β’: Λοιζίδη Βασιλεία (Πάφου) 32.38, Λοίζου Άννα (Λ/κας) 32.77, Χατζηλοίζου Άννα (Λακατ.) 32.78.

4Χ100μ. Ελεύθερο: Νέων: Ναυτικός Όμιλος Κερύνειας 3.39.82 (Καλαβάς, Παύλου, Νικολάου, Μιτσίδης), Ναυτικός Όμιλος Λεμεσού 3.45.39 (Ονουφρίου, Πετρή, Αλεξανδράκης, Νικολάου) 3.45.39, Ναυτικός Όμιλος Αμμοχώστου 3.49.24 (Σιδηρόπουλος, Στυλιανού, Σάββα, Κουσής). Παίδων: Ναυτικός Όμιλος Αμμοχώστου 3.45.87 (Τουμάζου, Ελευθερίου, Θεμιστοκλέους, Κωνσταντίνου), Ναυτικός Όμιλος Λεμεσού 3.47.81 (Παπακυριακου, Νικολαίδης, Χατζηχριστοφή, Μούγης). Ναυτικός Όμιλος Κερύνειας 3.49.00 (Γκαμάρα, Ιωαννίδης, Gavrysh, Φικάρδος). Παμπαίδων Α’&Β’: Ναυτικός Όμιλος Αμμοχώστου 4.05.49 (Αριστοβούλου, Σαρρής, Ελευθερίου, Μιτέλλας). Ναυτικός Όμιλος Λεμεσού 4.09.03  (Αντωνίου, Fedojezenko, Τσάνος, Παππούς), Ναυτικός Όμιλος Αγλαντζιάς (Προδρομίτης, Παγλάς, Πετούσης, Παναγίδης). Νεανίδων: Ναυτικός Όμιλος Αμμοχώστου 4.23.63 (Παπαπέτρου, Χατζηθεκλή, Σκεπαρνίδου, Petrova), ΑΠΟΕΛ 4.40.66 (Χαρίτου, Σιεχάτε, Λοίζου, Μικελλίδη). Κορασίδων: Ναυτικός Όμιλος Αμμοχώστου 4.08.91 (Ιωαννίδη, Zelmanova, Κυριάκου, Γεωργίου). Ναυτικός Όμιλος Αγλαντζιάς 4.10.27 (Νικολαίδου, Επιφανίου, Κασάπη, Παγλά), Ναυτικός Όμιλος Κερύνειας 4.11.85 (Δημητρίου, Ιωάννου, Ζηνοβίου, Αγιομαμίτου). Παγκορασίδων Α’ & Β’: Ναυτικός Όμιλος Κερύνειας 4.16.84 (Βιολάρη, Στυλιανάκη, Θωμά, Λιάτσου), Ναυτικός Όμιλος Αμμοχώστου 4.17.52 (Ιωάννου, Μιχαήλ, Χατζηκυριάκου, Μπέκου), Ναυτικός Όμιλος Λευκωσίας 4.22.80 (Τσιτσεκλή, Βαζούρα, Μπάρρον, Οικονομίδου)