2A LEFKIOS ANGELOS 2
2A LEFKIOS ANGELOS 2

Ο Αντώνης Αντωνίου ήταν ο νικητής στους σίνιορς, ο Ευάγγελος Καραβόλιας στους βετεράνους και ο νεαρός Σαλίχ Κιράνογλου στους έφηβους

Στη Β’ κατηγορία κέρδισε ο Κωνσταντίνος Αριστοφάνους, στην Γ’ κατηγορία ο Χαράλαμπος Ρωτός και στην Δ’ κατηγορία ο Ντίνος Κωνσταντίνου

Με 93 επιτυχίες στους 100 δίσκους, ο διεθνής σκοπευτής της Σκοπευτικής Οργάνωσης Λεμεσού Λεύκιος Μιλτιάδους κέρδισε το δεύτερο πρωταθληματικό αγώνα σπόρτιγκ και «ζευγάρωσε» τις νίκες του στο Παγκύπριο Πρωτάθλημα Σκοποβολής ΟΠΑΠ 2020. Ο αγώνας ήταν για το «Κύπελλο Λάρνακας» κι έγινε στις εγκαταστάσεις σπόρτιγκ του Ολυμπιακού σκοπευτηρίου Λάρνακας, την περασμένη Κυριακή 23 Φεβρουαρίου, με τη συμμετοχή πάνω από 160 σκοπευτών απ’ όλες τις σκοπευτικές οργανώσεις.

Πίσω από τον νικητή, τερμάτισε ο συναθλητής του στη ΣΚΟΛΕΜ Άγγελος Αβραάμ με 92/100, ενώ τρίτος κατετάγη ο διεθνής σκοπευτής του ΣΚΟΠΑΦ Ροδοσθένης Ροδοσθένους με 91/100. Στη Β’ κατηγορία πρώτευσε ο Κωνσταντίνος Αριστοφάνους της ΣΚΟΛΑΡ με 83/100, ενώ στην Γ’ κατηγορία κέρδισε ο Χαράλαμπος Ρωτός της ΣΚΟΛΕΥ με 85/100 και στην Δ’ κατηγορία ο Ντίνος Κωνσταντίνου του ΣΚΟΠΑΦ με 88/100. Στην κατηγορία των σίνιορς πρώτευσε ο Αντώνης Αντωνίου της ΣΚΟΛΕΜ με 86/100, στους βετεράνους πρώτος κατετάγη ο Ευάγγελος Καραβόλιας της ΣΚΟΛΕΥ με 70/100 και στους έφηβους ο ναερός Σαλίχ Κιράνογλου επίσης της ΣΚΟΛΕΥ με 53/100.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του δεύτερου αγώνα σπόρτιγκ του Παγκυπρίου Πρωταθλήματος Σκοποβολής ΟΠΑΠ, για το «Κύπελλο Λάρνακας» ήταν τα ακόλουθα σε κάθε κατηγορία:

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

  1. Λεύκιος Μιλτιάδους ΣΚΟΛΕΜ 93/100
  2. Άγγελος Αβραάμ ΣΚΟΛΕΜ 92/100
  3. Ροδοσθένης Ροδοσθένους ΣΚΟΠΑΦ 91/100
  4. Γιάννος Αντωνίου ΣΚΟΛΕΥ 90/100
  5. Ηλίας Ηλία ΣΚΟΛΕΥ 87/100
  6. Ανδρέας Βασιλείου ΣΚΟΛΕΥ 87/100

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

  1. Κωνσταντ. Αριστοφάνους ΣΚΟΛΑΡ 83/100
  2. Ηλίας Σταμπόλης ΣΚΟΛΑΡ 82/100
  3. Ιωακείμ Ιωακείμ ΣΚΟΚΕΡ 81/100
  4. Πάμπος Χαραλάμπους ΣΚΟΚΕΡ 78/100
  5. Κωστάκης Κωνσταντίνου ΣΚΟΛΑΡ 78/100
  6. Βασίλης Κ. Βασιλείου ΣΚΟΚΕΡ 78/100

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

  1. Χαράλαμπος Ρωτός ΣΚΟΛΕΥ 85/100
  2. Γιάννης Κρυστάλλης ΣΚΟΛΕΜ 83/100
  3. Θέμης Τσαγγαρίδης ΣΚΟΛΕΥ 79/100
  4. Άγγελος Κουρουνάς ΣΚΟΛΑΡ 78/100
  5. Μιχάλης Σπύρου ΣΚΟΛΕΥ 77/100
  6. Μιλτιάδης Καραολής ΣΚΟΛΕΜ 77/100

Δ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

  1. Ντίνος Κωνσταντίνου ΣΚΟΠΑΦ 88/100
  2. Κωνσταντ. Κωνσταντίνου ΣΚΟΛΕΥ 86/100
  3. Αντώνης Στ. Αντωνίου ΣΕΛ 80/100

ΣΙΝΙΟΡΣ

  1. Αντώνης Αντωνίου ΣΚΟΛΕΜ 86/100
  2. Ανδρέας Ανδρέου ΣΕΛ 85/100
  3. Κωστάκης Κωνσταντίνου ΣΚΟΛΑΡ 78/100

ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

  1. Ευάγγελος Καραβόλιας ΣΚΟΛΕΥ 70/100
  2. Πίτερ Χολ ΣΚΟΛΑΡ 62/100
  3. Νίκος Πετρίδης ΣΚΟΛΕΥ 56/100