22 C
Πέμπτη, 28 Μαρτίου, 2024

Ο Λεύκιος Μιλτιάδους κέρδισε το «Κύπελλο Παραλιμνίου»

Ο διεθνής σκοπευτής της ΣΚΟΛΕΜ χρειάστηκε να κερδίσει σε αγώνα μπαράζ το νικητή της Β’ κατηγορίας Ανδρέα Ανδρέου της ΣΕΛ με τον οποίο ισοβάθμησε με 96/100

Ο Αντώνης Αντωνίου της ΣΚΟΛΕΜ ήταν ο νικητής στη Β’ κατηγορία και στην κατηγορία των σίνιορς, ενώ στην Δ’ κατηγορία κέρδισε ο Μάριος Βαρβάτσης

Ο διεθνής σκοπευτής της Σκοπευτικής Οργάνωσης Λεμεσού Λεύκιος Μιλτιάδους, ήταν τελικά ο μεγάλος νικητής στον αγώνα κόμπακ για το Κύπελλο Παραλιμνίου, αφού πρώτα ισοβάθμησε με τον αθλητή της ΣΕΛ Ανδρέα Ανδρέου με 96/100 και στη συνέχεια επικράτησε με σχετική άνεση στον αγώνα μπαράζ με 23/25 έναντι 17/25 του αντιπάλου του. Ο αγώνας ήταν ο τέταρτος του Παγκυπρίου Πρωταθλήματος Σκοποβολής ΟΠΑΠ κι έγινε στο σκοπευτήριο της Ελεύθερης Περιοχής Αμμοχώστου με αθλοθέτη την εταιρία PGS LIGHTING – ELECTRICAL.

Στη Β’ κατηγορία πρώτευσε ο Αντώνης Αντωνίου της ΣΚΟΛΕΜ με 90/100, αποτέλεσμα που του χάρισε και την πρώτη θέση στην κατηγορία των σίνιορς, ενώ ο Ανδρέας Ανδρέου, με το 96/100 ήταν ο νικητής στη Β’ κατηγορία. Ο αθλητής της ΣΚΟΑΜ Μάριος Βαρβάτσης με 94/100, πήρε την πρώτη θέση στην Δ’ κατηγορία και ο συναθλητής του Δημήτρης Λόρδος με 77/100 πρώτευσε στους βετεράνους, ενώ ο νεαρός Βαρνάβας Θεοδώρου της ΣΕΛ ήταν ο νικητής στους έφηβους με 80/100 και ο Ντέρεκ Καρ της ΣΚΟΛΕΜ στους μάστερς με 56/100.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του αγώνα κόμπακ για το «Κύπελλο Παραλιμνίου» ήταν τα ακόλουθα σε κάθε κατηγορία: