1 OVERALL
1 OVERALL

Ο διεθνής σκοπευτής της ΣΚΟΛΕΜ χρειάστηκε να κερδίσει σε αγώνα μπαράζ το νικητή της Β’ κατηγορίας Ανδρέα Ανδρέου της ΣΕΛ με τον οποίο ισοβάθμησε με 96/100

Ο Αντώνης Αντωνίου της ΣΚΟΛΕΜ ήταν ο νικητής στη Β’ κατηγορία και στην κατηγορία των σίνιορς, ενώ στην Δ’ κατηγορία κέρδισε ο Μάριος Βαρβάτσης

 Ο διεθνής σκοπευτής της Σκοπευτικής Οργάνωσης Λεμεσού Λεύκιος Μιλτιάδους, ήταν τελικά ο μεγάλος νικητής στον αγώνα κόμπακ για το Κύπελλο Παραλιμνίου, αφού πρώτα ισοβάθμησε με τον αθλητή της ΣΕΛ Ανδρέα Ανδρέου με 96/100 και στη συνέχεια επικράτησε με σχετική άνεση στον αγώνα μπαράζ με 23/25 έναντι 17/25 του αντιπάλου του. Ο αγώνας ήταν ο τέταρτος του Παγκυπρίου Πρωταθλήματος Σκοποβολής ΟΠΑΠ κι έγινε στο σκοπευτήριο της Ελεύθερης Περιοχής Αμμοχώστου με αθλοθέτη την εταιρία PGS LIGHTING – ELECTRICAL.

Στη Β’ κατηγορία πρώτευσε ο Αντώνης Αντωνίου της ΣΚΟΛΕΜ με 90/100, αποτέλεσμα που του χάρισε και την πρώτη θέση στην κατηγορία των σίνιορς, ενώ ο Ανδρέας Ανδρέου, με το 96/100 ήταν ο νικητής στη Β’ κατηγορία. Ο αθλητής της ΣΚΟΑΜ Μάριος Βαρβάτσης με 94/100, πήρε την πρώτη θέση στην Δ’ κατηγορία και ο συναθλητής του Δημήτρης Λόρδος με 77/100 πρώτευσε στους βετεράνους, ενώ ο νεαρός Βαρνάβας Θεοδώρου της ΣΕΛ ήταν ο νικητής στους έφηβους με 80/100 και ο Ντέρεκ Καρ της ΣΚΟΛΕΜ στους μάστερς με 56/100.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του αγώνα κόμπακ για το «Κύπελλο Παραλιμνίου» ήταν τα ακόλουθα σε κάθε κατηγορία:

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

  1. Λεύκιος Μιλτιάδους ΣΚΟΛΕΜ 96/100
  2. Ηλίας Ηλία ΣΚΟΛΕΥ 95/100
  3. Πέτρος Ιωάννου ΣΚΟΛΕΥ 92/100
  4. Αντώνης Λοϊζίδης ΣΚΟΛΕΥ 92/100
  5. Παναγιώτης Χωματένος ΣΚΟΛΕΥ 91/100
  6. Άγγελος Αβραάμ ΣΚΟΛΕΜ 91/100

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

  1. Αντώνης Αντωνίου ΣΚΟΛΕΜ 90/100
  2. Μιλτιάδης Καραολής ΣΚΟΛΕΜ 88/100
  3. Ανδρέας Κλαγγίδης ΣΚΟΚΕΡ 87/100
  4. Μιχάλης Τζιαπούρας ΣΚΟΚΕΡ 87/100
  5. Μίκης Φυλακτού ΣΚΟΛΕΥ 87/100
  6. Μιχάλης Κακής ΣΚΟΛΑΡ 86/100

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

  1. Ανδρέας Ανδρέου ΣΕΛ 96/100
  2. Κυριάκος Σκορδής ΣΚΟΚΕΡ 83/100
  3. Κώστας Πατσαλής ΣΚΟΚΕΡ 79/100
  4. Βαρνάβας Σοφοκλέους ΣΚΟΛΕΜ 79/100
  5. Πέτρος Βάλκο ΣΚΟΛΕΜ 78/100
  6. Αντώνης Παπαδημητρίου ΣΚΟΠΑΦ 77/100
  7. Μάριος Βαρβάτσης ΣΚΟΑΜ 94/100
  8. Λάκης Καγιάς ΣΚΟΛΑΡ 93/100
  9. Σάββας Πάτσαλος ΣΚΟΛΕΥ 92/100

ΕΦΗΒΟΙ

  1. Βαρνάβας Θεοδώρου ΣΕΛ 80/100
  2. Κώστας Πάλμας ΣΚΟΛΑΡ 78/100
  3. Χρίστος Πάλμας ΣΚΟΛΑΡ 74/100

ΣΙΝΙΟΡΣ

  1. Αντώνης Αντωνίου ΣΚΟΛΑΕΜ 90/100
  2. Κωστάκης Κωνσταντίνου ΣΚΟΛΑΡ 87/100
  3. Μίκης Φυλακτού ΣΚΟΛΕΥ 87/100

ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

  1. Δημήτρης Λόρδος ΣΚΟΑΜ 77/100
  2. Κένεθ Ριτζγουέη ΣΚΟΛΑΡ 48/100

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ:

  1. Ο νικητής του αγώνα παραλαμβάνει το έπαθλό του από τον πρόεδρο της ΣΚΟΕΠΑ Σταύρο Νεοφύτου
  2. Ο νικητής Λεύκιος Μιλτιάδους
  3. Οι νικητές στην κατηγορία των εφήβων, μετά τη βράβευσή τους, μαζί με τον πρόεδρο της ΣΚΟΚ Δημήτρη Λόρδο και τον πρόεδρο της Τεχνικής Επιτροπής ΦΙΤΑΣΚ Λουκά Χάματσο
  4. Ο νικητής της Β’ κατηγορίας και των σίνιορς Αντώνης Αντωνίου, παραλαμβάνει το έπαθλό του από τον πρόεδρο της Τεχνικής Επιτροπής ΦΙΤΑΣΚ Λουκά Χάματσο