19 C
Παρασκευή, 19 Απριλίου, 2024

Ο Λεύκιος Μιλτιάδους κέρδισε το «Κύπελλο Λεμεσού»!

Ο νικητής χρειάστηκε να κερδίσει σε αγώνα μπαράζ τους Κύπρο Κυπριανού και Ντίνο Κωνσταντίνου, με τους οποίους ισοβάθμησε στον κανονικό αγώνα με 97/100

Νικητής στους σίνιορς ο Αντώνης Αντωνίου, στους βετεράνους ο Ανδρέας Κατζιανής και στους έφηβους ο νεαρός Αλέξανδρος Δημητρίου

Ο περσινός πρωταθλητής του σπόρτιγκ Λεύκιος Μιλτιάδους της Σκοπευτικής Οργάνωσης Λεμεσού, ήταν τελικά ο νικητής στον τρίτο αγώνα κόμπακ του Παγκυπρίου Πρωταθλήματος Σκοποβολής ΟΠΑΠ για το «Κύπελλο Λεμεσού»! Βέβαια για να φθάσει στην πρώτη του φετινή νίκη ο αθλητής της ΣΚΟΛΕΜ χρειάστηκε να «επιστρατεύσει» και να διατηρήσει την ευστοχία του και στον αγώνα μπαράζ που οδηγήθηκε μαζί με τους Κύπρο Κυπριανού της ΣΚΟΛΕΥ και Ντίνο Κωνσταντίνου του ΣΚΟΠΑΦ, αφού με την ολοκλήρωση του κανονικού αγώνα, οι τρεις διεθνείς σκοπευτές βρέθηκαν ισόβαθμοι με 97 επιτυχίες στους 100 δίσκους. Τελικά ο νικητής ολοκλήρωσε τους 25 δίσκους του μπαράζ με 23 επιτυχίες, έναντι 22/25 του Κυπριανού που κατετάγη δεύτερος και 19/25 του Κωνσταντίνου που πήρε την τρίτη θέση.

Στη Β’ κατηγορία πρώτευσε ο Κωνσταντίνος Ονησιφόρου της ΣΚΟΛΕΜ με 91/100, στην Γ’ κατηγορία ο Δημήτρης Ζαχαριάδης του ΣΚΟΠΑΦ με 90/100 και στην Δ’ κατηγορία ο Δώρος Λουκαΐδης της ΣΚΟΛΕΥ με 94/100. Ο Αντώνης Αντωνίου της ΣΚΟΛΕΜ ήταν ο νικητής στους σίνιορς με 89/100 και ο Ανδρέας Κατζιανής της ΣΚΟΑΜ στους βετεράνους με 78/100, ενώ ο νεαρός Αλέξανδρος Δημητρίου της ΣΚΟΛΕΜ, με 86/100 πήρε άλλη μια πρώτη νίκη στους έφηβους.

Αναλυτικά, τα αποτελέσματα του τρίτου αγώνα κόμπακ του Παγκυπρίου Πρωταθλήματος Σκοποβολής ΟΠΑΠ, για το «Κύπελλο Λεμεσού» σε κάθε κατηγορία ήταν τα ακόλουθα: