Ο νικητής ισοφάρισε το παγκύπριο ρεκόρ με 98/100, ενώ στους έφηβους πρώτευσε ο Νικόλας Μαυρουδής, στους σίνιορς ο Κωστάκης Κωνσταντίνου και στους βετεράνους ο Ευάγγελος Καραβόλιας

Ο διεθνής σκοπευτής του Σκοπευτικού Ομίλου Λάρνακας Κωνσταντίνος Αριστοφάνους, ήταν ο μεγάλος νικητής στον αγώνα σπόρτιγκ για το «Κύπελλο Πάφου» που έγινε την περασμένη Κυριακή 14 Απριλίου στο επαρχιακό σκοπευτήριο της Πάφου. Ο αγώνας ήταν ο τρίτος του φετινού Παγκυπρίου Πρωταθλήματος Σκοποβολής ΟΠΑΠ και ο Αριστοφάνους εξασφάλισε τη νίκη ισοφαρίζοντας το παγκύπριο ρεκόρ με 98 επιτυχίες στους 100 δίσκους. Στην κατηγορία των εφήβων πρώτευσε ο νεαρός Νικόλας Μαυρουδής της ΣΚΟΛΕΜ με  91/100, ενώ στους σίνιορς την πρώτη θέση εξασφάλισε ο Κωστάκης Κωνσταντίνου του ΣΚΟΛΑΡ με 92/100 και στους βετεράνους ο Ευάγγελος Καραβόλιας της ΣΚΟΛΕΥ με 79/100.

Με το 92/100 που πέτυχε ο Κωστάκης Κωνσταντίνου εξασφάλισε και την πρώτη θέση στη Β’ κατηγορία, ενώ στην Γ’ κατηγο ρία την πρώτη θέση πήρε ο Ιάσονας Τζιοβάνης της ΣΚΟΕΠΑ με 94/100 και με το ίδιο αποτέλεσμα ο Μιχάλης Χριστοδουλίδης της ΣΕΛ πρώτευσε στη Δ’ κατηγορία.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του αγώνα σπόρτιγκ για το «Κύπελλο Πάφου» σε κάθε κατηγορία ήταν τα ακόλουθα:

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

  1. Κωνσταντίνος Αριστοφάνους ΣΚΟΛΑΡ 98/100
  2. Άγγελος Αβραάμ ΣΚΟΛΕΜ 96/100
  3. Ηλίας Ηλία ΣΚΟΛΕΥ 95/100
  4. Γιώργος Κωνσταντίνου ΣΚΟΠΑΦ 93/100
  5. Σωκράτης Σαββίδης ΣΚΟΛΕΜ 92/100
  6. Πανίκος Τρακκούδης ΣΚΟΛΕΥ 92/100

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

  1. Κωστάκης Κωνσταντίνου ΣΚΟΛΑΡ 92/100
  2. Λουκάς Χάματσος ΣΚΟΑΜ 90/100
  3. Δώρος Παμπακάς ΣΚΟΑΜ 89/100
  4. Χαράλαμπος Ρωτός ΣΚΟΛΕΥ 88/100
  5. Παύλος Σουρμελής ΣΚΟΚΕΡ 87/100
  6. Βάσος Κωνσταντίνου ΣΚΟΑΜ 87/100

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

  1. Ιάσονας Τζοβάνης ΣΚΟΕΠΑ 94/100
  2. Κυριάκος Πατσαλίδης ΣΚΟΚΕΡ 88/100
  3. Πανίκος Ναζίρης ΣΚΟΛΕΥ 86/100
  4. Άθως Σταυρνού ΣΕΛ 86/100
  5. Ζαχαρίας Βασιλείου ΣΚΟΕΠΑ 85/100
  6. Μίκης Φυλακτού ΣΚΟΛΕΥ 84/100

Δ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

  1. Μιχάλης Χριστοδουλίδης ΣΕΛ 94/100
  2. Κύπρος Κυπριανού ΣΚΟΛΕΥ 94/100
  3. Ανδρέας Ανδρέου ΣΕΛ 92/100

ΕΦΗΒΟΙ

  1. Νικόλας Μαυρουδής ΣΚΟΛΕΥ 91/100
  2. Αλέξανδρος Δημητρίου ΣΚΟΛΕΜ 79/100

ΣΙΝΙΟΡΣ

  1. Κωστάκης Κωνστανίνου ΣΚΟΛΑΡ 92/100
  2. Λουκάς Χάματσος ΣΚΟΑΜ 90/100
  3. Κυριάκος Πατσαλίδης ΣΚΟΚΕΡ 88/100

ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

  1. Ευάγγελος Καραβόλιας ΣΚΟΛΕΥ 79/100
  2. Γιώργος Ευστρατίου ΣΕΛ 77/100
  3. Νίκος Πετρίδης ΣΚΟΛΕΥ 71/100

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ

  1. – 1Ε. Ο νικητής Κωνσταντίνος Αριστοφάνους
  2. Οι νικητές της Α’ κατηγορίας μετά τη βράβευσή τους, μαζί με τον πρόεδρο της ΣΚΟΚ Δημήτρη Λόρδο
  3. Οι νικητές της Β’ κατηγορίας μετά τη βράβευσή τους
  4. Οι νικητές της Γ’ κατηγορίας μετά τη βράβευσή τους, μαζί με τον τεχνικό σύμβουλο της ΣΚΟΚ Πέτρο Ιωάννου
  5. Οι νικητές στην κατηγορία των εφήβων, μετά τη βράβευσή τους, μαζί με τον ταμία του ΣΚΟΠΑΦ Γιώργο Κουμή
  6. Οι νικητές στην κατηγορία των βετεράνων, μετά τη βράβευσή τους, μαζί με τον Μιλτιάδη Καραολή μέλος του Δ.Σ της ΣΚΟΚ
  7. Οι νικητές στην κατηγορία των σίνιορς μετά τη βράβευσή τους μαζί με τον Νεόφυτο Κωνσταντίνου μέλος του Δ.Σ του ΣΚΟΠΑΦ