1 NIKHTHS
1 NIKHTHS

Νικητής στους έφηβους ο Νικόλας Μαυρουδής, στους σίνιορς ο Πάμπος Σίκκης και στους βετεράνους ο Ανδρέας Κατζιανής

 Για τη δεύτερη θέση στη γενική κατάταξη, είχαμε τριπλή ισοβαθμία και οι αθλητές οδηγήθηκαν σε αγώνα «ξαφνικού θανάτου»

Ο διεθνής σκοπευτής της Σκοπευτικής Ένωσης Λεμεσού Γιώργος Αριστείδης, με τελικό αποτέλεσμα 85/100, ήταν ο μεγάλος νικητής στον αγώνα σπόρτιγκ, για το «Κύπελλο Λεμεσού»! Ο αγώνας ήταν ο έκτος του φετινού Παγκυπρίου  Πρωταθλήματος Σκοποβολής ΟΠΑΠ κι έγινε στις εγκαταστάσεις του διεθνούς σκοπευτηρίου της συμπρωτεύουσας, στο Αρμενοχώρι την περασμένη Κυριακή 8 Σεπτεμβρίου.

Για τη δεύτερη θέση στη γενική κατάταξη, είχαμε τριπλή ισοβαθμία, με τους αθλητές της ΣΚΟΛΕΥ Γιάννο Αντωνίου και Ανδρέα Βασιλείου και τον Άγγελο Αβραάμ της ΣΚΟΛΕΜ να ολοκληρώνουν τον αγώνα με 84/100. Στον αγώνα «ξαφνικού θανάτου» που οδηγήθηκαν τα πράγματα, ο αθλητής της ΣΚΟΛΕΜ εξασφάλισε τη δεύτερη θέση ενώ τρίτος κατετάγη ο Γιάννος Αντωνίου και τέταρτος ο Ανδρέας Βασιλείου.

Στην κατηγορία των εφήβων, ο αθλητής της ΣΚΟΛΕΜ Νικόλας Μαυρουδής, πρόσθεσε ακόμη μια νίκη στο ενεργητικό του με 67/100, ενώ στους σίνιορς κέρδισε ο Πάμπος Σίκκης της ΣΚΟΛΑΡ με 78/100 και στους βετεράνους ο Ανδρέας Κατζιανής της ΣΚΟΑΜ με 70/100.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του έκτου αγώνα σπόρτιγκ για το «Κύπελλο Λεμεσού» ήταν τα ακόλουθα σε κάθε κατηγορία.

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

  1. Γιώργος Αριστείδης ΣΕΛ 85/100
  2. Άγγελος Αβραάμ ΣΚΟΛΕΜ 84/100
  3. Γιάννος Αντωνίου ΣΚΟΛΕΥ 84/100
  4. Ανδρέας Βασιλείου ΣΚΟΛΕΥ 84/100
  5. Ηλίας Ηλία ΣΚΟΛΕΥ 82/100
  6. Παντελής Παντελίδης ΣΚΟΛΕΥ 82/100

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

  1. Ανδρέας Κλαγγίδης ΣΚΟΚΕΡ 80/100
  2. Στέλιος Στυλιανου ΣΚΟΛΕΥ 79/100
  3. Γιώργος Κωνσταντίνου ΣΚΟΠΑΦ 78/100
  4. Βασίλης Βασιλείου ΣΚΟΚΕΡ 77/100
  5. Χαράλαμπος Κυριάκου ΣΚΟΑΜ 77/100
  6. Δήμος Δημοσθένους ΣΚΟΛΑΡ 77/100

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

  1. Σάκης Καουρτίσιης ΣΚΟΛΕΥ 77/100
  2. Πέτρος Βάλκο ΣΚΟΛΕΜ 75/100
  3. Μαρκ Μίλαν ΣΚΟΛΕΜ 75/100
  4. Μιχάλης Ανδρέου ΣΚΟΛΑΡ 75/100
  5. Δάκης Αντωνίου ΣΚΟΛΕΥ 75/100
  6. Κυριάκος Σωτηρίου ΣΚΟΛΑΡ 74/100

Δ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ          

  1. Μαρίνος Ομήρου ΣΚΟΛΕΜ 82/100
  2. Ροδοσθένης Ροδοσθένους ΣΚΟΠΑΦ 82/100
  3. Χαράλαμπος Σίκκης ΣΚΟΛΑΡ 78/100

ΣΙΝΙΟΡΣ

  1. Χαράλαμπος Σίκκης ΣΚΟΛΑΡ 78/100
  2. Πέτρος Βάλκο ΣΚΟΛΕΜ 75/100
  3. Μαρκ Μίλαν ΣΚΟΛΕΜ 75/100

ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

  1. Ανδρέας Κατζιανής ΣΚΟΑΜ 70/100
  2. Ευάγγελος Καραβόλιας ΣΚΟΛΕΥ 69/100
  3. Γιώργος Ευστρατίου ΣΕΛ 65/100

ΕΦΗΒΟΙ

  1. Νικόλας Μαυρουδής ΣΚΟΛΕΜ 67/100
  2. Αλέξανδρος Δημητρίου ΣΚΟΛΕΜ 56/100

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ

  1. Ο νικητής του αγώνα Γιώργος Αριστείδης
  2. Οι νικητές της Α’ κατηγορίας μετά τη βράβευσή τους