Σε σεμνή εκδήλωση ο Δήμος Λευκωσίας βράβευσε τα σωματεία και τους αθλητές της πόλης που διακρίθηκαν κατά το 2017 – 2018

Μέσα από την επιβράβευση των αθλητών και την αναγνώριση της συνεχούς προσπάθειας τους, στόχος του Δήμου Λευκωσίας είναι να παροτρύνει τους αθλητές να συνεχίσουν με περισσότερη επιμονή την προσπάθεια τους να φθάσουν ακόμη πιο ψηλά και να πετύχουν μεγαλύτερες αθλητικές επιδόσεις

Στην τελετή παρευρέθηκαν εκπρόσωπος του Υπουργού Παιδείας και Πολιτισμού, του Προέδρου του ΚΟΑ, εκπρόσωποι κομμάτων, αθλητές και αθλητικοί παράγοντες της Λευκωσίας

Ο Δήμαρχος Λευκωσίας σε σύντομο καλωσόρισμά του ανέφερε ότι μέσα από την εκδήλωση επιβραβεύονται η επίδοση και η διάκριση των αθλητών μα πάνω απ’ όλα η προσπάθεια, οι θυσίες, και η αφοσίωσή τους, ενώ ευχήθηκε η γιορτή αυτή να αποτελέσει το εφαλτήριο για ακόμη μεγαλύτερες αθλητικές επιδόσεις και για τον παραδειγματισμό και την εμπλοκή ακόμη περισσότερων ατόμων στον αθλητισμό

O Δήμος Λευκωσίας εκφράζει ιδιαίτερες ευχαριστίες στον αθλητικογράφο του ΡΙΚ Αχιλλέα Γεωργιάδη για την παρουσίαση της εκδήλωσης

Τα σωματεία και oι αθλητές πoυ τιμήθηκαν είναι:

Α. ΕΙΔΙΚΕΣ ΒΡΑΒΕΥΣΕΙΣ – ΤΙΜΗΣ ΕΝΕΚΕΝ (με αλφαβητική σειρά)

Παλαίμαχοι αθλητές

Αντώνης Ασιήκαλης

Έλενα Βασιλείου

Κωστάκης Πιερίδης

Λεωνίδας Λεωνίδου

Νίκος Πατίκκης

Ποδοσφαιρικός Όμιλος Παλαιμάχων Λευκωσίας (Τιμητικό Δίπλωμα και Τιμητικό Μετάλλιο Λευκωσίας)

Β. ΟΜΟΣΠΟΝΔIΕΣ – ΑΘΛΗΤIΚΑ ΣΩΜΑΤΕIΑ (με αλφαβητική σειρά)

ΑΠΟΕΛ (ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Κ14)

ΑΠΟΕΛ (ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ)

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΚΑΪΜΑΚΛΙΟΥ  (ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΙΣΗ)

ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ  (ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΙΣΗ)

ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ Κ18 (ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΙΣΗ)

ΕΘΝΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Κ18 (ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΙΣΗ)

ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ (ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ)

ΟΜΟΝΟΙΑ (ΠΕΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ)

ΟΜΟΝΟΙΑ (ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ)

ΟΜΟΝΟΙΑ (ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Κ15)

ΠΡΟΟΔΟΣ ΚΑΪΜΑΚΛΙΟΥ (BADMINTON)

ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΤΟΞΟΒΟΛΙΑΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ

 Γ.    ΑΘΛΗΤΕΣ/ΑΘΛΗΤΡIΕΣ (με αλφαβητική σειρά)

1ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ

Δώρος Θεοδώρου

Ρούλα Θεοδώρου

2ΜΠΑΤΜΙΝΤΟΝ

Ηλίας Νικολάου

Γιώργος Νικολάου

Χρίστος Τεμερέας

Αντρέας Πέτρου

Έλενα Χριστοδούλου

Αναστασία Ζιντσίδου

Αντρέας Ιωάννου

Κλεάνθης Γιαννακού

Ιωάννης Γιαννακού

3ΕΙΔΙΚΟΙ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ

Αναστασία Βουίνοβιτς

Πέτρος Βαραντίνοβ

Γιάννης Αραβίδης

Γιώργος Λευκίδης

4ΑΝΤΙΣΦΑΙΡΙΣΗ

Ιωάννα Πανταζή

Αντρέας Πανταζής

Στυλιανός Παπαμιχαήλ

Κωνσταντίνος Τζιακούρης

Σταύρος Παμπόρης

Mustafa Zorba

Χριστίνα Στυλιανίδη

Αθηνά Κωμοδρόμου

Meril Sonakin

Μαρία Κωνσταντίνου

5ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ

Γκλόρια Φιλασίδη

6ΚΑΡΑΤΕ

Αριάνα Θεμιστοκλέους

Ειρήνη Κοντού

Παναγιώτη Μενοίκου

Αλέξανδρος Σόμπακιν

Χρυσόστομος Γεωργίου

Μάριος Κωνσταντίνου

Μάρκος Ζίγκα-Τσαγγαρά

Αντρέας Γαβριήλ

7ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Σπύρος Γαβριήλ

Αμαλία Τσιτσεκλή

Μάρκος Ιακωβίδη

Τζων Τζόζεφ Νόμπελ

Ιόλη Νικολαΐδου

Τρύφωνας Χατζηχριστοφόρου

Ανδρέας Πάντζιαρος

Μιχάλης Ιορδάνου

Αβραάμ Μαλτέζος

Γεώργιος Πετούσης

Φίλιππος Ιακωβίδης

Θωμάς Τσιοπανής

Τόνια-Μαρία Παπαπέτρου

Σωτηρία Κυριάκου

Ανδρέας Ταλιαδώρος

Ιωάννης Πουρκού

Παναγιώτης Καλαβάς

Αντώνης Νικολάου

Κωνσταντίνος Μιτσίδης

8ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ

Γιώργος-Λοΐζος Χατζηπαυλής

Ελένη Αντρέου

Σάββας Ζένιου

Δήμητρα Κουκουμά

Κωνσταντίνος Παυλίδης

Κωνσταντίνος Αντωνίου

Γιώργος Βάκχου

Ευστράτιος Ευστρατίου

Πολύβιος Γρηγοριάδης

9ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Ματ Νταρμπισάιαρ

10ΣΑΜΠΟ

Βίκτωρας Γκαρακλίδης

Έλενα Καριπίδου

Κύπρος Ανδρέου

Βασίλης Αποστολακούδης

Αχιλλέας Ξενόπουλος

11ΣΚΟΠΕΥΤΙΚΗ

Γεωργία Κωνσταντινίδου

12ΤΖΟΥΝΤΟ

Κύπρος Ανδρέου

Αλέξανδρος Χατζηευσταθίου

Αχιλλέας Ξενόπουλος

Βερόνικα Καλαϊτσίδου

Γιώργος Καλαϊτσίδης

13ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ

Κωνσταντίνος Παναγή

Άννα Καλλένου

Ιάσωνας Αντωνίου

Γιώργος Αργυρίδης

Διομήδης Δημητριάδης

Αναστασία Κασσιανίδου

14ΧΙΟΝΟΔΡΟΜΙΑ

Ντίνος Λευκαρίτης

Ανδριάνα Πιερή

Γιάννος Κουγιουμτζιάν