1Γ NIKHTHS
1Γ NIKHTHS

Στη δεύτερη θέση κατετάγη ο Μιχάλης Χριστοδουλίδης, ενώ για την τρίτη θέση οδηγήθηκαν τρεις αθλητές σε αγώνα «ξαφνικού θανάτου»!

 

Νικητές, στους έφηβους ο Βαρνάβας Θεοδώρου, στους σένιορς ο Αντώνης Αντωνίου και στους βετεράνους ο Ευάγγελος Καραβόλιας

 

Ο πρωταθλητής του Σκοπευτικού Ομίλου Πάφου Χάρης Χριστοδουλίδης, ήταν ο μεγάλος νικητής στον αγώνα σπόρτιγκ για το «Κύπελλο Παραλιμνίου», που έγινε την περασμένη Κυριακή 15 Απριλίου, στο επαρχιακό σκοπευτήριο της Ελεύθερης Περιοχής Αμμοχώστου. Ο αγώνας ήταν ο δεύτερος του φετινού Παγκυπρίου Πρωταθλήματος Σκοποβολής ΟΠΑΠ και τον αθλοθέτησε η εταιρία GRESTAV AUTOMATIC DOORS LTD. Ο νικητής ολοκλήρωσε τον αγώνα με 91 επιτυχίες, δυο δίσκους πάνω από το δεύτερο Μιχάλη Χριστοδουλίδη της Σκοπευτικής Ένωσης Λεμεσού που συγκέντρωσε 89/100, ενώ για την τρίτη θέση, τρεις αθλητές που ισοβάθμησαν με 88/100 οδηγήθηκαν σε αγώνα «ξαφνικού θανάτου». Τελικά τρίτος κατετάγη ο Ηλίας Ηλία της ΣΚΟΛΕΥ με 9 επιτυχίες, ενώ ο Λεύκιος Μιλτιάδους της ΣΚΟΛΕΜ κατετάγη τέταρτος με 8 και ο Κωνσταντίνος Κωνσταντίνου της ΣΚΟΛΕΥ πέμπτος με 7 επιτυχημένες βολές.

 

Στην κατηγορία των εφήβων πρώτευσε ο νεαρός Βαρνάβας Θεοδώρου της ΣΕΛ με 70/100, στους σένιορς ο Αντώνης Αντωνίου της ΣΚΟΛΕΜ με 81/100 και στους βετεράνους ο Ευάγγελος Καραβόλιας της ΣΚΟΛΕΥ με 75/100. Ο Βασίλης Βασιλείου της ΣΚΟΚΕΡ ήταν ο νικητής στη Β’ κατηγορία με 84/100, ο Μαρκ Μίλαν της ΣΚΟΛΕΜ επικράτησε στην Γ’ κατηγορία με 80/100 και ο Σταύρος Σταύρου της ΣΚΟΚΕΡ πήρε την πρώτη θέση στην Δ’ κατηγορία με 86/100.

 

Αναλυτικά, τα αποτελέσματα του δεύτερου πρωταθληματικού αγώνα σπόρτιγκ για το «Κύπελλο Παραλιμνίου» ήταν τα ακόλουθα:

 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

  1. Χάρης Χριστοδουλίδης ΣΚΟΠΑΦ 91/100
  2. Μιχάλης Χριστοδουλίδης ΣΚΟΛΕΜ 89/100
  3. Ηλίας Ηλία ΣΚΟΛΕΥ 88/100
  4. Λεύκιος Μιλτιάδους ΣΚΟΛΕΜ 88/100
  5. Κωσταντ. Κωνσταντίνου ΣΚΟΛΕΥ 88/100
  6. Ροδοσθένης Ροδοσθένους ΣΚΟΠΑΦ 87/100

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

  1. Βασίλης Κ. Βασιλείου ΣΚΟΚΕΡ 84/100
  2. Σωτήρης Πτίνης ΣΚΟΚΕΡ 81/100
  3. Αντώνης Αντωνίου ΣΚΟΛΕΜ 81/100
  4. Ανδρέας Ανδρέου ΣΕΛ 80/100
  5. Κωνσταντ. Ονησιφόρου ΣΕΛ 80/100
  6. Κούλλης Χάματσος ΣΚΟΑΜ 79/100
  7. Μίλαν Μαρκ ΣΚΟΛΕΜ 80/100
  8. Μιλτιάδης Καραολής ΣΚΟΛΕΜ 79/100
  9. Άθως Σταυρινού ΣΕΛ 78/100
  10. Δάκης Αντωνίου ΣΚΟΛΕΥ 77/100
  11. Στάθης Πουζούκης ΣΚΟΑΜ 77/100
  12. Ηλίας Σταμπόλης ΣΚΟΛΑΡ 76/100

 

Δ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

  1. Σταύρος Σταύρου ΣΚΟΚΕΡ 86/100
  2. Γιάννος Αντωνίου ΣΚΟΛΕΥ 86/100
  3. Σωκράτης Σαββίδης ΣΕΛ 86/100

 

ΣΕΝΙΟΡΣ 

  1. Αντώνης Αντωνίου ΣΚΟΛΕΜ 81/100
  2. Λουκάς Χάματσος ΣΚΟΑΜ 78/100
  3. Χαράλαμπος Σίκκης ΣΚΟΛΑΡ 78/100

 

ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

  1. Ευάγγελος Καραβόλιας ΣΚΟΛΕΥ 75/100
  2. Νίκος Πετρίδης ΣΚΟΛΕΥ 58/100
  3. Πίτερ Ρέϊμαν ΣΚΟΛΑΡ 51/100

 

 

 

 

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ:

 

  1. – 1Δ. Ο νικητής του αγώνα Χάρης Χριστοδουλίδης

 

  1. Ο νικητής Χάρης Χριστοδουλίδης, με τα βαρύτιμα έπαθλα της γενικής κατάταξης και της Α’ κατηγορίας, μαζί με τον πρόεδρο της Τ.Ε. ΦΙΤΑΣΚ της ΣΚΟΚ Λουκά Χάματσο και το γραμματέα της ΣΚΟΕΠΑ Κωστάκη Εγγλέζο

 

  1. Οι νικητές της Α’ κατηγορίας, μετά τη βράβευσή τους, μαζί με τον πρόεδρο της Τ.Ε. ΦΙΤΑΣΚ της ΣΚΟΚ Λουκά Χάματσο και το γραμματέα της ΣΚΟΕΠΑ Κωστάκη Εγγλέζο

 

  1. Οι νικητές της Γ’ κατηγορίας, μετά τη βράβευσή τους, μαζί με τον πρόεδρο και το γραμματέα της Τ.Ε. ΦΙΤΑΣΚ της ΣΚΟΚ Λουκά Χάματσο και Πανίκο Ναζίρη

 

  1. Οι νικητές στην κατηγορία των σένιορς, μετά τη βράβευσή τους, μαζί με τον Παύλο Πιερέττη, μέλος του Δ.Σ της ΣΚΟΕΠΑ

 

  1. Οι νικητές στην κατηγορία των βετεράνων, μετά τη βράβευσή τους μαζί με αξιωματούχους του Δ.Σ της ΣΚΟΕΠΑ