4 B CATEGORY
4 B CATEGORY
  • Νικητής στους έφηβους ο Χριστόδουλος Χριστοδουλίδης, στους βετεράνους ο Γιάννος Νεοφύτου και στους σούπερ βετεράνους ο Ευάγγελος Καραβόλιας

 

  • Αυξήθηκαν τα σωματεία της ΣΚΟΚ μετά την ένταξη της Σκοπευτικής Ένωσης Λεμεσού (ΣΕΛ) ως δόκιμο μέλος

 

Ο διεθνής σκοπευτής του Σκοπευτικού Ομίλου Πάφου, Χάρης Χριστοδουλίδης, ήταν ο μεγάλος νικητής στον τρίτο αγώνα σπόρτιγκ του Παγκυπρίου Πρωταθλήματος Σκοποβολής ΟΠΑΠ 2016, που έγινε την περασμένη Κυριακή 24 Απριλίου στις εγκαταστάσεις του Ολυμπιακού Σκοπευτηρίου στα Λατσιά. Ο αγώνας ήταν για το «Κύπελλο Κερύνειας» και τον αθλοθέτησαν, η εταιρία PSALTIS AUTOPARTS και ο Βάσος Παύλου – ισιώματα αυτοκινήτων. Πέρα από τη νίκη του Χάρη Χριστοδουλίδη, η «είδηση» του αγώνα ήταν το γεγονός ότι σ’ αυτόν για πρώτη φορά συμμετείχαν και αθλητές του νέου σωματείου Σκοπευτική Ένωση Λεμεσού (ΣΕΛ), που εντάχτηκε στη δύναμη της ΣΚΟΚ ως δόκιμο μέλος.

 

Ο νικητής ολοκλήρωσε τον αγώνα με 96/100, ενώ δεύτερος τερμάτισε ο Άγγελος Αβραάμ της ΣΚΟΛΕΜ με 92/100 και τρίτος ο Πέτρος Ιωάννου της ΣΚΟΛΕΥ με 91/100. Νικητής στην κατηγορία των εφήβων ήταν ο Χριστόδουλος Χριστοδουλίδης της ΣΕΛ με 82/100, ενώ στους βετεράνους και σούπερ βετεράνους, πρώτευσαν οι αθλητές της ΣΚΟΛΕΥ Γιάννος Νεοφύτου (82/100) και Ευάγγελος Καραβόλιας (69/100). Στη Β’ κατηγορία, την πρώτη θέση πήρε ο Πάμπος Χατζημιχαήλ της ΣΚΟΑΜ με 89/100, στην Γ’ κατηγορία ο Ανδρέας Παπαχριστοφόρου της ΣΕΛ με 81/100 και στη Δ’ κατηγορία ο Παντελής Παντελίδης της ΣΚΟΛΕΥ με 89/100.

 

Αναλυτικά, τα αποτελέσματα του αγώνα σπόρτιγκ για το «Κύπελλο Κερύνειας» ήταν τα ακόλουθα:

 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

  1. Χάρης Χριστοδουλίδης ΣΚΟΠΑΦ 96/100
  2. Άγγελος Αβραάμ ΣΚΟΛΕΜ 92/100
  3. Πέτρος Ιωάννου ΣΚΟΛΕΥ 91/100
  4. Πανίκος Τρακκούδης ΣΚΟΛΕΥ 90/100
  5. Ανδρέας Ζαλούμης ΣΚΟΛΑΡ 90/100
  6. Κωνσταντίνος Αριστοφάνους ΣΚΟΛΑΡ 89/100

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

  1. Πάμπος Χατζημιχαήλ ΣΚΟΑΜ 89/100
  2. Κύπρος Κυπριανού ΣΚΟΛΕΥ 88/100
  3. Ανδρέας Κλαγγίδης ΣΚΟΚΕΡ 86/100
  4. Δώρος Λουκαΐδης ΣΚΟΛΕΥ 86/100
  5. Χριστόδουλος Χριστοδουλίδης ΣΕΛ 82/100
  6. Γιάννος Νεοφύτου ΣΚΟΛΕΥ 82/100

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

  1. Ανδρέας Παπαχριστοφόρου ΣΕΛ 81/100
  2. Ανδρόνικος Ξύστρος ΣΚΟΛΑΡ 75/100
  3. Πέτρος Βάλκο ΣΚΟΛΕΜ 75/100
  4. Δημήτρης Αντωνίου ΣΚΟΛΕΜ 73/100
  5. Χρίστος Χριστοφίδης ΣΚΟΚΕΡ 72/100
  6. Τουμάζος Τουμάζου ΣΚΟΛΑΡ 70/100

 

Δ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

  1. Παντελής Παντελίδης ΣΚΟΛΕΥ 89/100
  2. Λουκάς Βαρνάβα ΣΚΟΛΕΥ 87/100
  3. Χαράλαμπος Οικονόμου ΣΚΟΛΕΥ 86/100

 

ΕΦΗΒΟΙ

  1. Χριστόδουλος Χριστοδουλίδης ΣΕΛ 82/100
  2. Ανδρόνικος Ξύστρος ΣΚΟΛΑΡ 75/100
  3. Αλέξανδρος Τσαγγαρίδης ΣΚΟΛΕΥ 75/100

 

ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

  1. Γιάννος Νεοφύτου ΣΚΟΛΕΥ 82/100
  2. Νεοκλής Ιωνάς ΣΚΟΛΕΥ 79/100
  3. Κωστάκης Κωνσταντίνου ΣΚΟΛΑΡ 77/100

 

ΣΟΥΠΕΡ ΒΕΕΡΑΝΟΙ

  1. Ευάγγελος Καραβόλιας ΣΚΟΛΕΥ 69/100
  2. Γιώργος Ευστρατίου ΣΕΛ 65/100
  3. Νέιλ Ραζόκι ΣΚΟΑΜ 64/100

 

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ:

 

  1. – 1Ε. Ο νικητής του αγώνα Χάρης Χριστοδουλίδης

 

  1. Οι νικητές στην κατηγορία των εφήβων μετά τη βράβευσή τους, μαζί με τον εκπρόσωπο των αθλοθετών Χριστόδουλο Φανή

 

  1. Οι νικητές στην Α’ κατηγορία μετά τη βράβευσή τους, μαζί με τον πρόεδρο της ΣΚΟΚΕΡ Σάββα Κοσμά

 

  1. Οι νικητές στη Β’ κατηγορία μετά τη βράβευσή τους, μαζί με τον Λουκά Χάματσο μέλος του Δ.Σ της ΣΚΟΚ

 

  1. Οι νικητές της Γ’ κατηγορίας μετά τη βράβευσή τους, μαζί με τον εκπρόσωπο των δωροθετών Αυγερινό Ενταφιανού

 

  1. Ο νικητής στην κατηγορία των βετεράνων, παραλαμβάνει το έπαθλό του από τον εκπρόσωπο των χορηγών Χριστόδουλο Φανή

(1) NIKHTHS (1A) NIKHTHS (1B) NIKHTHS (1C) NIKHTHS (1D) NIKHTHS (1E) NIKHTHS (2) JUNIORS (3) A' CATEGORY (4) B' CATEGORY (5) C' CATEGORY (6) VETERAN


Όλες οι Αθλητικές Ειδήσεις από την Κύπρο, την  Ελλάδα και τον Κόσμο,  στο actioninsports.com

  • Διάβασε όλες τις ειδήσεις μας στο Google
  • Κάνε like στη σελίδα μας στο Facebook
  • Ακολούθησε μας στο Twitter - Instagram - Linkedin
  • Κάνε εγγραφή στο κανάλι μας στο Youtube