18 C

Ο Άγγελος Αβραάμ κέρδισε το «Κύπελλο Λάρνακας»

• Στην κατάταξη των βετεράνων πρώτευσε ο Δημήτρης Λόρδος και στους έφηβους ο νεαρός Αναστάσης Αναστάση.

Ο αγώνας κόμπακ για το «Κύπελλο Λάρνακας», ήταν ο έβδομος του φετινού «μαραθώνιου» του Παγκυπρίου Πρωταθλήματος Σκοποβολής ΟΠΑΠ κι έγινε την περασμένη Κυριακή 6 Σεπτεμβρίου στις εγκαταστάσεις του Ολυμπιακού σκοπευτηρίου Λάρνακας, με διοργανωτή τον ομώνυμο Σκοπευτικό Όμιλο της πόλης του Ζήνωνα. Μετά από ένα συναρπαστικό και αμφίρροπο αγώνα, ο πρωταθλητής της Σκοπευτικής Οργάνωσης Λεμεσού Άγγελος Αβραάμ, με τρεις μόλις απώλειες στους 100 δίσκους (97/100) πήρε πανηγυρικά την πρώτη θέση, πετυχαίνοντας και την πρώτη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα κόμπακ. Πίσω του, με ένα δίσκο διαφορά (96/100), τερμάτισε ο διεθνής σκοπευτής της ΣΚΟΛΕΥ Πέτρος Ιωάννου και τρίτος ο Νεόφυτος Σιαλής της ΣΚΟΑΜ με 93/100. Στη Β’ κατηγορία, πρώτος κατετάγη ο Χαράλαμπος Κυριάκου της ΣΚΟΑΜ με 89/100, ενώ νικητής στην Γ’ κατηγορία ήταν ο Τάσος Θεοδώρου της ΣΚΟΛΕΜ με 81/100. Ο Δημήτρης Λόρδος της ΣΚΟΑΜ, πήρε την πρώτη θέση στην κατάταξη των βετεράνων με 89/100, αποτέλεσμα που του χάρισε και τη δεύτερη θέση στη Β’ κατηγορία, ενώ στους έφηβους πρώτευσε ο νεαρός Αναστάσης Αναστάση του ΣΚΟΛΑΡ με 52/100.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του αγώνα κόμπακ για το «Κύπελλο Λάρνακας» ήταν τα ακόλουθα:

1. – 1B. Ο νικητής του αγώνα Άγγελος Αβραάμ

1. Οι διεθνείς σκοπευτές Πέτρος Ιωάννου και Νεόφυτος Σιαλής, που πήραν τη δεύτερη και τρίτη θέση αντίστοιχα

1. Οι νικητές μετά τη βράβευσή τους, μαζί με αξιωματούχους του ΣΚΟΛΑΡ

1. Ο νικητής στην κατηγορία των εφήβων, παραλαμβάνει το έπαθλό του από τον Τζιοβάννη Σαββίδη, μέλος του δ.σ. του ΣΚΟΛΑΡ

1. Οι νικητές της β’ κατηγορίας μετά τη βράβευσή τους μαζί με τον ταμία του ΣΚΟΛΑΡ Θάσο Φωκά

1. Οι νικητές της γ’ κατηγορίας μετά τη βράβευσή τους μαζί με τον ταμία του ΣΚΟΛΑΡ Θάσο Φωκά

1. Οι νικητές στην κατηγορία των βετεράνων μετά τη βράβευσή τους μαζί με αξιωματούχους του ΣΚΟΛΑΡ