Ο Άγγελος Αβραάμ κέρδισε το «Κύπελλο Λεμεσού»

15

Νικητής στους έφηβους ο Αλέξανδρος Τσαγγαρίδης, στους σίνιορς ο Πάμπος Σίκκης και στους βετεράνους ο Ευάγγελος Καραβόλιας

Με 89 επιτυχίες στους 100 δίσκους του αγώνα, ο διεθνής σκοπευτής της ΣΚΟΛΕΜ Άγγελος Αβραάμ, ήταν ο μεγάλος νικητής στον έκτο φετινό αγώνα σπόρτιγκ του Παγκυπρίου Πρωταθλήματος Σκοποβολής ΟΠΑΠ. Ο αγώνας ήταν για το «Κύπελλο Λεμεσού» κι έγινε στις εγκαταστάσεις σπόρτιγκ του Ολυμπιακού σκοπευτηρίου Λάρνακας. Στην κατηγορία των σίνιορς πρώτευσε ο αθλητής του ΣΚΟΛΑΡ Πάμπος Σίκκης με 76/100 και στους βετεράνους ο Ευάγγελος Καραβόλιας της ΣΚΟΛΕΥ με 65/100, ενώ με το ίδιο αποτέλεσμα ο συναθλητής του Αλέξανδρος Τσαγγαρίδης ήταν ο νικητής στην κατηγορία των εφήβων. Ο Ντέρεκ Καρ της ΣΚΟΛΕΜ πέτυχε 47/100, στην κατηγορία των μάστερς.

SONY DSC

Στη Β’ κατηγορία κέρδισε ο Πανίκος Τρακούδης της ΣΚΟΛΕΥ με 80/100, στην Γ’ κατηγορία ο Άθως Γενεθλίου της ΣΕΛ με 72/100 και στην Δ’ κατηγορία ο Παναγιώτης Πουρίκκος της ΣΚΟΑΜ με 74/100.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του αγώνα σπόρτιγκ για το «Κύπελλο Λεμεσού» σε κάθε κατηγορία ήταν τα ακόλουθα:

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

  1. Άγγελος Αβραάμ ΣΚΟΛΕΜ 89/100
  2. Κωνσταντίνος Κωνσταντίνου ΣΚΟΛΕΥ 88/100
  3. Ηλίας Ηλία ΣΚΟΛΕΥ 84/100
  4. Λεύκιος Μιλτιάδους ΣΚΟΛΕΜ 83/100
  5. Ανδρέας Βασιλείου ΣΚΟΛΑΡ 83/100
  6. Κωνσταντίνος Αριστοφάνους ΣΚΟΛΑΡ 82/100

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

  1. Πανίκος Τρακούδης ΣΚΟΛΕΥ 80/100
  2. Μιλτιάδης Καραολής ΣΚΟΛΕΜ 77/100
  3. Πάμπος Σίκκης ΣΚΟΛΑΡ 76/100
  4. Γιώργος Κωνσταντίνου ΣΚΟΠΑΦ 76/100
  5. Χαράλαμπος Κυριάκου ΣΚΟΑΜ 75/100
  6. Γιάγκος Χριστοδουλίδης ΣΚΟΚΕΡ 75/100

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

  1. Άθως Γενεθλίου ΣΕΛ 72/100
  2. Στέλιος Αριστείδου ΣΚΟΛΕΥ 71/100
  3. Ντίνος Ανδρέου ΣΚΟΚΕΡ 71/100
  4. Μιχάλης Διάκος ΣΚΟΚΕΡ 70/100
  5. Πάμπος Χαραλάμπους ΣΚΟΛΑΡ 69/100
  6. Κωνσταντίνος Φιλίππου ΣΚΟΛΕΥ 68/100

Δ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

  1. Παναγιώτης Πουρίκκος ΣΚΟΑΜ 74/100
  2. Βάσος Κωνσταντίνου ΣΚΟΑΜ 71/100
  3. Ιωακείμ Ιωακείμ ΣΚΟΚΕΡ 69/100

ΣΙΝΙΟΡΣ

  1. Πάμπος Σίκκης ΣΚΟΛΑΡ 76/100
  2. Αντώνης Αντωνίου ΣΚΟΛΕΜ 74/100
  3. Κωστάκης Κωνσταντίνου ΣΚΟΛΑΡ 72/100

ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

  1. Ευάγγελος Καραβόλιας ΣΚΟΛΕΥ 65/100
  2. Νίκος Πετρίδης ΣΚΟΛΕΥ 60/100
  3. Πίτερ Ρέιμαν ΣΚΟΛΕΜ 43/100

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ:

  1. – 1Β. Ο νικητής του αγώνα Άγγελος Αβραάμ
  2. Οι δυο πρώτοι νικητές του αγώνα, Άγγελος Αβραάμ και Κωνσταντίνος Κωνσταντίνου
  3. Οι νικητές στην κατηγορία των σίνιορς Πάμπος Σίκκης (κέντρο), Αντώνης Αντωνίου (δεξιά) και Κωστάκης Κωνσταντίνου