24 C
Παρασκευή, 29 Μαρτίου, 2024

Νικήτρια η Eθα στον μικρό τελικό

Η ΕΘΑ μετά από ένα αρκετά ενδιαφέρον αγώνα νίκησε τον ΑΠΟΕΛ με 68-74, στον μικρό τελικό του 29ου τουρνουά Κεραυνού-Σπε Στροβόλου.

Πιο καλά πατήματα είχε στα πρώτα λεπτά του αγώνα η ΕΘΑ, που βρέθηκε να νικάει στο τέλος της πρώτης περιόδου με 15-21 τον ΑΠΟΕΛ. Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι “γαλαζοκίτρινοι” ανέβασαν τον ρυθμό τους, ωστόσο και πάλι η ΕΘΑ ήταν καλύτερη. Το τέλος του ημιχρόνου βρήκε την ΕΘΑ να είναι μπροστά στο σκορ με 28-36.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΑΠΟΕΛ ήταν καλύτερος μέσα στο παρκέ από την ΕΘΑ και κατάφερε να πετύχει οκτώ πόντους διαφορά, φέρνοντας το παιχνίδι στα ίσα σε σκορ 51-51. Το τελευταίο δεκάλεπτο ήταν συναρπαστικό, αφού και οι δύο ομάδες έκαναν καλό παιχνίδι, αφού τα έδωσαν όλα για να πάρουν την νίκη. Τελικά η ΕΘΑ παρέμεινε πιο συγκεντρωμένη και πήρε την νίκη στην φιλική αναμέτρηση με σκορ 68-74.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-21, 28-36, 51-51, 68-74