SONY DSC
  • Στους έφηβους κέρδισε ο Χριστόδουλος Χριστοδουλίδης και στους βετεράνους ο Χριστόδουλος Φανή

 

  • Ο αγώνας ήταν αφιερωμένος στη μνήμη του τέως προέδρου του ΣΚΟΠΑΦ και της ΣΚΟΚ αείμνηστου Γεώργιου Χατζηδημητρίου

 

Ο αγώνας σπόρτιγκ για το «Κύπελλο Γ. Χ’’Δημητρίου» ήταν ο τέταρτος του φετινού Παγκυπρίου Πρωταθλήματος Σκοποβολής ΟΠΑΠ 2015 και διοργανώθηκε από τον Σκοπευτικό Όμιλο Πάφου, στο επαρχιακό σκοπευτήριο, στη μνήμη του τέως προέδρου του Ομίλου και της ΣΚΟΚ, αείμνηστου Γεώργιου Χατζηδημητρίου. Τελικά, πιο εύστοχος και πιο σταθερός, ο διεθνής αθλητής της Σκοπευτικής Οργάνωσης Λευκωσίας Σάββας Πάτσαλος, κέρδισε τον αγώνα με 94/100, έναντι 93/100 του Άγγελου Αβραάμ της ΣΚΟΛΕM, ενώ για τον τρίτο νικητή χρειάστηκε αγώνας «σιουτ οφ», αφού τέσσερις αθλητές ισοβάθμησαν με 91/100. Τρίτος τελικά κατετάγη ο Πανίκος Τρακκούδης της ΣΚΟΛΕΥ με 14/15, έναντι 11/15 του Ανδρέα Βασιλείου (ΣΚΟΛΑΡ), 7/10 του Χάρη Χριστοδουλίδη (ΣΚΟΠΑΦ) και 3/5 του Κωνσταντίνου Κωνσταντίνου (ΣΚΟΛΕΥ).

 

Στην κατηγορία των εφήβων, πρώτευσε ο Χριστόδουλος Χριστοδουλίδης της ΣΚΟΛΕΜ με 83/100 και στην κατηγορία των βετεράνων ο Χριστόδουλος Φανή της ΣΚΟΚΕΡ με 80/100. Αθλητής της ΣΚΟΚΕΡ ήταν και ο νικητής της Β’ κατηγορίας Μάριος Μπεΐτης που πέτυχε 89/100, ενώ στην Γ’ κατηγορία πρώτος κατετάγη ο Στέλιος Λαυρεντίου της ΣΚΟΛΕΜ με 87/100. Αναλυτικά τα αποτελέσματα σε κάθε κατηγορία ήταν τα ακόλουθα:

 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

  1. Σάββας Πάτσαλος ΣΚΟΛΕΥ 94/100
  2. Άγγελος Αβραάμ ΣΚΟΛΕΜ 93/100
  3. Πανίκκος Τρακκούδης ΣΚΟΛΕΥ 91/100
  4. Χάρης Χριστοδουλίδης ΣΚΟΠΑΦ 91/100
  5. Κωνσταντίνος Κωνσταντίνου ΣΚΟΛΕΥ 91/100
  6. Γιάννης Νεοκλέους ΣΚΟΛΕΜ 90/100

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

  1. Μάριος Μπεΐτης ΣΚΟΚΕΡ 89/100
  2. Ντίνος Ανδρέου ΣΚΟΚΕΡ 88/100
  3. Μιλτιάδης Καραολής ΣΚΟΛΕΜ 86/100
  4. Μάριος Βαρβάτσης ΣΚΟΑΜ 86/100
  5. Γρηγόρης Τούμπας ΣΚΟΚΕΡ 86/100
  6. Αβραάμ Προδρόμου ΣΚΟΚΕΡ 86/100

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

  1. Στέλιος Λαυρεντίου ΣΚΟΛΕΜ 87/100
  2. Αγαθοκλής Κωνσταντίνου ΣΚΟΠΑΦ 85/100
  3. Άλεξ Πούτρος ΣΚΟΛΕΥ 84/100
  4. Χρίστος Ξύστρος ΣΚΟΛΑΡ 83/100
  5. Κωνσταντίνος Ονησιφόρου ΣΚΟΛΕΜ 83/100
  6. Δώρος Παμπακάς ΣΚΟΑΜ 80/100

 

ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

  1. Χριστόδουλος Φανή ΣΚΟΚΕΡ 80/100
  2. Κωστάκης Ρούμπας ΣΚΟΛΕΥ 79/100
  3. Γιάννος Νεοφύτου ΣΚΟΛΕΥ 79/100

 

ΕΦΗΒΟΙ

  1. Χριστόδουλος Χριστοδουλίδης ΣΚΟΛΕΜ 83/100
  2. Ανδρόνικος Ξύστρος ΣΚΟΛΑΡ 74/100

 

 

 

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ

 

  1. 1Α. & 1Β. O νικητής του αγώνα Σάββας Πάτσαλος

 

  1. Ο νικητής των εφήβων Χριστόδουλος Χριστοδουλίδης

 

  1. Ο νικητής στην κατηγορία των βετεράνων Χριστόδουλος Φανή
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC