20 C
Τετάρτη, 17 Απριλίου, 2024

Νικητές ο Νίκος Χριστοδούλου και ο Κ.Σ «Πολύκαττος» Αγίας Μαρίνας

Ο Ευγένιος Ζήσιμος ήταν ο νικητής στην κατηγορία των σκοπευτών, ενώ στους έφηβους κέρδισε ο Γιάννης Νεοφύτου και στους βετεράνους κυνηγούς ο Θανάσης Κωνσταντίνου

Η σκοπευτική ομάδα του Κυνηγετικού Συλλόγου «Πολύκαττος» Αγίας Μαρίνας Ξυλιάτου και ο κυνηγός Νίκος Χριστοδούλου του Κ.Σ. Αγίου Επιφανίου, ήταν οι νικητές στον τρίτο αγώνα του φετινού Ζ’ Επαρχιακού Πρωταθλήματος Σκοποβολής Λευκωσίας, που έγινε την περασμένη Κυριακή στις εγκαταστάσεις του Ολυμπιακού σκοπευτηρίου «Λάκης Ψημολοφίτης» στα Λατσιά.

Στον αγώνα, τον οποίο αθλοθέτησαν η εταιρία CHRISTOUDIAS LOGISTIGS και τα ελαστικά PIRELLI, συμμετείχαν 16 ομάδες κυνηγετικών συλλόγων, ενώ οι ατομικές συμμετοχές ξεπέρασαν τις 130. Μέχρι στιγμής, στους τρεις πρώτους αγώνες κέρδισαν τρεις διαφορετικές ομάδες και τρεις διαφορετικοί αθλητές, γεγονός που καταδεικνύει τον έντονο φετινό συναγωνισμό.

Στην ομαδική κατάταξη, πίσω από τη νικήτρια ομάδα του «Πολύκαττου» που συγκέντρωσε 165/200, τερμάτισαν η ομάδα του Κ.Σ. «Σπίθα» Λατσιών με 162/200 και η «Φτέλια» Γερίου με 157/200. Με τη νικήτρια ομάδα, αγωνίστηκαν οι αθλητές Γιάννης Κωνσταντινίδης, Κύπρος Χριστοφίδης, Ηλίας Κωνσταντίνου, Θανάσης Κωνσταντίνου και Κώστας Βραχίμης. Στην Α’ κατηγορία των κυνηγών, ο νικητής Νίκος Χριστοδούλου πέτυχε 44/50, ενώ στη δεύτερη και τρίτη θέση ισοβάθμησαν με 43/50, οι Σπύρος Χατζηπαπάς του Κ.Σ «Σπίθα» Λατσιών και Γιάννης Κωνσταντινίδης του Κ.Σ «Πολύκαττος» Αγίας Μαρίνας.

Στις άλλες κατηγορίες, ο Αντώνης Αντωνίου του Κ.Σ. «Φτέλια» Γερίου πρώτευσε στη Β’ κατηγορία των κυνηγών με 42/50, ο Θανάσης Κωνσταντίνου (Πολύκαττος) στους βετεράνους κυνηγούς με επίσης 42/50 και ο νεαρός Γιάννης Νεοφύτου του Κ.Σ «Πανσόλειος» Ευρύχου, στους έφηβους με 32/50, ενώ ο μικρός Ανδρέας Καττίδης του Κ.Σ Αναλιόντα πέτυχε 15/50. Ο Ευγένιος Ζήσιμος («Σπίθα» Λατσιών) ήταν ο νικητής στην Α’ κατηγορία των σκοπευτών με 47/50, Παύλος Παύλου (Κ.Σ «Ταμασού») στη Β’ κατηγορία των σκοπευτών με 43/50 και ο Κυριάκος Πατσαλίδης (ΣΚΟΚΕΡ), στους βετεράνους σκοπευτές με 39/50.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του τρίτου αγώνα του Επαρχιακού Πρωταθλήματος Σκοποβολής σε κάθε κατηγορία ήταν τα ακόλουθα.