Νίκη ψυχολογίας για το ντέρμπι ο Sabbianco Απόλλων

Γηπ. ΑΠΟΛΛΩΝ: Sabbianco Απόλλων – ΘΟΙ Αυγ.3-0 ΣΕΤ: 25-09, 25-05,25-11

Μετά από δυο ήττες ο Sabbianco Απόλλων επέστρεψε στις νίκες κερδίζοντας στην έδρα του το ΘΟΙ Αυγόρου με 3-0. Οι «γαλάζιες» έπαιξαν με το «μαχαίρι στα δόντια» θέλοντας να κερδίσουν και να αποκτήσουν ψυχολογία ενόψει του ντέρμπι της ερχόμενης Τρίτης με την Τεχνοοικία ΑΕΚ πάλι στο γήπεδό του.

Το ΘΟΙ πλέον σε δυο αγώνες μετρά μια νίκη και μια ήττα και βλέπει τη συνέχεια, όπου θα προσπαθήσει να πάρει τα τρίποντα που χρειάζεται.
    Αποφασισμένος να «καθαρίσει» ήταν ο Sabbianco Απόλλων και αυτό φάνηκε από το πρώτο σετ. Οι «γαλάζιες» δεν άφησαν περιθώρια στην ομάδα του Αυγόρου και κέρδισαν το σετ  με εύκολο τρόπο 25-09 και πήραν προβάδισμα  1-0.

Ακόμα πιο εύκολος ήταν ο τρόπος που κέρδισε ο Sabbianco Απόλλων στο δεύτερο σετ. Οι παίκτριες του Γιάννη Γιαπάνη εκμηδένισαν στην κυριολεξία τα λάθη και κυριάρχησαν κερδίζοντας με 25-05, «γράφοντας» ταυτοχρόνως το 2-0.

Ανώτερος ήταν ο Sabbianco Απόλλων και στο τρίτο σετ κερδίζοντας με 25-11 και παίρνοντας το «τρίποντο» με καθαρή νίκη 3-0. Η ομάδα του ΘΟΙ έδειξε καλύτερα στοιχεία στο σημείο αυτό του αγώνα όμως δεν μπόρεσε να διεκδικήσει κάτι.

Sabbianco Απόλλων (Γ. Γιαπάνης): Ιορδάνους, Σπύρου, Χουντίμα, Στυλιανού, Γκιουράνι, Λαβρούκ. Αλλαγές: Ντόντσιουκ, Σιμανόφσκι.

ΘΟΙ Αυγ.(Λ. Νοβάκοφ): Ειρ. Χαραλάμπους, Χρυσάνθου, Όθωνος, Τζανουδάκη, Μιχαήλ, Χρίστου. Αλλαγές:

Ο αγώνας στο Γυμν. Αγ. Αθανασίου Ε.Ν. Αγ. Αθανασίου – Αναγέννηση Δ. αναβλήθηκε.