Νέο διπλό από την ομάδα του Αγίου Παύλου! (Ελληνισμός – Μαυρομμάτης 21-39)

Νέα νίκη και μάλιστα εκτός έδρας πέτυχε ο Μαυρομμάτης Αγίου Παύλου επικρατώντας με 39-21 του Ελληνισμού Ακακίου στο πλαίσιο της 6ης Αγωνιστικής του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Ανδρών Β΄ Κατηγορίας.

Η ομάδα του Αγίου Παύλου παρόλο δυσκολεύτηκε να κάμψει την αντίσταση του μαχητικού Ελληνισμού Ακακίου τελικά τα κατάφερε συνεχίζοντας την αήττητη πορεία της προς τον τίτλο και την άνοδο.

Στο πρώτο μέρος οι δύο ομάδες βρίσκονταν κοντά στο σκορ με τους γηπεδούχους να παρατάσσουν πάθος και δύναμη στο παιχνίδι τους κάτι που δυσκόλεψε αφάνταστα τον Μαυρομμάτη. Το αποτέλεσμα του ημιχρόνου 12-15 υπέρ της ομάδας του Αγίου Παύλου αποδεικνύει του λόγου του αληθές.

Οι φιλοξενούμενοι στο 2ο ημίχρονο ανέβασαν κατακόρυφα την απόδοση τους, η ομάδα του Ελληνισμού δυσκολεύτηκε να ακολουθήσει τον ρυθμό τους με αποτέλεσμα να γνωρίσει την ήττα με 39-21.

Εξαιρετικός και συνάμα κορυφαίους του αγώνα ο Μάριος Γρηγορίου που πέτυχε 22 τέρματα και οδήγησε τον Μαυρομμάτη στην εκτός έδρας επιτυχία. Από τους γηπεδούχους ξεχώρισαν Κατσιής, Χριστοδούλου και Ρούσου που πέτυχαν από 4 τέρματα.

Ημίχρονο: 12-15

Τελικό: 21-39

Ελληνισμός Ακακίου: Αντώνης Πέρος, Μάριος Νεοφύτου 2, Μιχάλης Κατσιής 4, Φίλιππος Σοφοκλέους, Μενέλαος Παναγή 2, Λούκας Χριστοφόρου 2, Δημήτρης Κατσιής, Χρίστος Χριστοδούλου 4, Παναγιώτης Σιαμπάνιας, Χρίστος Τσολάκης 3, Ραφαέλος Καρένου, Παύλος Ρούσου 4.

Μαυρομμάτης Αγίου Παύλου: Σίμος Σωφρονίου, Γιώργος Χατζηκαλλής 2, Μιχάλης Κακουρής 1, Ματθαίος Νικολάου 2, Χριστόφορος Λόρδος 3, Μάριος Γρηγορίου 22, Λοϊζος Καλλένος 1, Μανώλης Πέτρη, Πέτρος Ιωάννου, Αντώνης Λοϊζίδης, Μαρίνος Στυλιανού, Γιώργος Καπετάνιος 3, Γιάννης Ιωάννου 1, Άγγελος Γρηγορίου 4, Ανδρέας Σοφοκλέους, Χαράλαμπος Κυριάκου.