Μια ανάσα από τον τελικό

«ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΕΙΟ»: AΝΟΡΘΩΣΗ – GREEN AIR ΠΑΦΙΑΚΟΣ 0-3  (17-25 17-25 18-25)

Ο Green Air Παφιακός πέρασε με άνεση από το «Θεμιστόκλειο» κερδίζοντας με 0-3 σετ την Ανόρθωση στον δεύτερο αγώνα των πλέϊ-οφς του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Ανδρών Α Κατηγορίας. Με τη ν ίκη  τους οι Παφίτες θέλουν μια ακόμα για τους τελικούς.
    Aαποφασισμένος να δείξε ι ότι είναι το αφεντικό παρουσιάστηκε ο Green Air Παφιακός που αποδίδοντας ωραίο βόλει δεν άφησε την Ανόρθωση να ικάνει το παχνίδί  της. Τόσο στο πρώτο όσο και στο δεύτερο σετ οι Παφίτες ανώτεροι τα τελείωσαν με 17-25 σε λιγότερο από 50 λεπτά.

Τίποτα δεν άλλαξε στο τρίτο σετ με τον Green Air Παφιακό να  κερδίζει 18-25 και να παίρνει τη νίκη που τον φέρνει μια ανάσα από τους τελικούς.

AΝΟΡΘΩΣΗ(Γ. ΓΙΑΠΑΝΗΣ):  Σπύρου, Κνέζεβιτς, Σόρενσεν, Κολάς, Πελχαρίνι.
     Μοντόγια – Λίμπερο: Χατζηδαμιανού. – Αλλαγές: Στρουγκάρεβιτς, Γκράμμενφορντ, Χριστοφόρου.

GREEN AIR ΠΑΦΙΑΚΟΣ(Κ. ΚΑΜΠΕΡΙΔΗΣ): Τοντόροβιτς, Ευσταθίου, Οικονομίδης, Παπαδόπουλος, Ασπιώτης – Λίμπερο: Αντωνίου.

Τέλειωσε με την παραμονή το ΑΠΟΕΛ

ΣΑΛΑ «ΦΩΤΗ ΠΤΤΑ»: ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΦΡ. – ΑΠΟΕΛ  1-3(14-25 25-21 22-25 20-25)
    Η περιπέτεια του ΑΠΟΕΛ με την υπόθεση παραμονή στην  Κατηγορία  τελείωσε οριστικά την Παρασκευή στο Φρέναρος.  Κέρδισε  με 1-3 την Ολυμπάς και πλέον βλέπει τον επόμενο αντίπαλό του γα την5η θέση. Παράλληλα επικεντρώνεται στο Κύπελλο. Η  Ολυμπιάς έχει άλλη μα ευκαιρία    με στόχο την παραμονή της

Στην παρουσία 30 θεατών έγινε ωραίο παιχνίδι  με τις δυο ομάδες να μοιράζονται τις εντυπώσεις. Στο πρώτο σετ το ΑΠΟΕΛ ανώτερο επιβλήθηκε με 14-25 αλλά στο επόμενο η Ολυμπιάς ανέλαβε τα ηνία κερδίζοντας με 25-21 κα ι  ισοφάρισε σε 1-1.

Στο τρίτο σετ έγινε μάχη αλλά το ΑΠΟΕΛ  πιο αποτελεσματικό κέρδισε με 22-25 γράφοντας το 1-2 στο Φρέναρος.  Το ΑΠΟΕΛ ανώτερο πήρε το τέταρτο σετ με 20-25 μαζί τη νίκη με 1-3 σετ.

ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΦΡ. (Π. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ): Στρούγκαρ, Γιανούζοβιτς,Αντωνίου, Φιλίπας, Πέτρου, Αδάμου – Λίμπερο: Πρωτοπαπάς. – Αλλαγές: Αγγέλοφ  Πιντίλε.

ΑΠΟΕΛ (Γ. ΜΕΛΚΑ): Γ. Χρυσοστόμου, Μίτιτς,  Βερίσιμο, Κυπριανού, Λούνα – Λίμπερο: Παντελή. – Αλλαγές: Φαρχάν Π. Χρυσοστόμου Παμπακάς.

Σε αγώνα για το πρωτάθλημα U14  o Πανιδαλιακός κέρδισε τον Λέοντα Λιβαδιών με 0-2 σετ (12-25. 09-25). Εξάλλου, σε αγώνα για το πρωτάθλημα U14  o Πανιδαλιακός κέρδισε τον Λέοντα Λιβαδιών με 0-2 σετ (10-25, 17-25).