ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ – ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ                  48-36

Φοβερό παιγνίδι έγινε ανάμεσα στα δυο Πανεπιστήμια και για άλλη μία φορά είχαμε ακόμη μία μεγάλη ανατροπή σε αγώνα πρωταθλήματος.

Αυτή την φορά την πέτυχε το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας επί ενός εκπληκτικού αντιπάλου για δύο δεκάλεπτα όπως ήταν το τεχνολογικό πανεπιστήμιο το οποίο κατάφερε να προηγηθεί   με 7-15 στο Α δεκάλεπτο και 16-21 στο ημίχρονο δείχνοντας το πόσο ήθελε και αυτό το παιγνίδι μετά την μεγάλη του νίκη επί του Πανεπιστημίου Κύπρου.

Το Β ημίχρονο είχαμε αλλαγή ρόλων αφού οι παίκτριες του Πανεπιστημίου Λευκωσίας «έδεσαν» την άμυνα τους και με ένα επιμέρους 18 –7 έφεραν  τούμπα το παιγνίδι και μαζί την ψυχολογία των αντιπάλων προηγούμενη στο Γ δεκάλεπτο με  34-28.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι παίκτριες του Τεχνολογικού Πανεπιστημίου αντέδρασαν μειώνοντας στο καλάθι αλλά από την άλλη οι γηπεδούχοι δεν είχαν διάθεση για περιπέτειες και συνεχίζοντάς την πολύ καλή επίδοσή τους στην άμυνα αλλά και αυξάνοντάς στροφές στην επίθεση κατάφεραν να κερδίσουν ένα εξαιρετικά σημαντικό παιγνίδι με 48-36.