PJA 1397
PJA 1397

Η Ετήσια Τελετή βράβευσης διοργανώθηκε από την Κυπριακή Ομοσπονδία Κανό την Πέμπτη 22 Μαρτίου 2018 στις επτά το απόγευμα, στην αίθουσα πολιτιστικών εκδηλώσεων της Τράπεζας Κύπρου, στη Λεμεσό.

 Η εκδήλωση  ήταν αφιερωμένη αποκλειστικά στους άριστους αθλητές και αθλήτριες της Ομοσπονδίας, που διέπρεψαν με τις επιδόσεις και το ήθος τους κατά την αγωνιστική χρονιά 2017.

Εντυπωσιακή ήταν η  έναρξη της τελετής οπού ακουστικέ ο Ολυμπιακός Ύμνος  επαγγελλόμενος από την Ειρήνη Κακογιάννη

Η Τελετή Βράβευσης τελούσε υπό την αιγίδα του Συμβούλου του Προέδρου της Κυπριακής Δημοκρατίας επί αθλητικών θεμάτων, κυρίου Φοίβου Ζαχαριάδη, ο οποίος έδωσε το και παρόν του στην Τελετή.

 

 

 

 

 

 

 

 

Την Εκδήλωση τίμησαν επίσης με την παρουσία τους ο κ. Γιώργος Χρυσοστόμου, Αντιπρόεδρος της ΚΟΕ, ο κ. Δαμιανός Χατζηδαμιανού, Ταμίας της ΚΟΕ, ο κ. Γιάννος Φωτίου, μέλος του Εκτελεστικού Συμβουλίου της ΚΟΕ, ο Αντιπλοίαρχος Διαμαντής Βασιλακούδης, εκ μέρους του Πρέσβη της Ελλάδας στην Κύπρο, Ναυτιλιακός Ακόλουθος της Πρεσβείας, ο κ. Λοΐζος Μαυρουδής, Πρόεδρος της Επιτροπής Νεολαίας και Αθλητισμού του Δήμου Λεμεσού, ο κ. Μάριος Καταπατάς, Επίτιμος Πρόεδρος της Ομοσπονδίας μας, Εκπρόσωποι αθλητικών Ομοσπονδιών καθώς και Πρόεδροι και Μέλη Ναυτικών Ομίλων.

Συνολικά βραβεύτηκαν 49 αθλητές και αθλήτριες στα αθλήματα του Κανό και του Καγιάκ.

Κύπελλα απονεμήθηκαν επίσης στους Πρωταθλητές Ναυτικούς Ομίλους, οι οποίοι ήταν οι εξής:

Παγκύπριο Πρωτάθλημα 2017

1η θέση: Ναυτικός Όμιλος Λεμεσού

2η θέση: Ναυτικός Όμιλος Αμμοχώστου

3η θέση: Ναυτικός Όμιλος Λάρνακας

 

Παγκύπριο Πρωτάθλημα Ανάπτυξης (κάτω των 13 ετών)

1η θέση: Ναυτικός Όμιλος Λάρνακας

2η θέση: Ναυτικός Όμιλος Λεμεσού

3η θέση: Ναυτικός Όμιλος Αμμοχώστου

 ΠΑΓΚΥΠΡΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2017
   
ΘΕΣΗΟΝΟΜΑΑΘΛΗΜΑ/ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
1Αντρέας Διαμαντή ΚΑΓΙΑΚ Ανδρες
2Γιάννης Οδυσσέως ΚΑΓΙΑΚ Ανδρες
3Marko DzigurskiΚΑΓΙΑΚ Ανδρες
   
1Ματίας ΠάβλοβιτςΑνδρες ΚΑΝΟ
2Μιχάλης ΚυριάκουΑνδρες ΚΑΝΟ
3Ιωάννης ΠαπαϊακώβουΑνδρες ΚΑΝΟ
   
1Αλεξανδρος Βιναρσκι (Vinarskι) ΚΑΓΙΑΚ Εφηβοι Α
2Σίμος ΧριστοφήΚΑΓΙΑΚ Εφηβοι Α
3Στεφάν ΚλεάνθουςΚΑΓΙΑΚ Εφηβοι Α
   
1Άγγελος ΚαλλήΕφηβοι Α ΚΑΝΟ
2Κυριάκος ΣοφοκλέουςΕφηβοι Α ΚΑΝΟ
   
1Ορέστης ΑγαθαγγέλουΚΑΓΙΑΚ Εφηβοι Β
2Στέφαν ΣτανκοβιτςΚΑΓΙΑΚ Εφηβοι Β
3Γκλέπ ΒινάρσκιςΚΑΓΙΑΚ Εφηβοι Β
3Χρυσόστομος ΝικολάουΚΑΓΙΑΚ Εφηβοι Β
   
1Χρίστος Ντίλαν ΧριστοδούλουΚΑΓΙΑΚ Παίδες
2Ραφαήλ ΝικολάουΚΑΓΙΑΚ Παίδες
3David Bokor NagyΚΑΓΙΑΚ Παίδες
3Χρίστος Χριστοδούλου ΝΟΑΚΑΓΙΑΚ Παίδες
   
1Βικτώρια Βιργινία ΜπήκςΚΑΓΙΑΚ Γυναίκες
2Χριστίνα ΣυμεούΚΑΓΙΑΚ Γυναίκες
3Ιουλία ΠαναγιώτουΚΑΓΙΑΚ Γυναίκες
   
1Κυριακή ΚωνσταντινίδουΚΑΓΙΑΚ Νεάνιδες A
2Ηλιάνα ΚαραγρηγορίουΚΑΓΙΑΚ Νεάνιδες A
   
1Σάββια ΧατζηχαραλάμπουςΚΑΓΙΑΚ Νεάνιδες Β
2Νέλη ΣτυλιανούΚΑΓΙΑΚ Νεάνιδες Β
3Ολίβια ΔημητριάδουΚΑΓΙΑΚ Νεάνιδες Β
   
1Tina ChobanovaΚΑΓΙΑΚ Κορασίδες
2Χριστιάνα ΈλληναΚΑΓΙΑΚ Κορασίδες
3Γεωργία ΠαπαϊακώβουΚΑΓΙΑΚ Κορασίδες
   
 ΠΑΓΚΥΠΡΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ 2017
   
 ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ 2007 ΚΝ 
1ΑΝΔΡΕΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΥ84
2ΟΡΕΣΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ74
3ΑΔΩΝΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ62
   
 ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ 2005 – 2006 
1ΑΡΙΝΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ100
2ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ80
3ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΣΑΒΒΑ68
   
 ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 2007 ΚΝ 
1ΕΣΤΕΡ ΜΟΓΑΤΑΝ100
2ΚΩΣΤΑΝΣΙΑ ΝΤΕ ΒΟΥΑ78
3ΕΜΙΛΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ66
3ΛΑΡΑ ΑΜΠΟΥΖΑΙΤ66
   
 ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ 2005-06 
1ΧΡΙΣΤΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ84
2ΑΝΔΡΕΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ76
3ΠΑΒΕΛ ΒΙΝΑΡΣΚΙ72
   
 ΒΡΑΒΕΥΣΗ ΟΜΙΛΩΝ: 
 ΠΑΓΚΥΠΡΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2017 
1Ν.Ο. ΛΕΜΕΣΟΥ(1Η ΘΕΣΗ)
2Ν.Ο. ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ(2Η ΘΕΣΗ)
3Ν.Ο. ΛΑΡΝΑΚΑΣ(3Η ΘΕΣΗ)
   
   
 ΠΑΓΚΥΠΡΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ 2017
1Ν.Ο. ΛΑΡΝΑΚΑΣ(1Η ΘΕΣΗ)
2Ν.Ο. ΛΕΜΕΣΟΥ(2Η ΘΕΣΗ)
3Ν.Ο. ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ(3Η ΘΕΣΗ)