Η Ετήσια Τελετή βράβευσης διοργανώθηκε από την Κυπριακή Ομοσπονδία Κανό την Πέμπτη 22 Μαρτίου 2018 στις επτά το απόγευμα, στην αίθουσα πολιτιστικών εκδηλώσεων της Τράπεζας Κύπρου, στη Λεμεσό.

 Η εκδήλωση  ήταν αφιερωμένη αποκλειστικά στους άριστους αθλητές και αθλήτριες της Ομοσπονδίας, που διέπρεψαν με τις επιδόσεις και το ήθος τους κατά την αγωνιστική χρονιά 2017.

Εντυπωσιακή ήταν η  έναρξη της τελετής οπού ακουστικέ ο Ολυμπιακός Ύμνος  επαγγελλόμενος από την Ειρήνη Κακογιάννη

Η Τελετή Βράβευσης τελούσε υπό την αιγίδα του Συμβούλου του Προέδρου της Κυπριακής Δημοκρατίας επί αθλητικών θεμάτων, κυρίου Φοίβου Ζαχαριάδη, ο οποίος έδωσε το και παρόν του στην Τελετή.

 

 

 

 

 

 

 

 

Την Εκδήλωση τίμησαν επίσης με την παρουσία τους ο κ. Γιώργος Χρυσοστόμου, Αντιπρόεδρος της ΚΟΕ, ο κ. Δαμιανός Χατζηδαμιανού, Ταμίας της ΚΟΕ, ο κ. Γιάννος Φωτίου, μέλος του Εκτελεστικού Συμβουλίου της ΚΟΕ, ο Αντιπλοίαρχος Διαμαντής Βασιλακούδης, εκ μέρους του Πρέσβη της Ελλάδας στην Κύπρο, Ναυτιλιακός Ακόλουθος της Πρεσβείας, ο κ. Λοΐζος Μαυρουδής, Πρόεδρος της Επιτροπής Νεολαίας και Αθλητισμού του Δήμου Λεμεσού, ο κ. Μάριος Καταπατάς, Επίτιμος Πρόεδρος της Ομοσπονδίας μας, Εκπρόσωποι αθλητικών Ομοσπονδιών καθώς και Πρόεδροι και Μέλη Ναυτικών Ομίλων.

Συνολικά βραβεύτηκαν 49 αθλητές και αθλήτριες στα αθλήματα του Κανό και του Καγιάκ.

Κύπελλα απονεμήθηκαν επίσης στους Πρωταθλητές Ναυτικούς Ομίλους, οι οποίοι ήταν οι εξής:

Παγκύπριο Πρωτάθλημα 2017

1η θέση: Ναυτικός Όμιλος Λεμεσού

2η θέση: Ναυτικός Όμιλος Αμμοχώστου

3η θέση: Ναυτικός Όμιλος Λάρνακας

 

Παγκύπριο Πρωτάθλημα Ανάπτυξης (κάτω των 13 ετών)

1η θέση: Ναυτικός Όμιλος Λάρνακας

2η θέση: Ναυτικός Όμιλος Λεμεσού

3η θέση: Ναυτικός Όμιλος Αμμοχώστου

  ΠΑΓΚΥΠΡΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2017
     
ΘΕΣΗ ΟΝΟΜΑ ΑΘΛΗΜΑ/ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
1 Αντρέας Διαμαντή  ΚΑΓΙΑΚ Ανδρες
2 Γιάννης Οδυσσέως  ΚΑΓΙΑΚ Ανδρες
3 Marko Dzigurski ΚΑΓΙΑΚ Ανδρες
     
1 Ματίας Πάβλοβιτς Ανδρες ΚΑΝΟ
2 Μιχάλης Κυριάκου Ανδρες ΚΑΝΟ
3 Ιωάννης Παπαϊακώβου Ανδρες ΚΑΝΟ
     
1 Αλεξανδρος Βιναρσκι (Vinarskι)  ΚΑΓΙΑΚ Εφηβοι Α
2 Σίμος Χριστοφή ΚΑΓΙΑΚ Εφηβοι Α
3 Στεφάν Κλεάνθους ΚΑΓΙΑΚ Εφηβοι Α
     
1 Άγγελος Καλλή Εφηβοι Α ΚΑΝΟ
2 Κυριάκος Σοφοκλέους Εφηβοι Α ΚΑΝΟ
     
1 Ορέστης Αγαθαγγέλου ΚΑΓΙΑΚ Εφηβοι Β
2 Στέφαν Στανκοβιτς ΚΑΓΙΑΚ Εφηβοι Β
3 Γκλέπ Βινάρσκις ΚΑΓΙΑΚ Εφηβοι Β
3 Χρυσόστομος Νικολάου ΚΑΓΙΑΚ Εφηβοι Β
     
1 Χρίστος Ντίλαν Χριστοδούλου ΚΑΓΙΑΚ Παίδες
2 Ραφαήλ Νικολάου ΚΑΓΙΑΚ Παίδες
3 David Bokor Nagy ΚΑΓΙΑΚ Παίδες
3 Χρίστος Χριστοδούλου ΝΟΑ ΚΑΓΙΑΚ Παίδες
     
1 Βικτώρια Βιργινία Μπήκς ΚΑΓΙΑΚ Γυναίκες
2 Χριστίνα Συμεού ΚΑΓΙΑΚ Γυναίκες
3 Ιουλία Παναγιώτου ΚΑΓΙΑΚ Γυναίκες
     
1 Κυριακή Κωνσταντινίδου ΚΑΓΙΑΚ Νεάνιδες A
2 Ηλιάνα Καραγρηγορίου ΚΑΓΙΑΚ Νεάνιδες A
     
1 Σάββια Χατζηχαραλάμπους ΚΑΓΙΑΚ Νεάνιδες Β
2 Νέλη Στυλιανού ΚΑΓΙΑΚ Νεάνιδες Β
3 Ολίβια Δημητριάδου ΚΑΓΙΑΚ Νεάνιδες Β
     
1 Tina Chobanova ΚΑΓΙΑΚ Κορασίδες
2 Χριστιάνα Έλληνα ΚΑΓΙΑΚ Κορασίδες
3 Γεωργία Παπαϊακώβου ΚΑΓΙΑΚ Κορασίδες
     
  ΠΑΓΚΥΠΡΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ 2017
     
  ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ 2007 ΚΝ  
1 ΑΝΔΡΕΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΥ 84
2 ΟΡΕΣΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ 74
3 ΑΔΩΝΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ 62
     
  ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ 2005 – 2006  
1 ΑΡΙΝΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 100
2 ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 80
3 ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΣΑΒΒΑ 68
     
  ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 2007 ΚΝ  
1 ΕΣΤΕΡ ΜΟΓΑΤΑΝ 100
2 ΚΩΣΤΑΝΣΙΑ ΝΤΕ ΒΟΥΑ 78
3 ΕΜΙΛΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 66
3 ΛΑΡΑ ΑΜΠΟΥΖΑΙΤ 66
     
  ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ 2005-06  
1 ΧΡΙΣΤΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ 84
2 ΑΝΔΡΕΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ 76
3 ΠΑΒΕΛ ΒΙΝΑΡΣΚΙ 72
     
  ΒΡΑΒΕΥΣΗ ΟΜΙΛΩΝ:  
  ΠΑΓΚΥΠΡΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2017  
1 Ν.Ο. ΛΕΜΕΣΟΥ (1Η ΘΕΣΗ)
2 Ν.Ο. ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ (2Η ΘΕΣΗ)
3 Ν.Ο. ΛΑΡΝΑΚΑΣ (3Η ΘΕΣΗ)
     
     
  ΠΑΓΚΥΠΡΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ 2017
1 Ν.Ο. ΛΑΡΝΑΚΑΣ (1Η ΘΕΣΗ)
2 Ν.Ο. ΛΕΜΕΣΟΥ (2Η ΘΕΣΗ)
3 Ν.Ο. ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ (3Η ΘΕΣΗ)