5 A 27 CATEGORY
5 A 27 CATEGORY

Ο διεθνής σκοπευτής του ΣΚΟΠΑΦ πέτυχε το εκπληκτικό 99/100 (!) στον τρίτο αγώνα κόμπακ του Παγκυπρίου Πρωταθλήματος Σκοποβολής ΟΠΑΠ κι εξασφάλισε θέση στην εθνική ομάδα που θα συμμετέχει στους Πανευρωπαϊκούς

 Στη δεύτερη θέση τερμάτισε ο Ντίνος Κωνσταντίνου, που επίσης θα στελεχώσει την εθνική μας ομάδα, ενώ για την τρίτη θέση χρειάστηκε αγώνας μπαράζ μεταξύ των Μιχάλη Ανδρέου και Ηλία Γκαρτζώνη

 Μετά την επιτυχία του στον πρωταθληματικό αγώνα σπόρτιγκ για το «Κύπελλο Παραλιμνίου» την περασμένη βδομάδα, ο διεθνής σκοπευτής του Σκοπευτικού Ομίλου Πάφου Χάρης Χριστοδουλίδης «κτύπησε» ξανά, στη Λευκωσία αυτή τη φορά, στον τρίτο αγώνα κόμπακ του Παγκυπρίου Πρωταθλήματος Σκοποβολής ΟΠΑΠ! Ο αγώνας έγινε την περασμένη Κυριακή 22 Απριλίου, στις εγκαταστάσεις του Ολυμπιακού Σκοπευτηρίου «Λάκης Ψημολοφίτης» στα Λατσιά, με αθλοθέτη την εταιρεία Χρ. Καποδίστριας & Υιοί Λτδ, εισαγωγείς ανταλλακτικών αυτοκινήτων.

Ο Χάρης Χριστοδουλίδης κέρδισε τον αγώνα με το εκπληκτικό 99/100, που αποτελεί ισοφάριση του παγκυπρίου ρεκόρ και εξασφάλισε θέση στην εθνική ομάδα, που θα συμμετέχει στους Πανευρωπαϊκούς Αγώνες Κόμπακ που θα γίνουν τον άλλο μήνα στη Λάρνακα. Θέση στην ίδια εθνική εξασφάλισε και ο δεύτερος νικητής του αγώνα Ντίνος Κωνσταντίνου της ΣΚΟΛΕΜ που πέτυχε 97/100, ενώ για την τρίτη θέση χρειάστηκε αγώνας μπαράζ μεταξύ των Μιχάλη Ανδρέου (ΣΚΟΛΑΡ) και Ηλία Γκαρτζώνη (ΣΚΟΚΕΡ), που ισοβάθμησαν με 96/100. Τρίτος τελικά κατετάγη ο Μιχάλης Ανδρέου με 35/40 έναντι 34/40 του Γκαρτζώνη.

Στην κατηγορία των εφήβων κέρδισε ο νεαρός Βαρνάβας Θεοδώρου της ΣΕΛ με 72/100 και στους σένιορς ο Χαράλαμπος Σίκκης του ΣΚΟΛΑΡ με 93/100, ενώ στην κατηγορία των βετεράνων πρώτευσε ο Ευάγγελος Καραβόλιας της ΣΚΟΛΕΥ με 78/100 και στους μάστερς ο Καρ Ντέρεκ της ΣΚΟΛΕΜ με 60/100. Ο Κωνσταντίνος Ονησιφόρου της ΣΚΟΛΕΜ ήταν ο νικητής στη Β’ κατηγορία με 94/100, ο Ανδρέας Ανδρέου της ΣΕΛ στην Γ’ κατηγορία με 90/100 και Πάμπος Χατζημιχαήλ της ΣΚΟΑΜ στην Δ’ κατηγορία, με 95/100.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα στον αγώνα κόμπακ για το «Κύπελλο Λευκωσίας» σε κάθε κατηγορία ήταν τα ακόλουθα:

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

  1. Χάρης Χριστοδουλίδης ΣΚΟΠΑΦ 99/100
  2. Ντίνος Κωνσταντίνου ΣΚΟΛΕΜ 97/100
  3. Μιχάλης Ανδρέου ΣΚΟΛΑΡ 96/100
  4. Ηλίας Γκαρτζώνης ΣΚΟΚΕΡ 96/100
  5. Κωνσταντίνος Κωνσταντίνου ΣΚΟΛΕΥ 95/100
  6. Πέτρος Ιωάννου ΣΚΟΛΕΥ 94/100

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

  1. Κωνσταντίνος Ονησιφόρου ΣΚΟΛΕΜ 94/100
  2. Άθως Σταυρινού ΣΕΛ 91/100
  3. Κυριάκος Σωτηρίου ΣΚΟΛΑΡ 91/100
  4. Γρηγόρης Γρηγορίου ΣΚΟΚΕΡ 91/100
  5. Ιωακείμ Ιωακείμ ΣΚΟΚΕΡ 91/100
  6. Ανδρέας Κλαγγίδης ΣΚΟΚΕΡ 89/100

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

  1. Ανδρέας Ανδρέου ΣΕΛ 90/100
  2. Αντώνης Παπαδημητρίου ΣΚΟΠΑΦ        87/100
  3. Πέτρος Βάλκο ΣΚΟΛΕΜ 83/100
  4. Σπύρος Βοντιτσιάνος ΣΚΟΚΕΡ 80/100
  5. Κυριάκος Σκορδής ΣΚΟΚΕΡ 80/100
  6. Ευάγγελος Καραβόλιας ΣΚΟΛΕΥ 78/100

Δ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

  1. Πάμπος Χατζημιχαήλ ΣΚΟΑΜ 95/100

2.Αλέξανδρος Αλεξάνδρου               ΣΚΟΛΑΡ         94/100

  1. Χαράλαμπος Σίκκης ΣΚΟΛΑΡ 93/100

ΕΦΗΒΟΙ

  1. Βαρνάβας Θεοδώρου ΣΕΛ 72/100
  2. Σοφοκλής Σαββίδης ΣΚΟΚΕΡ 71/100
  3. Σωτήρης Βλάχος ΣΚΟΚΕΡ 68/100

ΣΕΝΙΟΡΣ

  1. Χαράλαμπος Σίκκης ΣΚΟΛΑΡ 93/100
  2. Κωστάκης Κωνσταντίνου ΣΚΟΛΑΡ 91/100
  3. Μίκης Φυλακτού ΣΚΟΛΕΥ 86/100

ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

  1. Ευάγγελος Καραβόλιας ΣΚΟΛΕΥ 78/100
  2. Γιώργος Ευστρατίου ΣΕΛ 76/100
  3. Πίτερ Ρέιμαν ΣΚΟΛΑΡ 61/100

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ

  1. & 1Α. Ο νικητής Χάρης Χριστοδουλίδης με το χαρακτηριστικό πανηγυρισμό του μετά την μεγάλη επιτυχία του με 99/100!
  2. Απονομή των επάθλων της Γενικής Κατάταξης και της Α’ κατηγορίας στο νικητή, από τον πρόεδρο της ΣΚΟΛΕΥ Λουκά Ψημολοφίτη και τον πρόεδρο της Τ.Ε ΦΙΤΑΣΚ της ΣΚΟΚ Λουκά Χάματσο
  3. Ο νικητής των εφήβων Βαρνάβας Θεοδώρου, παραλαμβάνει το έπαθλό του από το μέλος του Δ.Σ. της ΣΚΟΚ Μιχάλη Διάκο
  4. Οι «μονομάχοι» του μπαράζ για την τρίτη θέση Ηλίας Γκαρτζώνης και Μιχάλης Ανδρέου, μαζί με τον αρχιδιαιτητή της ΣΚΟΚ Χρίστο Καζάζη
  5. Οι νικητές της Α’ κατηγορίας μετά τη βράβευσή τους μαζί με αξιωματούχους της ΣΚΟΚ και της ΣΚΟΛΕΥ
  6. Οι νικητές στην κατηγορία των σένιορς μετά τη βράβευσή τους μαζί με τον έφορο σπόρτιγκ της ΣΚΟΛΕΥ Πανίκο Ναζίρη
  7. Ο νικητές της Β’ κατηγορίας μετά τη βράβευσή τους, μαζί με τον πρόεδρο της Τ.Ε. ΦΙΤΑΣΚ της ΣΚΟΚ Λουκά Χάματσο
  8. Οι νικητές των βετεράνων, μετά τη βράβευσή τους
  9. Οι νικητές της Γ’ κατηγορίας μετά τη βράβευσή τους μαζί με τον αρχιδιαιτητή Χρίστο Καζάζη