Με έντονο ανταγωνισμό ολοκληρώθηκε το Παγκύπριο Κύπελλο Νέων ανδρών και γυναικών στην Ξιφασκία
Με έντονο ανταγωνισμό ολοκληρώθηκε το Παγκύπριο Κύπελλο Νέων ανδρών και γυναικών στην Ξιφασκία

ΚΥΠΕΛΛΟΥΧΟΙ ΤΑΛΙΩΤΗΣ ΚΑΙ ΜΙΧΑΗΛ

Διεξήχθη το Σάββατο 20/11/21 στη Λεμεσό, το Παγκύπριο Κύπελλο Νέων ανδρών/γυναικών (κάτω των 20ετών) στο Ξίφος Μονομαχίας καθώς και οι Αναπτυξιακοί Αγώνες Παιδιών (κάτω των 13 και κάτω των 11 ετών). Στους αγώνες συμμετείχαν 44 αθλητές από τα 6 Σωματεία μέλη της Ομοσπονδίας. Οι τελικοί όλων των κατηγοριών μεταδόθηκαν ζωντανά από την σελίδα κοινωνικής δικτύωσης της ΚΟΞ στο facebook.

Αποτελέσματα αγώνων:

Ατομικό Νέων Ανδρών Κ20: Στην κατηγορία νέων ανδρών, Κυπελλούχος αναδείχθηκε ο Ταλιώτης Αλέξανδρος (ΑΞΙΑ) ο οποίος επικράτησε στον τελικό του Εμμανουηλίδη Αλέξανδρου (Σ.Ξ.Λεμεσού). Τις τρίτες θέσεις μοιράστηκαν οι Φεσά Άριστος-Νεκτάριος (Σ.Ξ.Λεμεσού) και Καλαβά Μάρκος (Α.Ο.Λευκωσίας).

Με έντονο ανταγωνισμό ολοκληρώθηκε το Παγκύπριο Κύπελλο Νέων ανδρών και γυναικών στην Ξιφασκία
Με έντονο ανταγωνισμό ολοκληρώθηκε το Παγκύπριο Κύπελλο Νέων ανδρών και γυναικών στην Ξιφασκία

Ατομικό Νέων Γυναικών Κ20: Νικήτρια αναδείχθηκε η Μιχαήλ Δέσποινα (ΑΞΙΑ) νικώντας στον τελικό την Ενωτιάδου Άννα-Κατερίνα (ΑΞΙΑ). Τις τρίτες θέσεις μοιράστηκαν οι Μακάυ Μίτλετον Σοφία και Χριστοφή Ιόλη (Σ.Ξ.Λεμεσού).

Με έντονο ανταγωνισμό ολοκληρώθηκε το Παγκύπριο Κύπελλο Νέων ανδρών και γυναικών στην Ξιφασκία
Με έντονο ανταγωνισμό ολοκληρώθηκε το Παγκύπριο Κύπελλο Νέων ανδρών και γυναικών στην Ξιφασκία

Ατομικό Παιδιών Κ13                                                          

1η θέση: Θεοφάνους Διονύσιος-Ραφαήλ (Α.Ο.Αχιλλέας)                  

2η θέση: Ιωάννου Αντώνης (Μ.Αλέξανδρος)             

3η θέση: Κυριακίδης Ανδρέας (ΑΞΙΑ)                        

3η θέση: Μιχαήλ Παναγιώτης (Α.Ο.Λευκωσίας          

Με έντονο ανταγωνισμό ολοκληρώθηκε το Παγκύπριο Κύπελλο Νέων ανδρών και γυναικών στην Ξιφασκία
Με έντονο ανταγωνισμό ολοκληρώθηκε το Παγκύπριο Κύπελλο Νέων ανδρών και γυναικών στην Ξιφασκία

Ατομικό Παιδιών Κ11

1η θέση: Ευαγγέλου Κυριάκος (Σ.Ξ.Λεμεσού)                       

2η θέση: Pepa Kathrine-Elizabeth (Α.Ο.Αχιλλέας)

3η θέση: Ιωάννου Σιμόνη (Σ.Ξ.Λεμεσού)

3η θέση: Στασινόπουλος Θεοχάρης (Σ.Ξ.Λεμεσού)

Τους τελικούς τίμησε με την παρουσία του το μέλος του ΔΣ του ΚΟΑ Ανδρονίκου Ανδρόνικος, ο οποίος έκανε και τις απονομές, μαζί με τα μέλη του ΔΣ της ΚΟΞ, Αντώνη Φούρναρη (Πρόεδρος) και Ταλιώτη Κωνσταντίνο (Γενικός Γραμματέας).

Το Δ.Σ συγχαίρει αθλητές, προπονητές και διαιτητές που έδωσαν το παρόν τους και εκφράζει θερμές ευχαριστίες στο Σωματείο Ξιφασκίας Λεμεσού για την οργάνωση των αγώνων και τον ΟΠΑΠ Κύπρου, χορηγό του αγωνιστικού προγράμματος.

ΚΟΞ 


Όλες οι Αθλητικές Ειδήσεις από την Κύπρο, την  Ελλάδα και τον Κόσμο,  στο actioninsports.com

  • Διάβασε όλες τις ειδήσεις μας στο Google
  • Κάνε like στη σελίδα μας στο Facebook
  • Ακολούθησε μας στο Twitter - Instagram - Linkedin
  • Κάνε εγγραφή στο κανάλι μας στο Youtube